Wbrew twierdzeniom Muska małpy laboratoryjne Neuralink zmarły z powodu implantów mózgowych

Kategorie: 

Źródło: tg

Portal Wired podał, że eksperymentalne małpy, którym biotechnologiczny start-up Elona Muska, Neuralink, wszczepił chipy mózgowe, zmarły z powodu szeregu powikłań spowodowanych konsekwencjami operacji.

 

Firma Neuralink, zajmująca się interfejsem mózg-komputer, otrzymała niedawno zgodę Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) na pierwsze badanie swojej technologii na ludziach. Oczekuje się, że pomoże to później osobom niewidomym przywrócić wzrok, a osoby sparaliżowane znów będą mogły chodzić.

 

Firma przeprowadziła wcześniej testy na małpach, w tym na makaku o imieniu Pager, który za pomocą interfejsu nauczył się grać w klasyczną grę wideo Pong z lat siedemdziesiątych XX wieku.

 

Jednak rozwój Neuralink został skrytykowany przez organizacje broniące praw zwierząt, w tym Komitet Lekarzy ds. Medycyny Odpowiedzialnej (PCRM), który w przeszłości kilkakrotnie oskarżał firmę o „niewystarczającą opiekę” dla małp laboratoryjnych.

 

Komisja przedstawiła dokumenty wskazujące, że kilka zwierząt objętych testami zostało uśpionych z powodu różnych powikłań. Badani mieli między innymi „krwawą biegunkę, częściowy paraliż i obrzęk mózgu”.

 

Jednocześnie sam Elon Musk stwierdził niedawno, że „ani jedna małpa nie umarła z powodu implantu Neuralink”.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

to jest dokładnie ta sama

to jest dokładnie ta sama narracja co zastzyki mengele inaczej nazywane szczepionkami, którymi wymordowali miliony ludzi ! też oficjalnie nie "szkodziły" jedynie powodowały zatory żylne i śmierc, a to nie to samo co jakaś nieokreślona szkodliwość.... Niech nas ma w swojej opiece Jezus Chrystus Pan !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Normalnemu  inteligętnemu

Normalnemu  inteligentnemu człowiekowi  gdy powie się  raz "spierdalaj"    to on rozumie i   idzie  w inne strony - tobie  debilu szydowski   można mówić  tysiąc razy  , debil nie rozumie,   ale czego można spodziewać się  po namolnym jak wesz szydzie,  ktoś mi podpowie ??

A już uwielbienie  admina  tej strony do  jego wypocin jest   darczynne   - ktoś mi zaprzeczy  !  

 

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika pabloS

Powtarzam Ci raz jeszcze

Powtarzam Ci raz jeszcze matole: Jezus Nam nie pomoże, bo jego poświęcenie, to dostanie się na Ziemię(bilet w jedną stronę) i przekazanie że jest zarządzana przez cyfrową qurwe, odwiecznego  wroga "boga żywego" i że najprawdopodobniej sami musimy się z niej wydostać, ewentualnie rozjebanie od środka i dezorganizację tutejszej produkcji.

Skomentuj