We Francji przyjęto ustawę, która ułatwia służbom szpiegowanie obywateli

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
W mediach obecnie głośno mówi się o nowych dowodach wskazujących na to, że Stany Zjednoczone podsłuchiwały prezydenta Francois Hollande'a. Amerykańscy politycy zaprzeczają temu a Hollande wyraził wielkie oburzenie z powodu tego skandalu. Co ciekawe, media raczej pomijają fakt że francuskie władze w ten sam dzień przyjęły nową kontrowersyjną ustawę, określaną przez krytyków jako "francuski Patriot Act", który ułatwia szpiegowanie obywateli tego kraju.

 

Wszystko najprawdopodobniej zaczęło się na początku tego roku, kiedy to doszło do krwawego zamachu na redakcję Charlie Hebdo. Politycy z całego świata oświadczyli że trzeba walczyć o demokrację i wolność słowa. Jeszcze kilka miesięcy temu niewiele osób pomyślałoby, że ten zamach terrorystyczny zostanie wykorzystany przez rząd do wprowadzenia ustawy, która pozwoli służbom stosować różne metody szpiegowskie wobec obywateli i gromadzić informacje na ich temat bez nakazów sądowych. Wszystko to oczywiście dla bezpieczeństwa.

 

Ustawa została przyjęta przez znaczną większość głosów - tylko nieliczni wyrazili sprzeciw. Rząd utrzymuje że jest to ważne uaktualnienie dla prawa które zostało wprowadzone w 1991 roku i pozwoli chronić kraj przed potencjalnymi terrorystami. Premier Manuel Valls powiedział że ustawa nie ma nic wspólnego z amerykańskim "Patriot Act", choć zapisy wskazują na coś zupełnie innego. Jak wskazuje grupa Amnesty International, ludzie otrzymają ochronę przed terrorem, lecz jednocześnie stracą podstawowe prawa człowieka.

 

 

Źródło: http://news.yahoo.com/france-passes-sweeping-spying-law-195747708.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika beka

wartość bydła nie wyznacza

wartość bydła nie wyznacza bydlę, ale jego właściciel i w jego gestii jest kiedy bydlęta pójdą na rzeź a nie oddaje się tego w ręce przypadku, ustawa ma charakter ochraniający więc bydlątka powinny machać ogonkami z radości, a te krnąbrne oddaje się wilkowi lub do rzeźni. zrozumiała hołota?

Portret użytkownika Rodak

Wszystkie  państwa  wzorfem

Wszystkie  państwa  wzorfem  Amerykanów  podsłuchują  swoich  Obywateli  i  nie  tylko,  bo  w  ostateczności  wszyscy  się  wzajemnioe  podłuchują, a  co  z tego  wynika, dla  Obywateli, to  tylko  niewola, posunięta  do  granic  niewyobrażalnych.

Portret użytkownika achiles

Co tam Francja, skoro u nas,

Co tam Francja, skoro u nas, bez zmian w prawie służby inwigilują OBYWATELI, NA MASOWĄ SKALĘ, DOTĄD, NIE SPOTYKANĄ. Jesteś niewygodny, dla obecnego systemu w mig potrafią z ciebie zrobić malwersanta finansowego, albo pedofila, lub odwiedza w piątek daną osobę SAMOBÓJCA ETATOWY i zostajesz wyleczony, przez obecny SYSTEM MIŁOŚCIWIE PANUJĄCY W NASZYM KRAJU. I to jest problem prawdziwy, który mamy tutaj, zamiast się zamartwiać, co mają mieć dopiero, FRANCUZI. 

Skomentuj