We Włoszech odkryto wiele lejów krasowych

Kategorie: 

Źródło: Internet

W 20 dni po katastrofalnym trzęsieniu ziemi o sile 6,5 stopni, które wystąpiło w centralnych Włochach, w regionie Castellucio di Norcia odkryto liczne zapadliska.


Stabilność tych lejów krasowych pozostaje niepewna, ponieważ aktywność sejsmiczna w całym regionie nadal trwa. Obecnie ogrodzono zlokalizowane sinkhole aby utrudnić osobom postronnym dostępu do nich.

Trzęsienie ziemi, które jest posądzane o ich stworzenie miało siłę 6,5 stopni i wystąpiło około 7:40 rano czasu lokalnego 30 października. Epicentrum znajdowało się 132 km na północny-wschód od Rzymu, w pobliżu miasta Nursji. Na skutek wstrząsów, co najmniej 20 osób zostało rannych, a wiele budynków zostało zniszczonych.


 

Ocena: 

3
Średnio: 2.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj