We Włoszech rośnie liczba osób zarażonych afrykańskim wirusem chikungunya, który jest przenoszony przez komary

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Do 23 osób wzrosła liczba zarażonych wirusem chikungunya, przenoszonym przez tak zwane komary tygrysie. Objawy przypominają grypę o charakterystycznej wysokiej temperaturze do 40 stopni Celsjusza i silnymi bólami mięśni. Najwięcej przypadków odnotowano w mieście Anzio w prowincji Rzym.

 

Lekarze twierdzą, że wirus, pomimo częstego występowania, nie jest niebezpieczny. Ministerstwo Zdrowia zarządziło jednak masową dezynfekcję. Lekarze nadal obawiają się, że chikungunya będzie się rozprzestrzeniać.

 

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa, Europejskie Centrum Kontroli Chorób ostrzega turystów, u których pojawiły się objawy chikungunya, aby zgłaszali się na konsultacje do lekarzy. Wirus, przenoszony przez zarażone komary tygrysie, pochodzi z Tanzanii, gdzie epidemia wybuchła w 1952 roku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj