We Francji wyhodowano nos na ramieniu pacjenta i przeszczepiono mu go

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Chirurdzy ze Szpitala Uniwersyteckiego w Tuluzie i Instytutu Claudiusa Rego we Francji z powodzeniem przeszczepili wydrukowany w 3D nos, który wyrósł na ramieniu pacjenta. Naukowcy ze Szpitala Uniwersyteckiego w Tuluzie nawiązali współpracę z firmą Cerhum. Wykorzystuje bardziej zaawansowane chemikalia niż jego odpowiedniki i drukuje kości na drukarce 3D.

 

Celem jest pomoc pacjentowi, który prawie dziesięć lat temu stracił większość nosa, a także przednią (czołową) część podniebienia. W 2013 roku zdiagnozowano u niego raka płaskonabłonkowego jamy nosowej. Pacjent, który przeżył raka, żył bez nosa przez wiele lat, zanim zdecydował się zrekonstruować go za pomocą płatów skórnych. Jednak interwencja nie przyniosła rezultatu, nie pomogła też proteza nosa. Teraz pacjent otrzymał możliwość rekonstrukcji nosa z uwzględnieniem indywidualnych cech.

 

Wszystko odbyło się w dwóch etapach. Najpierw stworzono niestandardowy biomateriał wydrukowany w 3D, który zastąpił chrząstkę, wykorzystując obrazy sprzed utraty nosa i wszczepienia go w przedramię pacjenta. W ten sposób przeszczepy skóry pobrane z okolicy skroni zwiększyły niezbędne naczynia krwionośne. Dwa miesiące później chirurdzy z Uniwersytetu w Tuluzie przeszczepili wydrukowany w 3D nos, już z tkanką, na twarz pacjenta.

 

W komunikacie prasowym czytamy, że mikrochirurgia została wykonana w celu połączenia naczyń krwionośnych wyrastających ze skóry dłoni z naczyniami na twarzy. Pacjent przebywał w szpitalu tylko 10 dni i przez trzy tygodnie po operacji otrzymywał kurację antybiotykową. Podobno czuje się już dobrze.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika b@ron

no fajnie, Francja to mądry

no fajnie, Francja to mądry kraj i dowodem na to jest choćby ten fakt, że naukowcy tamtejsi wychodowali wydrukowany w 3D nos na ramieniu pacjenta... i dobrze że ""nauka" idzie do przodu, bo za parę lat może dojdą do odkrycia że skoro udało się na ramieniu, to można też bezpośrednio w miejscu nosa...

chociaż w niektórych przypadkach przypadek ten mógłby się sprawdzić... taki Drako mógłby bez wstydu nosić maseczkę ... pod swetrem Smile

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Specjalny  Agent Watykanu  i 

Specjalny  Agent Watykanu  i  Niebiańskiej Stolicy NWO   znów nadaje , J23  bredzi  jak potłuczony  luuub  nachlał się  przy sobocie  darmowego mszalnego i opierdolił  całą miskę , przez pomyłkę , hostii  zamiast   chipsów xD 

Kapelanie , nic ta  twoja   narracja nie pomoże  kościółkowi , bo  prawda  jest taka  że to nie świat  chce zniszczyć kościół , to kościół  chce zniszczyć cały świat a zniszczenie  rozpoczął  od siebie , pedofilia  nekrofilia  zoofilia   , nadużycia  finasowe itd ...a wszystko to  dla niebiańskiej stolicy NWO -  wiem że nie zgodzisz  się  ze mną  ale to taka praca agenturalna  twoja - kłamiesz tych  którzy  płacą  ciebie  Moshe - identycznie  jak  nie Polski szond . 

Psów  niewiernych mamy dużo  - ty gryziesz  rękę  karmiciela udając  wiernego  .

Portret użytkownika spokoluz

Czy ty mosze czasami się z ch

Czy ty mosze czasami się z ch..em na łby nie pozamieniałeś - przecież twoja świta kato licka nie będzie siebie zatrzymaywać .

A z tą organizacją kato l'icki rucho poru ( dlaczego nie wszystkich ) to plan na to aby tych  , którzy się przyłączą i ujawnią zamknąć pod ziemią ?

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Skomentuj