Watykan obawia się zamachu na papieża Franciszka

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Kiedyś organizacja ISIL zapowiadała, że jednym z jej celów będzie podbicie Rzymu. Dziś Watykan czuje się zagrożony i uważa, że radykalni islamiści mogą próbować przeprowadzić zamachy w Watykanie lub zaatakować papieża Franciszka.

 

Domenico Giani, szef watykańskiej żandarmerii powiedział, że zagrożenie zamachem jest realne, choć na dzień dzisiejszy nie posiada żadnych informacji o planowanych atakach. Postanowiono na wszelki wypadek zwiększyć ochronę w Watykanie, na Placu Św. Piotra oraz samego papieża Franciszka.

 

Tymczasem papież od dawna świadomy jest tego, że islamiści mogą próbować go zabić. Mimo wszystko nie rezygnuje on z pielgrzymek do innych krajów czy z bezpośrednim kontaktowaniem się z innymi ludźmi. Zagrożenia nie można bagatelizować.

 

Jak wiadomo, do Włoch przybywa mnóstwo uchodźców z Afryki Północnej. Docierają oni do tego kraju pokonując Morze Śródziemne, choć takie przeprawy niejednokrotnie kończą się katastrofą. Radykalni islamiści zapowiadali nie tylko podbicie Rzymu, ale również dotarcie do Włoch drogą morską, przebierając się za uchodźców.

 

 

Źródło: http://www.smh.com.au/world/the-threat-exists-vatican-on-alert-for-islamic-state-attack-says-security-chief-20150302-13t7fj.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ekscelencja

Mam wrazenie że podając taką

Mam wrazenie że podając taką informację ktoś coś chce na tym ugrać. A komu Franciszek nie służy możemy odpowiedzieć sobie sami znając "regułę" -  ubóstwo, elastyczność i odbieranie władzy nad duszyczkami bardzo sie nie podoba. Warto pamietać o papieżach którzy zostali otruci we własnym gnieździe. Pozdrawiam. E.

Portret użytkownika jvk_2012

Mossad = Al Kaida = CIA = IS

Mossad = Al Kaida = CIA = IS = iluminactwo
A na "dole" biedne ludziska myślą, że walczą o jakieś wartości. ułatwiają tym na górze osiągnięcie ich cełów w tym naszą wzajemną zagładę, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, koniec War\tykanu = zakłamania już blisko...

Portret użytkownika Rasputin

Jeżeli okazałoby się prawdą,

Jeżeli okazałoby się prawdą, to co jest opisane między innymi w Objawieniu Świętego Jana, to Bergoglio jest fałszywym prorokiem, a Benedykt XVI był ostatnim Prawdziwym Papieżem..
Może coś w tym być, gdyż dużo rzeczy opisanych w Apokalipsie Św.Jana zaczyna powoli nabierać kształtów, a Franciszek osłabia kościół swoimi niezrozumiałymi imperatywami..
 

Portret użytkownika wojna.INFO

Ostatnim Papieżem Kościoła

Ostatnim Papieżem Kościoła Rzymskiego był Benedykt XVI.
Ten ma za zadanie demontaż tej instytucji. Wystarczy zobaczyc czy przeczytac z jaką wytrwałością niszczy fundamenty na których stoi KK, czyli rodzinę i zasady moralne.

Strony

Skomentuj