Watykan wydał dokument krytykujący ideologię gender

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Watykan wydał dokument, który ma posłużyć jako przewodnik po seksualności dla uczniów szkół katolickich na całym świecie. 31-stronicowa publikacja, zatytułowana Mężczyzną i kobietą stworzył ich, znalazła się pod ostrzałem grup LGBT, które protestują przeciwko stosunkowi Kościoła do ideologii gender.

Jak informuje CNN, tzw. niebinarna tożsamość płciowa została w dokumencie określona jako "coś fikcyjnego". Watykan uważa, że dziedzina seksualności stoi w obliczu poważnego "kryzysu edukacyjnego, w związku z pojawieniem się fikcyjnych konstrukcji, znanych jako płeć nijaka bądź trzecia". Dokument został podpisany przez papieża Franciszka, ale nie zawiera żadnych konkretnych cytatów czy wypowiedzi głowy Kościoła katolickiego. 

 

W dokumencie stwierdza się ponadto, że "płeć osoby jest strukturalnym wyznacznikiem tożsamości męskiej lub żeńskiej". Watykan przekonuje, że gdy ludzie próbują zaprzeczyć różnicom między mężczyznami i kobietami, to "niewątpliwie destabilizują w ten sposób pozycję rodziny jako najważniejszej instytucji w życiu jednostki".

Jak można było się spodziewać, dokument został bardzo mocno potępiony przez środowiska LGBT, które uważają, że duchowni przedstawili "starożytny sposób postrzegania płci, który nie odpowiada kontekstowi współczesnego świata". New Ways Ministry, amerykańska instytucja, działająca na rzecz katolików LGBT, obawia się, że publikacja stanie się "szkodliwym narzędziem, które będzie wykorzystywane do prześladowania osób transseksualnych". Dyrektor wykonawczy New Ways Ministry, Francis DeBernardo, wydał mocne oświadczenie:

Jedyne, co ujawnia ten dokument, to fakt, że Watykan nie jest przygotowany do dyskusji na temat płci i seksualności we współczesnym świecie. Watykan pozostaje w ciemnych wiekach, promując fałszywe nauczanie, które opiera się na mitach, plotkach i kłamstwach.

Watykańscy urzędnicy niewątpliwie wsadzili kij w mrowisko, ponieważ wraz z upływem wieków ludzkie poglądy na wiele kwestii stają się coraz bardziej liberalne. Nie sposób jednak odmówić im podstawowych biologicznych racji. Wbrew wypowiedziom obrońców środowiska LGBT człowiek przychodzi na świat tylko i wyłącznie jako kobieta lub mężczyzna. Wszystkie późniejsze ingerencje płciowe mogą być spowodowane przez rozmaite czynniki zewnętrzne, takie jak np. wpływ otoczenia i niekoniecznie muszą wynikać z prawdziwego "poczucia innej tożsamości".

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Dzięki takim oświadczeniom

Dzięki takim oświadczeniom jest jakaś szansa w tej bitwie duchów ! Polska musi po wyborach ogłosić wypowiedzenie kilku traktatów i umów, przede wszystkim szatanskiego złodziejstwa klimatycznego, zerwanie umowy tajnej na opryski chemtrails, następnie zakazać wszelkiego GMO na terenie kraju, zakazać szczepionek śmierci, zakazać aborcji dzieci nienarodzonych, potem zmniejszyć podatki do 10 procent i ZUS do symbolicznego 100zł ! Obce media i telewizje powinny być zreopolonizowane ! Zakazać wszelkiej agitacji homoseksualnej pod grozbą wysokich kar więzienia i wdrożyć plan szybkiego edukowania Polaków co do zagrożeń związanych z obcymi kulturami multi kulti oraz szkodliwości tajnych bractw iuminackich szatana ! Do tego rząd powinien utworzyć oddzialy modlitewne które będą sięcały czas modlić za Polaków do Chrystusa Miłosiernego  i do Dcuha Świętego !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika dziadek

     RATÓJ NAS BOŻE

     RATÓJ NAS BOŻE

Wiedzą, przegrali, już na walizkach
A jeszcze kopią, jeszcze drą pyska
Jeszcze się śmieją tęczowe hordy
I gdzie nie spojrzysz widać ich mordy.

Jak tu się pozbyć tego paskudztwa
Ile ma potrwać ta podła uczta
Przerwać strumienie kasy od Niemca
I prawdziwego mieć sprzymierzeńca.

Aż kipią oczy ich z nienawiści
Jak ogrom złego ci komuniści
Ci co ulegli tej wilczej sworze
Są nieświadomi czy głupi może.

Teraz nożowe akcje z księżami
Bicia Pisowców, już są za nami
Ach jak im pachnie wojna domowa
Od ich pragnienia Boże uchowaj.

Dobrze mieć brata zza oceanu
No i nadzieję w niebieskim Panu
Razem watachę, jak nas nazwali
Może ta siła wreszcie ocali.

Skomentuj