Waszyngton może być pierwszym stanem USA, który zezwoli na kompostowanie ludzkich zwłok

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Waszyngton może być wkrótce pierwszym amerykańskim stanem, który zalegalizuje alternatywę dla tradycyjnego pochówku na cmentarzu i kremacji. Specjalna ustawa, jeśli zostanie podpisana przez gubernatora, pozwoli na kompostowanie zwłok.

 

Władze Waszyngtonu chcą umożliwić wykorzystanie ludzkich zwłok jako nawozu dla gleby. Zwolennicy tego rozwiązania wskazują przede wszystkim na aspekty ekologiczne – kompostowanie zwłok nie wymaga transportu trumien i wykładzin grobowych. Tymczasem kremowanie zwłok przyczynia się do emisji gazów cieplarnianych i zużycia paliwa, które jest przecież wymagane do palenia szczątków.

 

Projekt ustawy został przyjęty 19 kwietnia i oczekuje na podpis gubernatora Waszyngtonu. Jay Inslee chce wystartować w wyborach prezydenckich w 2020 roku i skupia się między innymi na ekologii, dlatego z dużym prawdopodobieństwem podpisze wspomnianą ustawę. Jeśli tak się stanie, Waszyngton będzie pierwszym stanem USA, który pozwoli na kompostowanie ludzi.

Firma Recompose, która jest zainteresowana wykorzystaniem zwłok jako nawozu, planuje udostępnić swoje usługi na terytorium tego stanu. W cenie około 5 500 dolarów, firma zajmie się zwłokami i zorganizuje ceremonię pogrzebową. Kwota ta jest nieco wyższa od kremacji, ale niższa od pochówku w trumnie na cmentarzu. Wszystko teraz jest w rękach gubernatora – jeśli złoży swój podpis pod ustawą, kompostowanie ludzkich zwłok w Waszyngtonie będzie możliwe już od 1 maja 2020 roku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Jaskiniowiec

Przypominam tylko, kiedy

Przypominam tylko, kiedy trwał holokaust Słowian Żydzi robili z ludzi mydło , to Żydzi skradli polskie nazwiska, to żydowskie koncerny i banksterzy wywołali wojny po pierwszej powiedzieli, ze to ziemia obiecana a w drugiej ścinali nawet włosy na materace 

MYDŁO

mam tylko jedno życzenie, niech się w końcu uruchomi natychmiastowa spłata karmiczna zanim zacznie się kanibalizm i inne rzeczy o których niechcący napisałem 

 

Portret użytkownika MiamiVibe

Według mnie najlepszy sposób

Według mnie najlepszy sposób na pochówek to najzwyklejsze spalenie zwłok, choćby na stosie z drewna, a jeśli ktoś chce mieć ,,blisko" zmarłego to kremacja i wazon z prochami dajmy na to, na kominku. A nie wrzucanie gnijącego truchła do ziemi, tworząc przy tym betonowe molochy, bez praktycznie żadnego zastosowania i w dodatku drogie. Problemem jest robienie ze śmierci jakiegoś tabu w środowisku katolickim, natomiast w Indiach zwłoki są palone nawet na ulicach, a koło nich bawią się dzieci, tam śmierć jest traktowana jako coś normalnego Smile

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Max 1983

Mniam a co tam będzie sobie

Mniam a co tam będzie sobie na tym "nawozie"rosło??Może coś smacznego??Szkoda że nie hamburgery, bo wtedy amerykanie by się zajadali ich ulubionymi przysmakami .Zwlaszcza w Hallowenn takie hamburgery na trupach by były modne::)

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika minoduesp

Od dawna powtarzam ,że

Od dawna powtarzam ,że tradycyjny pochuwek to GŁUPOTA . Trupy (jak by nie patrzeć) ,powinno się zakopywać w GOŁEJ ziemi bez żadnej trumny (!) ,czy grobowca z betonu i absolutnie BEZ żadnych syntetycznych ubrań ! Przecież TANI i z szacunkiem byłby pochuwek zwłok ułożonych na zwykłej prostej desce (z odzysku) i owinięcie ich płutnem np. lnianym (z oczywistych względów) wprost do wykopanego w ziemi dołu .. A jedyny koszt dotyczyłby owego płutna i fatygi przy kopaniu. Jedyne co należy zmienić to porzucić GŁUPIĄ tradycję i zabobony.

Portret użytkownika rocafella

Kompostowane będą zwłoki

Kompostowane będą zwłoki ludzi bez pieniędzy. Teraz kompostowanie bezdomnego musi mieć trumnę a chodzi o to żeby biedny nie musił już mieć trumny.

Oczywiście pochówek będzie z funduszu pogrzebowego więc tak czy siak zapłaci podatnik.

Kompostowanie się skończy jak dzikie zwierzęta zaczną wywlekać zwłoki z ziemi bo na cmentarzu to przynajmniej są pilnowane przez płot a na polu już nie.

Strony

Skomentuj