Walka z COVID-19, czyli gigantyczne koszty poniesione po to, żeby nie osiągnąć zupełnie nic

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Krzysztof Szczawiński jest matematykiem specjalizującym się w modelowaniu procesów społecznych. W sposób bardzo metodyczny punktuje polski rząd i podkreśla, że z jego pozorowanej walki z pandemią wynika tylko tyle, że owa „walka”, nie miała wpływu na jej przebieg.

Szczawiński zwrócił uwagę między innymi na to, że zarówno lekarze, jak i naukowcy uniwersyteccy, a przede wszystkim politycy i urzędnicy, nie zrozumieli w sposób jednoznaczny „rzeczywistości statystycznej”, na podstawie danych, ukazujących się w czasie rzeczywistym.

Zdaniem Szczawińskego, jedynie wieloletnie doświadczenie w modelowaniu zjawisk społeczno-ekonomicznych na potrzeby banków i funduszy inwestycyjnych, odpowiednio przekazane wyżej wymienionym osobom, mogło pozwolić na właściwe ujęcie problemu pandemii COVID-19.

Nie udało się jednak tej wiedzy należycie przekazać. Efektem czego, oprócz samej pandemii koronawirusa, doszły dziesiątki tysięcy zgonów z powodu sparaliżowania normalnego działania szpitali oraz trudne do oszacowania koszty psychiczne, edukacyjne oraz zdrowotne wszystkich zakazów i nakazów.

Trzeba zwrócić uwagę na brak informacji, wskazujących jednoznacznie na jakąkolwiek skuteczność lockdownów czy nakazów noszenia maseczek. Jak twierdzi Szczawiński, wszelkie dane wskazują, że ich efekty są żadne.

Urzędnicy nie zrozumieli, że jak się zabroni ludziom pewnych rzeczy, to będą oni robili inne rzeczy i też będą się zarażać.

Polski rząd wydłużał jedynie okres męki społeczeństwa, zwiększając przy tym jego śmiertelność.

Oznacza to, że zostały poniesione gigantyczne koszty, tylko po to, żeby nie osiągnąć dokładnie NIC.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika prorocznia

ODKRYCIE SEZONU! Że też nikt

ODKRYCIE SEZONU! Że też nikt nie zwrócił na to uwagi...?

Spece od produktów wszczepiennych podają oficjalnie, że ich produkty mają skuteczność

między 92% a 95%  (w zależnosci od firmy) Co z brakującymi procentami?

0,8- 0,5? Należy przyjąć że są to osoby, które otrzymały szczepionkę ale jednak nie przeżyły.

Według oficjalnych statystyk umieralność wśród NIEZASZCZEPIONYCH wynosi średnio 0,3%

Jaki więc jest sens "szczepić" kogokolwiek skoro bez szczepienia ludzie mają statystycznie większą szansę?

"the crude mortality rate has the potential to more than triple from our current estimate, reaching close to 1,000 deaths per 100,000 population (1% CMR), and close to 300 per 100,000 (0.3% CMR)

ze strony worldometers

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika NeoOrganizacja

Organizujemy nabór albo

Organizujemy nabór albo kasting na aktorów kowidowych, robimy materiał dla telewizji "polskiej" w którym przedstawimy jak zapchane są szpitale i jak dzielni lekarze, pielęgniarki i ratownicy plus czołowi politycy walczą z zarazą kowidu. Chętnych prosimy o wysłanie wiadomości na adres TVP.

Skomentuj