We Francji odbędzie się głosowanie w sprawie uznania państwa Palestyny

Kategorie: 

e3raf.net
W zeszłym miesiącu Szwecja oficjalnie uznała Palestynę jako państwo, mając nadzieję iż przyspieszy to proces pokojowy i doprowadzi do utworzenia dwóch niezależnych państw. Jak informują media, Francja może pójść tym samym krokiem już za dwa tygodnie.

 

28 listopada odbędzie się głosowanie w sprawie uznania państwa Palestyny. Minister spraw zagranicznych Francji Laurent Fabius stwierdził, że prędzej czy później i tak doszłoby do takiej sytuacji a uznanie Palestyny jako niezależnego państwa jest potrzebne aby rozwiązać konflikt między Izraelem a Palestyńczykami raz na zawsze.

 

Ostatni krwawy konflikt zakończył się pod koniec sierpnia tego roku i potrwał ponad 50 dni. Śmierć poniosło co najmniej 2.200 osób - głównie palestyńscy cywile, a Strefa Gazy została poważnie zniszczona i poniosła straty szacowane na ponad 6 miliardów dolarów. Obecna sytuacja w Izraelu jest bardzo niespokojna i istnieje ryzyko wybuchu kolejnej wojny.

 

Jednak Izrael ostro krytykuje każdego, kto popiera Palestyńczyków i ich dążenia do utworzenia własnego niezależnego państwa. W ogniu krytyki znalazła się wcześniej Szwecja oraz Unia Europejska, ponieważ ingeruje w konflikt i "utrudniaja proces pokojowy", a teraz problemy ma również Francja.

 

 

Na podstawie: Le Parisien

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj