Wartość netto majątku założycieli Google wzrosła o 18 miliardów dolarów w ciągu tygodnia!

Kategorie: 

Źródło: tg

Założyciele Google powiększyli w tym tygodniu swoje fortuny o 18 miliardów dolarów. Wzrost ten zawdzięcza popularności technologii sztucznej inteligencji. Firma już zapowiedziała wprowadzenie nowych funkcji w wyszukiwarce i innych usługach.

 

 

Majątek Larry'ego Page'a wzrósł w tym tygodniu o 9,4 miliarda dolarów i powiększył się do 106,9 miliarda dolarów, podczas gdy Siergiej Brin jest bogatszy o 8,9 miliarda dolarów i na koniec tygodnia ma 102,1 miliarda dolarów, wynika z danych indeksowych miliarderów Bloomberga. Był to największy wzrost ich fortuny od lutego 2021 roku.

 

W zeszłym tygodniu Google ogłosiło zamiar wprowadzenia pełnowymiarowego wyszukiwania „konwersacyjnego” i udostępnienia wszystkim użytkownikom asystenta głosowego opartego na sztucznej inteligencji. Pomogło to firmie umocnić pozycję lidera na rynku, a akcje Alphabet, do którego należy Google, wzrosły o 9,5% w ciągu trzech dni.

 

Page i Brin, którzy wrócili do pracy w firmie, by wziąć udział w programie rozwoju technologii AI, znaleźli się wśród osób, których fortuny znacząco wzrosły w 2023 roku, a każdy z nich od początku roku powiększył się o ponad 22 miliardy dolarów. Wśród najbogatszych ludzi świata są oni odpowiednio na ósmym i dziewiątym miejscu. Kolejnym beneficjentem boomu AI jest były dyrektor generalny Google, Eric Schmidt, który w tym tygodniu zarobił 1,8 miliarda dolarów, a większość jego fortuny wartej 23,6 miliarda dolarów jest nadal powiązana z Alphabet.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika KittySlayer

Eric Schmidt, który w tym

Eric Schmidt, który w tym tygodniu zarobił 1,8 miliarda dolarów,

Błąd i to szkolny, 
bo On jeszcze nic nie zarobił i
w przypadku takich osób jak ten pan to jest to "papierowy zysk tak jak i papierowa strata", bo ten przyrost majątku (zysk), 

będzie realny dopiero wtedy jak zostanie spieniężony 

czyli krótko mówiąc jak pan Schmitd sprzeda akcje/udziały/obligacje/opcje czy inne elementy inwestycyjne składające się na ten papierowy zysk.

Za tydzień albo kilka można będzie napisać, że "Eric Schmidt" stracił np. 2.5 miliarda i to też będzie prawda, tyle, że będzie to strata papierowa, tak jak wspomniałem wyżej a tak będzie, bo akcje nigdy nie idą w jednym kierunku bez korekty.

Trend taki czy inny jest oczywiście sygnałem dla innych inwestorów ale to już inna bajka.

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Skomentuj