Watykan uzna Palestynę jako niepodległe państwo

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
W ostatnim czasie niektóre europejskie kraje uznały Palestynę jako państwo niezależne i niepodległe. Okazuje się, że podobna decyzja zostanie w najbliższym czasie podjęta również przez Watykan.

 

Już w najbliższym czasie dojdzie do oficjalnego podpisania traktatu, który między innymi uzna Palestynę jako państwo. Stosowna umowa została już przygotowana a papież Franciszek w nadchodzący weekend spotka się w Watykanie z prezydentem Mahmudem Abbasem. Strony prawdopodobnie ustalą kiedy dojdzie do podpisania dokumentu a sprawa została bardzo pozytywnie przyjęta przez mieszkańców okupowanego regionu.

 

Uznanie Palestyny jako kraju zostało oczywiście źle przyjęte w Izraelu, który nie tylko okupuje niektóre terytoria, ale również zatwierdza kolejne plany dotyczące budowy żydowskich osiedli mieszkaniowych a jednocześnie chce wyburzać domy Palestyńczyków. Problem będzie bardzo trudny do rozwiązania - premier Benjamin Netanjahu powiedział w marcu tuż przed wyborami, że jeśli osiągnie zwycięstwo to nie pozwoli na powstanie niezależnej Palestyny.

 

 

Źródło: http://www.nytimes.com/2015/05/14/world/middleeast/vatican-to-recognize-palestinian-state-in-new-treaty.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Premier Syrii, Wael

Premier Syrii, Wael al-Halaqi, spotkał się z melchickim patriarchą Grzegorzem III i delegacją przywódców religijnych.Podczas spotkania, premier zapowiedział, że dzięki jedności Syryjczyków próby wzbudzania konfliktu i rozpowszechniania mentalności takfirystów, podejmowane przez wrogów, nie powiodą się. Podkreślił, że mentalność terrorystów nie zdoła podzielić tkanki społecznej Syrii, której dziedzictwem historycznym jest współistnienie różnych wyznań i wspólna tolerancja. Pochwalił on postawę przywódców religijnych, którzy dzięki budowaniu ducha pojednania, współczucia i przebaczenia, pomogli wzmocnić społeczeństwo stojące przed problemem terroryzmu. Patriarcha dodał od siebie, że uważa Syrię za symbol religijnego braterstwa, koegzystencji i tolerancji, który zwycięży i stanie się silniejszy niż kiedykolwiek.

Portret użytkownika achiles

W miniony poniedziałek doszło

W miniony poniedziałek doszło do zawarcia kolejnego kontraktu zbrojeniowego pomiędzy Izraelem a stroną niemiecką (reprezentowaną przez rząd federalny oraz koncern ThyssenKrupp Marine Systems). Opiewa on na zakup czterech korwet rakietowych za cenę 430 mln euro, przy czym część kosztów (115 mln euro) pokryją władze niemieckie. Do podpisania porozumienia doszło dzień przed 50. rocznicą nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Izraelem a RFN. Warto tu wspomnieć, że wcześniej państwu żydowskiemu dostarczono pięć okrętów podwodnych typu Dolphin, z których pierwsze dwa zostały w całości sfinansowane przez Berlin, a pozostałe również wybudowano z jego udziałem finansowym.
 
I jak to niegdyś przegrany, dziś jest wygranym!!!
 
 

Portret użytkownika achiles

Premier Ukrainy Arsenij

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk, który przebywa z wizytą w Paryżu, pośrednio przyznał, że Kijów prowadzi polityką ludobójstwa ludności Donbasu – pisze francuska gazeta AgoraVox.Jeden z dziennikarzy zadał politykowi pytanie: „Kiedy powstrzymacie ludobójstwo w Donbasie?”. Słowo „ludobójstwo” nie speszyło Jaceniuka. Odpowiedział: „Kiedy Putin wycofa się, wypełni swoje zobowiązania w ramach porozumień mińskich, przestanie łamać prawo międzynarodowe i kiedy Rosja stanie przed sądem”.  Francuska gazeta pisze, że w taki sposób, premier, najwyraźniej nieświadomie,  potwierdził ludobójstwo mieszkańców Donbasu przez ukraińskie władze. Na południowym wschodzie Ukrainy od początku konfliktu zginęło już kilka tysięcy ludzi. Według najnowszych danych, w wyniku działań zbrojnych zginęło ponad 6.000 osób, a około 800.000 musiało opuścić swoje domy.

Portret użytkownika Mojeimię44

wiecie co wsadźcie sobie

wiecie co wsadźcie sobie gdzieś te katolickie dyrdymały kto jest ważniejszy Jezus Chrystus, matka Boża, duch święty czy sam Bóg. Przecież to oczywiste że Jezus Chrystus to słońce a 12 apostołów to miesiące. Poszukajcie a znajdziecie. Dlaczego po 3 dniach zmartwychwstał Jezus? Bo słońce w grudniu ma takie 3 dni w których jest najniżej zenitu i te dni są najkrótszymi w roku a dopiero po tych 3 dniach dzień się robi coraz dłuższy. oj tam szkoda gadać. Zmartwychwstanie symbol nowego początku, nowej wiosny, nowych liści na drzewach itd. ot cały Jezus czyli słoneczko.  Język Nie bierzcie wszystkiego do siebie. Religia jest po to by ogłupić. Bóg to Bóg i nie ma zamienników. Jesus Chrytus to symbol wieczneości bo słońce co rok od milionów lat to robi i nie zapomina o tym by znowu co roku obudzić liście na drzewach hehe.
https://www.youtube.com/watch?v=Xs_AK3ARFDo  Podajcie lepjej nazwę jakiejś parti narodowo socjalistycznej w Polsce coś w stylu nsdap. Bo mam dosyć żydów w tym karju i z chęcią ich i paru katoli bym wywalił. Takiego Kwaśniewskieg np żyda wielką łapą i innych co opie.....li wam państwowe molochy, banki i zakłady pracy. Wywalić ich z tego kraju i budować atlantydę. Przestańcie kapitalistyczne syjonistyczne gówno dorabiać.
Tylko atlantyda jest odpowiedzią na bolączki naszego kraju. Zrobić trzeba kraj technologicznie wyprzedzający europę o 100 lat ze średnią życia obywatela 200-300 lat. Modyfikacje genetyczne i odmładzanie komórek, regeneracja narządów, czyszczenie kodu DNA, hologramy w domach i mega komputery. Prąd tworzony w domach a nie importowany. Gaz zastąpiony przez prąd z kondensatorów magnetycznych itd. Wolna energia, samochody latające jak ufo z czujnikami komputerowymi, autostrady w powietrzu nie na ziemi itd. Każdy obywatel w garażu własny pojazd latający sterowany jak komputer na kondensatory magnetyczne i antymaterię. Oj sporo tego. To jest raj a nie ciągle wierzyć w zbawienie które nigdy nie nadejdzie. Sami się zbawmy skoro Bóg o nas zapomiał. Zrobić raj na ziemi a nie wiecznie czekać na raj po śmierci. Ile tego czekania całe życie? Ja to pierdziele. Po śmierci to wiecie może będzie a może nie a za życia żyć w raju to wypas no nie?
A Bóg na te wasze pieprzenie kto ważniejszy powiedziałby tak
https://www.youtube.com/watch?v=-rC0BAI9FXo
Wystarczy, że się wkurzy na ludzi

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika SurvivorMan

Zeitgeist kłamie? W którym

Zeitgeist kłamie? W którym miejscu? Domyślam się, że głównie chodzi Ci o tę część o Chrześcijaństwie...
Przytoczę cytat z Twojego "obalającego" Zeitgeista filmiku:
"Zwróć uwagę, że taki żartobliwy wizerunek Boga nie pochodzi z Biblii, a jest ona źródłem wiary, więc do niej powinniśmy się odnosić...".
Z całym szacunkiem, ale Biblia przedstawia wizerunek Boga, jako sadystycznego, mściwego i chciwego tyrana, który morduje osobiście lub nakazuje mordować często z tak błahych, przyziemnych powodów, że mówienie o nim per DOBRY, MIŁOSIERNY to jakaś farsa! Wizerunek Boga który (zgodnie z przekazem biblijnym) osobiście lub wydając polecenie, wymordował blisko 2 500 000 ludzi, a biorąc pod uwagę wszystkie plagi i katastrofy, szanunkowo nawet 28 000 000 ludzi! Dla porównania biblijny Szatan zabił tylko 10 osób (dzieci Hioba) i to także przy udziale Boga! Niestety 90% Chrześcijan nie ma o tym pojęcia, ponieważ nigdy nie czytało swojej "świętej księgi"!
Zapytam więc kolokwialnie: WTF???

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj