Watykan krytykuje teorię gender, operacje zmiany płci i surogatki - Stolica Apostolska opublikowała nowy dokument "Dignitas Infinita"

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

Stolica Apostolska opublikowała nowy dokument, który w zdecydowany sposób krytykuje teorię gender, operacje zmiany płci oraz praktykę macierzyństwa zastępczego. Według Kościoła katolickiego są to działania godzące w ludzką godność.

 

Dokument zatytułowany "Dignitas Infinita", co po łacinie oznacza "Nieskończona Godność", został opublikowany w poniedziałek po ponad pięciu latach prac nad nim. Przygotowała go Dykasteria ds. Nauki Wiary.

"W świetle Objawienia Kościół stanowczo potwierdza ontologiczną godność osoby ludzkiej, stworzonej na obraz i podobieństwo Boga i odkupionej w Jezusie Chrystusie" - czytamy we wstępie dokumentu.

Dignitas Infinita omawia ponad tuzin współczesnych problemów z perspektywy Pisma Świętego i nauczania Kościoła. Wśród nich znalazły się takie kwestie jak aborcja, handel ludźmi, ubóstwo, eutanazja, kara śmierci i wiele innych.

 

Szczególną uwagę autorzy dokumentu poświęcili teorii gender, którą określają jako "niedopuszczalną ideologię". Kościół uważa, że próby zmiany płci człowieka to błędne próby stawania się na równi z Bogiem.

"Odnośnie do teorii gender, której spójność naukowa jest przedmiotem poważnych debat wśród ekspertów, Kościół przypomina, że ludzkie życie we wszystkich jego wymiarach, zarówno fizycznych, jak i duchowych, jest darem od Boga" - czytamy w dokumencie.

"Pragnienie osobistego samostanowienia, jak tego naucza teoria gender, poza tą fundamentalną prawdą, że ludzkie życie jest darem, oznacza ustępstwo wobec odwiecznego pokusu, by stać się Bogiem, wchodząc w rywalizację z prawdziwym Bogiem miłości objawionym nam w Ewangelii" - podkreślono.

To nie jest nowe stanowisko Kościoła. Papież Franciszek, zmuszony w ostatnich latach do konfrontacji z szybkim rozwojem ideologii gender, określał ją już wcześniej jako jedno z "najbardziej niebezpiecznych kolonizacji ideologicznych".

 

Dokument Dignitas Infinita porusza również kwestię operacji zmiany płci oraz praktyki macierzyństwa zastępczego. Według Kościoła są to działania, które godzą w ludzką godność.

 

Stolica Apostolska wzywa w dokumencie do obrony godności ludzkiej we współczesnym świecie, zagrożonej przez różne ideologie i praktyki, które Kościół uznaje za sprzeczne z nauką chrześcijańską.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Conan

Watykan sprzeciwia sie karze

Watykan sprzeciwia sie karze smierci gdy pismo swiete mowi jasno, ze kara za zabojstwo powinna byc smierc. Ktos powie ze to stary testament jednak Chrystus powiedzial jasno nie przyszedlem obalic prawa tylko je wypelnic. Ogolnie kazdy kto czyta pismo swiete wie i widzi ze Katolicyzm ma niewiele wspolnego z naukami Jezusa Chrystusa KK ma poprostu swoje nauki. 

Portret użytkownika Samanta

Kiedy czytałam orędzie

Kiedy czytałam orędzie Wielkanocne króla Karola to opadał mi szczęka. Facet ma raka i już nie gada o planecie, klimacie i podobnych bzdurach. Przemówienie generalnie dotyczyło naśladowania Chrystusa i służeniu bliźnim - jak robił to Jezus. Aż się wzruszyłam. 

Portret użytkownika inzynier magister

Może papież franciszek przed

Może papież franciszek przed śmiercią się nawrócił ? Albo może część biskupów z masonerii się nawróciła ? coś się stało takiego że już nie są razem z NWO ? Niestety dalej niszczą kościół wprowadzając kapłańswo kobiet i po cichu inne rozporządzenia niszczące święty kościól, w tym błogosławieństwo par homoseksualnych, czasami chyba  muszą zmylić ludzi wyznania Chrystusowego i mówić głosem Boga ! Oby się nawrócili ! teraz ryży razem z ministrem sprawidliwości muszą zakazać rozpowszechniać takie ogłoszenia bo to jest mowa nienawiści !!!

USTAWA-KNEBEL DLA PRAWICY? BODNAR GRA OSTRO

https://youtu.be/VLv8zlcU2tQ?si=GBXuJWU9-Tdmb6U-

"Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą – to jest obrzydliwość”. Jednoznaczny sens tego zapisu Księgi Kapłańskiej (18,22) współcześni enwuowcy z loży ordo ab chao próbują zrelatywizować twierdzeniem, że nie jest to zakaz moralny, chcą to wykreślić z Biblii tworząc nową Biblię ! Boją się że ludzkość dowie się co to jest obrzydliwość...

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj