We Francji zatrzymano 10 zwolenników Breivika, którzy przygotowywali zamachy na muzułmanów i polityków

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Podobnie jak islamiści mają swoich imamów, tak skrajni prawicowcy mają Breivika. Francuska policja aresztowała dziesięciu potencjalnych zamachowców, którzy planowali ataki na meczety, muzułmanów, murzynów oraz polityków przyczyniających się do islamizacji.

 

Zatrzymań dokonano 17 października w Paryżu oraz w południowo-wschodniej Francji. Niedoszli zamachowcy są w wieku 17-25 lat. Policja wskazuje na ich prawdopodobne związki z Loganem Alexandrem Nisinem, założycielem grupy OAS (Organizacja Tajnej Armii), która wzoruje się na organizacji o tej samej nazwie powstałej w latach 60. poprzedniego wieku. Nisin, zanim został aresztowany w czerwcu, miał przygotować szkolenia wojskowe dla swoich zwolenników, planował zakup broni palnej i ładunków wybuchowych.

 

Grupa niedoszłych zamachowców mogła współpracować z Nisinem, który jest zwolennikiem Andersa Breivika - masowy morderca "przeobraził się" w tym roku, zmieniając swój wygląd oraz imię i nazwisko na Fjotolf Hansen. Według policji, przygotowania to ataku były dopiero na wstępnym etapie. Tym razem służby wykazały się wyjątkową czujnością i postanowiły działać natychmiast. W przypadku islamistów bywa inaczej - muzułmańscy terroryści zwykle zatrzymywani są w trakcie ataku, lub gdy przygotowania do zamachu są w końcowej fazie.

 

W obliczu islamizacji Europy, słynny Andres Breivik odbywający karę w luksusowym więzieniu zdobył rzeszę zwolenników nie dlatego, że zamordował 69 ludzi na norweskiej wyspie Utøya. Głównym powodem jest tu zwrócenie uwagi na zbliżający się upadek Europy jaką znamy właśnie ze względu na przyzwolenie na masową migrację z krajów afrykańskich i arabskich. Jednak coraz częściej zdarzają się również przypadku tzw. prawicowego terroryzmu, który jest po prostu reakcją na islamski terroryzm.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika helaa

Andersa Breivika - masowy

Andersa Breivika - masowy morderca??? Ten czlowiek w przeciwienstwie do eu cipolinek mial odwage odstrzrelic 69 lewackich smieci by otworzyc oczy ludziom...Ale chyba teraz wie, ze nie bylo warto bo z eurpoejskiej cipoliny zolnierza nie zrobisz!!!!!!!!

Skomentuj