Walka z PiS-em a sojusz z Chinami - przemyślenia

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dojście do władzy partii PiS oraz protesty KOD są bardzo różnie interpretowane. My, jako mieszkańcy Polski, widzimy przede wszystkim walkę świń o koryto, tworzenie podziałów w społeczeństwie i manipulacje w "polskich" mediach. Aby uzyskać lepszy obraz sytuacji, warto wziąć pod uwagę pewne wydarzenia międzynarodowe, które najwyraźniej przepadły w niepamięć a mają przecież bardzo ważne znaczenie.

 

Obecna opozycja wobec PiS-u składa się głównie z Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.pl, czyli partii proniemieckich. Widać to zwłaszcza na przykładzie Nowoczesnej.pl - Petru, Lieder, Henning, Lubnauer, Scheuring i Schmidt to nie są przecież polskie nazwiska. Do tego dochodzi jeszcze tzw. Komitet Obrony Demokracji, który powstał wkrótce po tym, jak PiS przejął władzę.

 

O co właściwie w tym wszystkim chodzi? Zacznijmy może od tego, co wydaje się bardziej oczywiste. PO, Nowoczesna.pl i KOD działają w imię interesów niemieckich. Jak zasugerował w zeszłym roku Paweł Kukiz, protesty mogą być finansowane przez zagranicznego "filantropa". Mowa o nikim innym jak o słynnym George'u Sorosie. Finansowo wspiera on dążenia do obalenia PiSu i jednocześnie otwarcie wzywał do niemieckiej hegemonii w Europie. Soros popiera zatem obecny model Polski, który zakłada, że nasz kraj pozostanie tylko słabym, uzależnionym państewkiem od naszych zachodnioeuropejskich "przyjaciół".

 

Zresztą po zwycięstwie PiS, zaczęto mówić o Polsce jak o dyktaturze (słowa Billa Clintona). Czyli coś poszło nie tak - zwycięstwo partii PiS nie było na rękę Niemcom, Unii Europejskiej, ani nawet Stanom Zjednoczonym. Więc kto na tym skorzystał?

 

W mediach coraz więcej mówi się o "drugim Majdanie". Czym był pierwszy Majdan? Rzekomo spontaniczny ruch społeczny, który miał na celu obalenie ukraińskiego rządu. Prezydent Janukowycz, sojusznik Putina, nie zgodził się na integrację z Unią Europejską, więc pewne "tajemnicze siły" dokonały zmiany. Poglądy nowej władzy są zupełnie odmienne - nienawiść do Rosji i chęć przyłączenia się do UE oraz NATO przy aktywnej pomocy państw zachodnich.

 

Drugi Majdan, gdyby faktycznie odbył się w Polsce, miałby podobny charakter. Walka z PiSem ma prawdopodobnie ścisły związek z jego chęcią współpracy z Chinami. Polska ma przecież okazję zostać wyróżniona dzięki wielkiej chińskiej inicjatywie - jest nim oczywiście Nowy Jedwabny Szlak. Nasz kraj miałby odgrywać kluczową rolę w tym projekcie. To oznacza wzmocnienie Polski na arenie europejskiej oraz przejście z rąk niemieckich (zachodnich) w ręce Chin.

 

Podsumowując, widać wyraźnie konflikt interesów - Zachód chce aby Polska pozostała w jej strefie wpływów, podczas gdy Chiny rozrastają się na cały świat i stanowią oczywiste zagrożenie dla amerykańskiej hegemonii. Jednak nikt nie jest w stanie przewidzieć co dalej wydarzy się w naszym kraju - czy dojdzie do "demokratyzacji" Polski, czy też zaczniemy rosnąć w siłę u boku Chin.

 

Źródła:

http://superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/polska-zadluza-sie-w-chinach_884037.html

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/antoni-macierewicz-krytykuje-wazna-inicjatywe-rzadu...

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/chiny-proponuja-polsce-udzialy-w-supermocarstwie

http://zmianynaziemi.pl/wideo/polska-moze-sie-stac-chinskim-centrum-logistycznym-europe

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/polska-jako-hub-transportowy-nowego-jedwabnego-szlaku-dz...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (7 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika marcin74

hehe jak opozycja bedzie tak

hehe jak opozycja bedzie tak dalej robić to w następnych wyborach PiS bedzie miał nie 51% tylko 75  Dlaczego Tusk mimo afer wygrywał?- bo nigdy ich ostro nie atakował ,zakał aż mniej rozgarnieci walną cos głupiego o dziadku z wermahtu,czy ukrytej nacji niemieckiej na śląsku i po sprawie . Zgadzam się z Klamerem ze majdanu nie bedzie sam bym posedł i tych z Nowoczesnej za mordę zdrajców natłukł , choć PiS jaki jest każdy widzi to i tak lepiej dla Polski jak są przy władzy, Jestem zdziwiony opartia Kukiza nawalony rokmen,naćpany raper i paru innych oszołomów a jednak to od nich bije rozsądek -naprawdę jestem zdziwiony myślałem że to bedzie Samoobrona bis

Portret użytkownika Dawid156

"My, jako mieszkańcy Polski,

"My, jako mieszkańcy Polski, widzimy przede wszystkim walkę świń o koryto, tworzenie podziałów w społeczeństwie i manipulacje w "polskich" mediach."

O kim mówisz Adminie, o poprzedniej czy starej władzy? jeśli o obu to OK bo to prawda.Trudno nam osadzic dzisiaj kto z nich działa po jasnej a kto po ciemnej stronie mocy.Obecna władza naduzywa władzy na kazdym kroku i to widać gołym okiem, na to nie było zgody!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Co maja spółki S.P do rzeczy?

Co maja spółki S.P do rzeczy? To nie walka o koryto, lecz o profil spółek i kontrolę nad polskim majątkiem narodowym... Tamte posady zajmowali różni tacy, co odstępowali udziały żydom, niemcom i amerykanom.

 Tu ci sie nie uda... PIS-owi można zarzucić wiele niegodziwości wobec polskiego narodu (probandryzm, antyrosyjskość, podłegłość izraelskiemu suwerenowi), ale ta partia jest krystalicznie czysta...

Portret użytkownika Dawid156

Cos Ci sie chyba pomyliło -

Cos Ci sie chyba pomyliło - tymi metodami? -uchwalaniem prawa w nocy i pod swoje rządzenie?

Strategiczne plany- zaorać Polskę do końca i "zaorać" demokrację i wprowadzić totalitaryzm i dyktaturę Ploretariatu - dziekuję -już to przerabiałem- eh szkoda słów.

Strony

Skomentuj