Watykan przewidział początek III wojny światowej

Kategorie: 

Źródło: tg

Stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ abp Bernardito Auza skierował do Rady Bezpieczeństwa ONZ raport, którego tematem był problem niedoboru wody pitnej. Auza, cytowany przez Radio Watykan, zwrócił uwagę na paradoks - pomimo faktu, że woda pokrywa jedną trzecią powierzchni Ziemi, dostęp do niej znacznie się zmniejsza.

 

 

Dlaczego tak się dzieje? Rzecznik Watykanu identyfikuje dwa główne powody, tj. położenie geograficzne niektórych regionów i brak umiejętnego zarządzania zasobami wodnymi, co generuje defraudacje. Nakłada się na to problem „degradacji środowiska” i „zmiany klimatu", które naruszają cykl hydrologiczny.

 

Według prałata, przejęcie kontroli nad wodą przez największe międzynarodowe koncerny stanie się zarzewiem konfliktu zbrojnego. Już teraz ubodzy nie mają dostępu do „wody dobrej jakości” i obserwuje się w tej kwestii trend wzrostowy, jeśli chodzi o prywatyzowanie zasobów, zdatnych do spożycia. Woda staje się towarem, do której biedni nie będą mieli wkrótce dostępu!

 

Radio Watykan przypomina, że ten temat poruszył już w 2014 roku Papież Franciszek, mówiąc, że „mamy poważny problem, który może doprowadzić wkrótce do wybuchu wojny”.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika ziom

Jak ktoś kto należy do grupy

Jak ktoś kto należy do grupy architektów kontroli - kto uczestniczy w kreowaniu rzeczywistości, reżyseruje wszystkie ważne wydarzenia, może być określany jako ktoś, kto cokolwiek przewiduje. Działanie zgodne ze scenariuszem to nie jest żadne jasnowidzenie.

Na temat konspiracji w związku z wodą, każdy człowiek, który siedzi w tym alternatywnym „światku” wiedział już dawno temu. Można w tym temacie np.  oglądnąć w filmie z Jessim Venturą, wystarczy w Youtube wpisać hasło: “Jesse Ventura - Conspiracy Theory - WORLDWIDE WATER CONSPIRACY”. To było w 2011 roku.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika mnmnmn

Parlament Słowenii przyjął

Parlament Słowenii przyjął poprawkę do konstytucji, na mocy której za podstawowe prawo przysługujące każdemu obywatelowi uznany został dostęp do wody pitnej.

Woda stała się tym samym dobrem publicznym zarządzanym przez państwo, —  a nie, —   jak to było wcześniej, —  „towarem rynkowym”.

Słoweński parlament jednogłośnie przyjął poprawkę do konstytucji. Od głosu powstrzymali się jednak deputowani centroprawicowej opozycyjnej Słoweńskiej Partii Demokratycznej. —   Jak tłumaczyli, takie działania rządu nie są potrzebne, natomiast ich prawdziwym celem jest uzyskanie wzrostu poparcia ze strony społeczeństwa.

Po wprowadzeniu zmian w ustawie zasadniczej, dostęp do pitnej wody stał się dla Słoweńców jednym z praw podstawowych.  Co ważniejsze, oznacza to, że za wodę w tym kraju po prostu nie trzeba będzie płacić.DECYZJA ZAPADŁA PO PRZEANALIZOWANIU UMOWY CETA KTÓRĄ U.E ZAWARŁA Z KANADĄ

Portret użytkownika Kimbur

Ot, proste rozwiązanie, które

Ot, proste rozwiązanie, które podaję od lat, niestety niespełnione:

wodociąg z Antarktydy do Afryki! a dalej do Europy!

Czy możliwe? Oczywiście! I opłacalne bardziej niż wojny. I zapewni bezpieczeństwo na wypadek roztopienia lodów Antarktydy. Pozwoli odzyskać Saharę zieloną jaką była przed tysiącleciami.

Strony

Skomentuj