Wdrożenie sieci 5G w Polsce zostało zawieszone. Czy przeciwnicy nowej technologii wygrali?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Zwolennicy teorii o zabójczym 5G mogą odetchnąć z ulgą. Polski rząd, do odwołania wstrzymuje aukcję częstotliwości dla sieci 5G. Oficjalnie nie dzieje się tak z powodu wątpliwości o bezpieczeństwo tej technologii tylko ze względu na kwestie natury prawnej. 

 

Chodzi o wyrównanie szans operatorów, którzy muszą zainwestować duże pieniądze w infrastrukturę telekomunikacyjną. Zdaniem Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) odwołanie aukcji w tym momencie zapewni "maksymalnie pewną i stabilną sytuację inwestycyjną" operatorów. 

„Mając na względzie powagę Urzędu i wiarygodność trwającej aukcji 5G, odnieść się należy do pojawiających się w przestrzeni publicznej tez, iż aukcja 5G winna zostać unieważniona z uwagi na wątpliwości prawne powstałe w związku z jej zawieszeniem przez Prezesa UKE, a także z uwagi na pominięcie w niej wymogów w zakresie bezpieczeństwa i integralności sieci telekomunikacyjnej” - twierdzi UKE 

Konieczność ponownego przeprowadzenia aukcji częstotliwości do 3600 MHz oznacza, że wdrożenie technologii 5G będzie przesunięte na bliżej nieokreśloną przyszłość. Nie można wykluczyć, że budząca takie kontrowersje sieć 5G nigdy nie powstanie. Przynajmniej nie w zapowiadanej formie. 

 

Oznacza to, że w czasie zwiększonego zapotrzebowania na mobilny internet na skutek kwarantanny, będziemy skazani na przeciążone sieci 4G. Szczęśliwcami są ci, którzy mają w domach łącza światłowodowe i xDSL. Reszta populacji, została skazana, między innymi przez neoluddystów zwalczających 5G na wolny przeciążony internet mobilny z licznymi przerwami w dostępie do niego, zwłaszcza wieczorami. 

 

Co ciekawe decyzja o anulowaniu sprzedaży częstotliwości, które miały zostać użyte do budowy sieci 5G może mieć inne dno niż tylko koronawirusowa sytuacja gospodarcza operatorów, albo szalone teorie spiskowe zyskujące gigantyczną popularność wśród przestraszonych ludzi. Może być też inne wytłumaczenie.

 

Kilka dni temu pojawiły się doniesienia, że prezydent Donald Trump odbył rozmowę telefoniczną na temat 5G z naszym prezydentem Andrzejem Dudą. Sugerowano, że jej przedmiotem było zapewnienie wyłączności producentowi infrastruktury telekomunikacyjnej z amerykańskim kapitałem. W tej sprawie interpelację poselską składał nawet poseł Robert Winnicki. Być może była to również rozmowa o innego rodzaju problemach jakie może stwarzać sieć 5G.

 

Nie od dzisiaj wiadomo, że 5G może zakłócać pracę satelitów meteorologicznych. Okazuje się, że sieci pracujące w tych zakresach częstotliwości mogą również wpływać na dokładność pozycjonowania GPS. System ten jest wykorzystywany przez armię a nie można sobie pozwolić na błędy przy zastosowaniach militarnych. Prawdopodobnie wykorzystanie części pasma mikrofalowego w celu odciążenia częstotliwości od 800 do 3600 MHz, nie będzie zatem możliwe, ale nie z powodu sprzeciwu neoluddystów, a amerykańskiej armii. 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Pogięty

Jeszcze raz w tej sprawie.

Jeszcze raz w tej sprawie.

5G zabija, torturuje, oszpeca, zniekształca, smaży wam jaja i pochwy, odczłowiecza.  Drżycie barany bo profesor K. albo inny magister stwierdził, że 5G was zabije.

Takie pojmowanie lęku śmierci jest właściwe dla debili i ludzi odrealnionych od rzeczywistości.

Śmierć to naturalna konsekwencja życia. Zabija żywność, lekarstwa, sex, samochody, rowery, bandyci i armie wszystkich krajów. A żrecie, kopulujecie, jeżdzicie i sami czasem zabijacie.

Wpieprzacie też sworzenia które ktoś za was zabije. Płacicie mordercom za to. 

A tu nagłe strach wytrzeszcza wam oczy bo 5G was usmaży.

Jesteście baranami.

Nie boicie się szybko jeżdzić, napojów słodzonych, suplementów diety, polityków, głębokiej wody, przypadkowego sexu, lekarzy itd.itp.

Ale 5G trzęsie wam dupy.

Jesteście intelektualnymi biedakami.

 

Portret użytkownika Marius

No dlatego ze tutaj amerykano

No dlatego ze tutaj amerykano-*ydzi wygraja przetarg jak zreszta wszystkie wieksze super nizalezne przetargi po 89

a nie ma go sensu juz organizowac bo juz to amerykano-**dzi nie maja tej technologi

musza sobie najpierw nokie lub ericssona przejac a to jeszcze jakis czas im zajmie

wiec odsuniete 

ale czasowo...

Portret użytkownika SnowdenMatrixu

Dzieki za te linki. Jestem w

Dzięki za te linki. Jestem w korporacji jednej z największych na świecie, nazwy nie moge ujawnić ani miejsca pracy. Wieloletnia obserwacja upewnia mnie w przekonaniu , że ludzkość, 1 Procentowcy traktują jak stado owiec i baranów . Im więcej jakiś baran się stara i im więcej chce zrobić dla korporacji ,aby zarobić , korporacja go dołuje i wyśmiewa za plecami, a zamiast niego powoli wdraża robota, który będzie pracował 24 h na dobę . Korporacji nie opłaca się podnieść baranowi płacy o 3-10 dolarów na godzine tylko wyprodukować robota o wartości kosztu produkcji 50 000 dolarów.Wszyscy mamy chipy ale nie w formie szczepionki tylko w formie karty , która musimy nosić stale przy sobie w okolicy szyi. Znak Bestii. W trakcie siusiania w toaletach na ścianie przed oczami wyświetla się dziennik telewizyjny w którym informuje się nas o nowych zasadach w tygodniu , nowych awansach , stąłych regułach i wielkości osiągnięć korporacji i bardzo często o wsparciu pracowników LGBT . Cały bunkier w którym pracujemy zasilają setki silników elektrycznych oraz stacji nadawczych WiFI , jednak sprawdzenie poziomu promieniowania skończyłoby się na natychmiastowym zwolnieniu dyscyplinarnym . Wszędzie są kamery , termometry badają temperature naszych ciał. Wytrzymam do stycznia , bo mają dawać parą groszy w styczniu lub lutym , jeśli ktoś sam zrezygnuje. W nowym życiu chciałbym stale przebywać na świezym powietrzu i zajmować się roślinami , produkcją zdrowej żywności i ziół .

Strony

Skomentuj