Watykan i Mekka opustoszały. Czegoś takiego świat jeszcze nie widział!

Kategorie: 

Sanktuarium Al-Kaba normalnie i obecnie - Źródło: twitter.com

Na skutek obaw przez koronawirusem opustoszały miejsca kultu religijnego takie jak Mekka oraz Watykan. Wierni zgodnie twierdzą, że możliwość zobaczenia pustego Placu Świętego Piotra lub zwykle zatłoczonego najświętszego sanktuarium islamu znanego jako Al-Kaba, to coś nieprawdopodobnego, wręcz nierzeczywistego. 

 

Gdy ogląda się w tych czasach migawki telewizyjne z miejsc takich jak Rzym czy Wenecja, są szokująco, bo wyglądają jak zdjęcia do filmów przedstawiających świat po apokalipsie. Wszyscy zgodnie stwierdzają, że widok pustego placu Świętego Piotra czy pobliskiej Bazyliki to niewątpliwie coś niezwykłego. Ruch turystyczny niemal zamarł. Wszystkie muzea zarówno w Rzymie jak i w Watykanie, zostały zamknięte. 

Koronawirus pojawił się również w Watykanie i nawet papież Franciszek był badany w celu potwierdzenia lub wykluczenia zakażenia SARS-CoV-2. Jak twierdzą oficjalne źródła watykańskie, papież nie zakaził się, tylko przechodził przeziębienie. Teraz wraca do zdrowia, ale czuję się na tyle dobrze, że rano koncelebrował mszę świętą, która była transmitowana w Internecie. 

Na wyznawcach islamu piorunujące wrażenie zrobiło opustoszałe sanktuarium Kaba ze świętym kamieniem obudowanym w formie prostopadłościanu. Muzułmanie pisali w sieciach społecznościowych, że to bardzo smutne widzieć opustoszałe najświętsze miejsce Islamu, do którego pielgrzymka raz w życiu jest obowiązkiem religijnym. 

Opustoszałe miasta to też gigantyczne straty branży turystycznej. Jest to niebagatelna część budżetu Arabii Saudyjskiej i Włoch. Mieszkańcy Wenecji, zwykle narzekający na turystów, teraz mają miasto tylko dla siebie. Ale mimo tego, że tak bardzo o tym marzyli zmęczeni turystycznym zgiełkiem, nie cieszą się dziś, bo brak turystów oznacza dla nich ekonomiczną ruinę. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika xxxx

Podaj jakikolwiek naukowy

Podaj jakikolwiek naukowy dowód istnienia któregokolwiek boga. Bo jak na razie tylko z bajek znamy różnych. A jeśli masz zamiar gadać rzeczy typu "stworzył wszystko co widzisz i to jest dowód" to do psychiatryka  natychmiast jedź.

Portret użytkownika Illuminat13

Oni nie są reprezentantami

Oni nie są reprezentantami naszego świata. Już w latach pięćdziesiątych zasiadali w naszych gremiach przedstawiciele innych światów i trafili nawet do Pentagonu, i wszędzie udzielali nam poparcia, gdy wyrażaliśmy chęć przyśpieszenia działań na rzecz utworzenia rządu globalnego przy pomocy ONZ. Środki, jakie stosujemy, żeby osiągnąć ten cel, nie zawsze są chwalebne. Każdego, kto będzie stawiać opór, zniszczymy. Przyszłością rodzaju ludzkiego jest kosmos. Współpraca z jego mieszkańcami będzie możliwa dopiero wtedy, gdy staniemy się jednym światem. Wtedy nie powinna już wybuchnąć żadna wojna. Dlatego właśnie narzucamy światu ten rodzaj rządu globalnego, a ludzie będą musieli do niego przywyknąć. Poinformowaliśmy rządy wszystkich państw o naszych zamiarach i o tym, że są dwie możliwości ? albo dobrowolne współdziałanie, albo wymuszenie. Te państwa które będą się opierać, czeka wojna. Albo rozpętamy w tych państwach rewolucje albo wykończymy ich gospodarkę.

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika anja

To przecież normalne i

To przecież normalne i prawidłowe zachowanie, bo żaden człowiek nie powinien ryzykować zdrowia i życia własnego, i swoich najbliższych dla jakiegoś kamienia, albo figurki z gipsu?:

"Bo zwyczaje ludów są tylko tchnieniem, ponieważ jest to zwykłe drzewo z lasu, które ktoś ściął, dzieło rąk rzemieślnika posługującego się dłutem. Upiększa się je srebrem i złotem. Przymocowują je gwoździami i młotami, żeby żaden się nie chwiał. Są jak strach na wróble w polu ogórkowym i nie potrafią mówić. Trzeba je nosić, bo nie potrafią stawiać kroków. Nie lękaj się ich, ponieważ nie mogą sprowadzić nieszczęścia, nie są też w stanie czynić nic dobrego”. (Jeremiasza 10:3-5)
Ale nasz Bóg jest w niebiosach; uczynił wszystko, co mu się podobało uczynić. Ich bożki to srebro i złoto, dzieło rąk ziemskiego człowieka. Mają usta, lecz nie mówią; mają oczy, lecz nie widzą; mają uszy, lecz nie słyszą. Mają nos, lecz nie czują zapachu. Ręce mają, lecz nie dotykają. Stopy mają, lecz nie chodzą; gardłem swym nie wydają dźwięku. Do nich staną się podobni ich twórcy —wszyscy, którzy im ufają. (Psalm 115:3-8)

Życie to przecież najcenniejszy dar jaki otrzymaliśmy od Jehowy, i w Jego oczach jest ono święte, dlatego czytamy:
"Roztropny, ujrzawszy nieszczęście, kryje się, lecz niedoświadczeni idą dalej i muszą ponieść karę" (Przysłów 22:3)

Tylko w określonych okolicznościach ludzie nie powinni się lękać o życie, gdy zmusza się człowieka, do wyparcia własnego Stwórcy i Jego Syna! Pierwsi Chrześcijanie na własne oczy widzieli zmartwychwstałego Jezusa, więc byli absolutnie pewni, że kiedyś oni również "usłyszą Jego głos i wyjdą z grobowców pamięci", dlatego zachowywali się bardzo odważnie w chwilach próby.
Fałszywa wiara przynosi człowiekowi tylko same szkody, dlatego Jezus zapytał:

"Kiedy jednak przybędzie Syn Człowieczy, czy rzeczywiście znajdzie wiarę na ziemi?” (Łukasza 18:8)

Czy mądrze jest zatem ryzykować i lekceważyć wszelkie ostrzeżenia, wierząc, że ten nowy wirus jest tylko próbą zniewolenia społeczeństw?:

https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/swiadectwo-wloskiego-lekarza-do-szpitali-codziennie-naplywaja-chorzy/6xkjrzv

Portret użytkownika znawca

Pan Bóg miewa konkurencję.

Pan Bóg miewa konkurencję.

A właściwie, to chyba doświadczył stanu jakości ducha, wśród jego najbardziej zagorzałych zwolenników, tj. ze strony przeciwników jakkolwiek sensownie dozwolonej aborcji i eutanazji. Mówiąc terminologicznie - jakkolwiek, z pewnością mamy na myśli kompromisowe rozwiązanie, gdzie eutanazja wymaga tylko urzędniczego kwitu na poczytalność, a aborcja jest dozwolona do dwóch miesięcy życia materiału genetycznego, od jego poczęcia. 

Ludzie religii, czyli wielkiej praktyki życia zgodnie z nakazami wiary, to środowisko obłudy i nie powinno ono stawiać warunków, dla świeckiej większości, przy konstruowaniu przepisów prawnych, ocierających się o tematykę związaną z etyką.  

Czy człowiek nie-obłudy, ucieka w panice, ze swego świętego miejsca kultu religijnego przed drobnoustrojem, niczym jak polny gryzoń przed kocurem lub łasicą ? To zdanie jest chyba aż nadto wymowne i nie trzeba już nic więcej pisać. Może jednak warto dodać to, że kończy się już powoli na świecie, przyzwolenie na wyższość elektoratu "kościelnego", nad elektoratem "nie-kościelnym".

Religia nie może decydować o sukcesie porozumienia społecznego, między poszczególnymi grupami społeczeństwa państwowego. Religia nie takie ma zadanie, nie jest strażnikiem poglądów obyczajowych, a sposobem na to aby nie schodziły one z poziomu humanizmu, do poziomu bydlęcia i bezhołowia.

Internet nie służy do inwigilacji, a jeśli to prawda, że nie da się tego osiągnąć, to wolę by był on dostępny tylko z urzędu, w środowisku pracy oraz w biznesie.

Portret użytkownika Nathaniel

ARYA ma rację, w tym momencie

ARYA ma rację, w tym momencie zaczyna mnie martwić to , że za chwilę czeka nas światowy kryzys gospodarczy ( giełdy leciały na łep na szyję - stan na 10.03.2020), a to już też krok do bradziej radykalnych kroków (wojna ?)

Strony

Skomentuj