We Francji zniszczono starożytne megality aby zbudować sklep

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

W ostatnim czasie Francja była miejscem kontrowersyjnego zdarzenia, które wzbudziło żywe reakcje zarówno społeczności lokalnej, jak i międzynarodowej. Starożytne kamienie megalityczne, zwykle nazywane menhirami, zostały zniszczone w celu wybudowania sklepu z wyposażeniem wnętrz. Mówimy o "stojących kamieniach", które zostały umieszczone na swoim miejscu około 7000 lat temu.

 

Zgodnie z doniesieniami France 24, kamienie te zostały zniszczone w miejscowości Conflans-Saint-Honorine na północy-zachodzie kraju. Wykorzystano je do budowy ścian i fundamentów nowego sklepu. Eksperci podkreślają jednak, że były one integralną częścią historycznego dziedzictwa regionu i miały ogromną wartość dla badań archeologicznych.

 

Przedstawiciele lokalnych organizacji historycznych wyrażali swoje obawy w związku z planowanym zniszczeniem kamieni, niestety ich głosy zostały zignorowane. Podkreślili, że tego rodzaju działania są sprzeczne z francuskim prawem, które chroni dziedzictwo historyczne kraju.

"To jest straszne. Te kamienie były częścią historii naszego regionu, a teraz zostały zniszczone, aby zrobić miejsce dla sklepu. Musimy chronić nasze dziedzictwo kulturowe i zachować je dla przyszłych pokoleń", powiedział jeden z przedstawicieli lokalnej organizacji historycznej.

Sprawa wywołała szeroką reakcję w mediach społecznościowych. Wielu użytkowników wyraziło swoje oburzenie i domagało się pociągnięcia do odpowiedzialności osób zaangażowanych w zniszczenie kamieni. Niestety, jak zauważają eksperci, tego rodzaju przypadki nie są rzadkością we Francji. Wiele zabytków i obiektów zabytkowych jest narażonych na zniszczenie z powodu braku odpowiedniej ochrony ze strony władz i firm prywatnych.

Burmistrz miasta, który wydał zgodę na rozbiórkę megalitycznych kamieni na rzecz budowy sklepu, odpowiedział na falę oburzenia w następujący sposób: "Uważam, że reakcję społeczności i archeologów można uznać za przesadną, porównywalną z oburzeniem, jakie wywołałoby zniszczenie Mona Lisy. W końcu to były tylko nieużyteczne kamienie."

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika mordo schab ciało

Każdy człowiek o dobrym

Każdy człowiek o dobrym guście wie, źe (jeszcze) istnieją wyższe i piękniejsze wartości na tym świecie, niż kolejny sklep z pierdołami. Nawet leżące kamienie na polu wyglądają wspanialej. Pazerny konsumpcjonizm znowu wygrał bez względu na to, czy ktoś lubi krajobraz i ma jakiś szacunek do dziedzictwa i czyjegoś sarkum, czy woli market ze sklejkami.

To powinno budzić raczej zażenowanie niż radość, ale może się cieszysz, że potwierdziłeś tezy o postępującym skurwieniu się świata, który znów udowodnił, że staje się coraz bardziej bezkompromisowy, czy wobec kultury, czy społeczeństwa.

Skomentuj