We Francji zatrzymano trzy osoby podejrzane o stosowanie narkotyku "oddech diabła", który zamienia ludzi w zombie

Kategorie: 

Brugmansja, roślina z której powstaje skopolamina - źródło: Fanghong/CC
W Paryżu doszło do aresztowania trzech osób, które mogły stosować na przypadkowych ludziach niezwykle silny, obezwładniający narkotyk o nazwie "oddech diabła". Substancja ta zamienia ofiarę w bezmyślne zombie. 

 

Gdy mówimy o zombie, nie mamy oczywiście na myśli otępiałej, agresywnej, żądnej ludzkiego mięsa istocie. Chodzi o człowieka, który staje się nadzwyczaj posłuszny; który nie posiada wolnej woli. "Oddech diabła" produkowany jest w Kolumbii i zawiera związek o nazwie skopolamina. Nie powinno zatem dziwić, że naziści, komuniści i CIA używali tego narkotyku podczas przesłuchań za czasów Zimnej Wojny. Więcej na temat zombie w artykule: Czym tak naprawdę są zombie?

 

Środek ten jest bardzo łatwy w stosowaniu, gdyż wystarczy dmuchnąć proszkiem prosto w twarz ofiary, aby zamienić ją na pewien czas w swojego sługę. Jest to więc bardzo niebezpieczny narkotyk, którego można użyć dosłownie na każdej nieświadomej zagrożenia osobie.

We Francji zatrzymano niedawno dwie kobiety i mężczyznę, którzy mieli użyć "oddechu diabła" na przypadkowych osobach. Jedna z ofiar zgodziła się zaprowadzić przestępców do swojego mieszkania, które zostało następnie okradzione z pieniędzy oraz cennych przedmiotów o łącznej wartości aż 100 tysięcy euro.

 

Sprawa ma więc dość niecodzienny charakter, którego absolutnie nie można bagatelizować. Jest to prawdopodobnie pierwsze takie zgłoszenie we Francji i uważa się, że "oddech diabła" mógł również pojawić się w Wielkiej Brytanii. Nie wiadomo ile tak naprawdę osób mogło już paść ofiarą tego narkotyku. Należy pamiętać, że środek można podawać doustnie lub drogą oddechową.

 

 

Źródła:

http://www.theguardian.com/society/shortcuts/2015/sep/02/devils-breath-aka-scopolamine-can-it-really-zombify-you

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/france/11836976/Three-arrested-in-Paris-over-devils-breath-drug-that-turns-victims-into-willing-zombies.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika X

Johny - to na zdjęciu to

Johny - to na zdjęciu to krzyżówka ozdobna, a nie oryginalna Datura Stremonium.
 
Poza tym mieszasz (za źródlem) fakty: wdmuchuje się w twarz prawdziwy "proszek na zombi" - jest robiony ze skóry ropuchy brazylijskiej, mielonych ludzkich kości, itp itd.  Efektem jest całkowity przytomny paraliż wszystkich mięśni na granicy wydolności fizjologicznej.
Proszek, który dostały te osoby we francji był przez nie świadomie wąchany - wąchały niby perfumy, zioła czy cośtam podobnego.
Skopolamina w tym proszku pomieszana jest z wieloma innymi substancjami, więc nie wiem po co to uwypuklanie samej skopolaminy - ona nie tak kopie i nie aż tak nie kopie.

Portret użytkownika Prawda boli

Ciekawe po ilu dniach u osoby

Ciekawe po ilu dniach u osoby która pod wpływem tego środka popełniła samobójstwo nie da się go już wykryć.
 
PS. Jednym z kluczowych działań narkotyku jest uzależnienie osoby go przyjmującej. Nigdy nie słyszano by ktoś uzależnił się od "oddechu diabła" tak więc z definicji nie jest to narkotyk tylko silna substancja psychoaktywna.

Portret użytkownika stan

Pomieszane

Pomieszane pojęcia.
Skopolamina nie ma takiego działania.
Na zdjęciu jest datura czyli po naszemu Bieluń Dziędzierzawy z którego otrzymuje się alkaloidy
atropinę i skopolaminę jako leki rozkurczowe w większych dawkach mogą być szkodliwe.
Natomiast proszek zombi którym posługuje się bokor robi się z ryby fugu (najeżki) otrzymując
tertradotoksynę 500 razy silniejszą od cyjanku, następnie rpuchę jadowitą, proszek z trupa i wiele
innych świństw
Wyciąg z bielunia czyli skopolamina  służy natomiast  do powolnego wycofywania działania teradotoksyny po to by ponownie przywrócić zombi do funkcjonowania i wykorzystywania go, gdyż nie jest on świadom swojej woli ani jaźni.
Wszystko na ten temat można znaleźć w internecie.

Portret użytkownika 44

pranie mózgu i skopolamina

pranie mózgu i skopolamina daje służbom czego potrzebują
czyżby było to (między innymi) wyjasnieniem szaleńczych incydentów z urzyciem broni palnej w miejscach publicznych stanów zjednoczonych gdzie rząd potrzebuje pretekstów bo przygotowuje grunt pod ograniczenie prawa do posiadania broni?

Strony

Skomentuj