We Włoszech powstała partia Italexit, która chce wyjścia z Unii Europejskiej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Czy Włochy pójdą w ślady Wielkiej Brytanii i ogłoszą Italexit? Włoski senator założył nową partię polityczną, która będzie dążyła do opuszczenia Unii Europejskiej. Włoscy eurosceptycy zarzucają UE brak pomocy w związku z pandemią koronawirusa.

 

Założycielem nowego ruchu pod nazwą Italexit jest senator Gianluigi Paragone, który opuścił Ruch Pięciu Gwiazd, gdy ten w zeszłym roku utworzył koalicję rządową z proeuropejską Partią Demokratyczną. Sugeruje to, że Ruch Pięciu Gwiazd mógł złagodzić swoje krytyczne nastawienie wobec Unii Europejskiej.

 

Partia polityczna Italexit nie zamierza prowadzić jakichkolwiek negocjacji z UE i wzorując się na Wielkiej Brytanii zamierza po prostu wyprowadzić Włochy ze Wspólnoty. Warto dodać, że w ostatnich dniach, senator Gianluigi Paragone spotkał się Wielkiej Brytanii z Nigelem Farage, eurosceptykiem, który od samego początku robił wszystko, aby Brexit stał się faktem.

Włoski senator twierdzi, że ruch Italexit jest odpowiedzią na brak udzielonego wsparcia przez Unię Europejską w obliczu kryzysu ekonomicznego, spowodowanego pandemią koronawirusa. Jego zdaniem, tylko państwa całkowicie suwerenne, jak Wielka Brytania po Brexicie, mogą poradzić sobie z negatywnymi skutkami pandemii.

 

Nowa partia polityczna chce wykorzystać panujące w kraju antyunijne nastroje i będzie najwyraźniej skupiała samych największych przeciwników Unii Europejskiej. We Włoszech faktycznie rośnie niechęć do Unii, której zarzuca się również brak pomocy w związku z kryzysem migracyjnym. Paragone chce Italexitu, mimo, że Unia Europejska zamierza przeznaczyć 750 miliardów euro na odbudowę państw po kryzysie, a spora część tej kwoty trafi właśnie do Włoch.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika dziadek

 

 

ITALEXIT

 

Włochy wchodzą w nowe życie

Dzisiaj marzą o brexicie

A że im się wszystko wali

Italexit Włoch dziś chwali.

 

I ta Unia co z gwiazdkami

Będzie z Francją i z Niemcami

Jak tak pójdzie, a się dzieje

Nawet z niej uciekną geje.

 

Zrozumiały wreszcie kraje

Więcej bierze niż im daje

A szczególnie demokracji

W niej dziś nie ma nie bez racji.

 

Kiedy przyszła zła pandemia

Unia znikła, nagle nie ma

A tak czekał Paragone

Przed wirusem na osłonę.

 

A szczególnie ma w zwyczaju

Wtrącać się do wszystkich krajów

Pensja niezła unijnych panów

Ale wyszło, prostowanie im bananów.

 

Polska patrzy i nie wierzy

Wszystko robi jak należy

A tu kryzys migracyjny

Francja dziś kraj policyjny.

 

W Niemczech strzały na ulicach

Zakaz Niemkom być w spódnicach

A ta Polska wciąż ścigana

Czy polexit? Masz cygana.

Portret użytkownika Quark

Unia europejska od samego

Unia europejska od samego początku swego istnienia zakładała budowę jednolitego państwa europejskiego tylko w takim układzie ma ona sens .. tylko komu to potrzebne i po co ?? Siła gospodarek jest w różnorodności , konkurencyjności ,oddzielnych walutach itd. Ruscy już to przerabiali budując ZSRR i co im z tego wyszło ... GÓW * *.

Skomentuj