Walka na Ukrainie toczy się nie o wolność tylko inny rodzaj zniewolenia

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ostatnie perypetie Ukrainy i niedoszłego podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE pokazały kto prowadzi w tej chwili realną politykę i jest to Rosja. Unia Europejska się skompromitowała i mimo rezygnacji z wszystkich warunków, jakie postawiono Ukrainie tamtejsi rządzący dali do zrozumienia, że nie są zainteresowani stowarzyszeniem z UE.

 

Ukraina nie jest krajem jednolitym i do dzisiaj wyraźnie przebiega tam podział na Zachodnią Ukrainę, czyli obszary wchodzące niedawno w skład Rzeczpospolitej i Wschodnią Ukrainę tradycyjnie prorosyjską. Obecny prezydent Wiktor Janukowicz pochodzi właśnie z tej prorosyjskiej części społeczeństwa. Niewątpliwie rzutowało to na postawę Ukrainy w nieudanych negocjacjach.

 

To, co obserwujemy obecnie, czyli wielkiej demonstracje zwolenników UE, to nic innego jak nowe oblicze tego samego konfliktu, który zarysował się już w czasie słynnej Pomarańczowej Rewolucji. Wtedy to właśnie podobne siły do tych, które przeobraziły Polskę próbowały zmienić tez Ukrainę. Okazało się jednak, że więcej atutów ma Rosja, która powoli i skutecznie przesuwała naszego wschodniego sąsiada w swoją strefę wpływów. Oczywiście nie obyło się przy tym od gróźb, wśród których są standardowe środki wyrazu stosowane przez Rosję, czyli dyktat gazowy oraz sankcje gospodarcze w postaci ceł lub wydumanych na wątłych podstawach zakazów importu danych towarów.

Niewątpliwie dla Polski lepiej byłoby gdyby Ukraina weszła do UE, tak jak dla Niemiec korzystne było wejście do Unii Polski. Prounijna propaganda wbiła ludziom do głowy, że dzięki funduszom z Brukseli każdemu z nas ocieli się krowa i zyskujemy jak diabli, podczas gdy projekt europejski jest wymierzony w naszą suwerenność. Dzięki temu zlikwidowano granice, a przeniesienie zależności Warszawy z Moskwy na Brukselę, spowodowało, że dla Niemców otworzyła się możliwość niezauważalnej integracji obszarów wchodzących w skład naszego kraju, zwłaszcza zachodnich jego części. Nie można wykluczyć, że po wstąpieniu Ukrainy do Unii Europejskiej, Polska mogłaby postępować podobnie i dzięki temu znacznie bardziej zaznaczyć swoją obecność na Zachodniej Ukrainie.

 

Sytuacja, która obecnie panuje na Ukrainie może się jeszcze niebezpiecznie wyeskalować, bo nie wydaje się, aby którakolwiek ze stron trwającego tam konfliktu politycznego mogła ustąpić. Sytuacja jest na tyle poważna, ze w dłuższym horyzoncie czasowym nie można wykluczać nawet podziału tego kraju na cześć zachodnią i wschodnią. Aby do tego jednak doszło musiałby się na to zgodzić Kreml, a na to się nie zanosi.

 

Gdy polskojęzyczne media relacjonują protesty na Majdanie i ich brutalne stłumienie przez milicję, dobiega z nich ton, jakby toczona była walka o niepodległość i wolność, podczas gdy jest dokładnie odwrotnie. Zniewolenie Ukrainy jest stuprocentowo pewne i teraz decyduje się tylko czy utraci swą suwerenność z powodu zbliżenia z Moskwą czy z Brukselą.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zenek

JUDEOPOLONIA i rezania

JUDEOPOLONIA i rezania Polaków, Ukraińców i Rosjan ciąg dalszy.

O to toczy się walka i gardłowanie pozujących na demokratyczne wszelkich ugrupowań nazistowsko-banderowskich dążących do obalenia ukraińskiego rządu i zaprowadzenia tam biblijnego terroru znanego z dokonań jozuego-jezusa w "kanaan".

Żydom pali się grunt pod nogami w okupowanej Palestynie to szykują sobie bogatą mete w Ukrainie, cześci Polski, połowie Białorusi i na kawałku Rosji.

To jest prawdziwy powód zamieszek - JUDEOPOLONIA i wypełnienie do końca postanowień porozumienia żydowskiego NKWD i i nie mniej bratniego GESTAPO o wymordowaniu w całości Polaków. Planowali do 1950 to uczynić ale napaść Hitlera na Rosje pokrzyżowała im plany.

Portret użytkownika Pulsar

@Zenek Panu już

@Zenek
Panu już podziękujemy.
Zgodnie ze starym porzekadłem - "jesteś tym, o czym myślisz przez cały dzień" - a więc, skoro masz manię prześladowczą co do żydów, to może sam nim jesteś ?
Ponoć Hitler sam był żydem, i dlatego nienawidził swych pobratyńców. Czyżby z Tobą było podobnie ?
Shalom !

Portret użytkownika Zenek

Chcesz wojny domowej w Polsce

Chcesz wojny domowej w Polsce jaka wybuchnie jak tylko analogiczna wybuchnie na Ukrainie? Maży ci się znowu strzelanie w plecy Polakom, obozy pracy dla nich, etc
 
Może sam masz pretezę między nogami skoro tak tych drogich ci zydków wszedzie bronisz.

Portret użytkownika Michał

Że niby UE to masoński twór

Że niby UE to masoński twór wymyślony przez nacje śródziemnomorską ?
To ja zapodam cytat z filmu U pana Boga za piecem : A u bloszewików kto rządzi ? Szkoci ?
 
Ukraina jest w takim położeniu ,że pozostaje jej albo Unia Europejska albo Celna .Z dwojga lepiej europejska chocby dlatego żeby ukraińskei dzieci nie uczyły się historii pisanej na kremlu.W UE to chociaż ze środków unijnych drogi sobie wyremontują ,a w Uni celnej Ukraina pozostała by zaściankiem Moskwy ,a Charków,Dniepropetrowsk ,Odessa,Doneick małymi Moskwami bis .To w uni celnej Ukraińcom grozi wynarodowienie bo rusyfikacja.
Że niby jak wejdzie do UE to zacznie się wyprzedaż majatku narodowego ?
Bzdura, w Polsce wyprzedaż majatku narodowego było o wiele lat wcześniej przed wejściem do UE czyli za tzw transformacji.Na ukrainie transformacja też juz była i  nie wyprzedali wszystkiego obcym tylko swoim oligarchom.
Zgoda na stacjonowanie rosyjskiej floty na Krymie do 2045 r. miała zapewnić tańszy gaz ,a tak sie wcale nie stało bo Ukraina w dlaszym cięgu za rosyjski gaz płaci więcej niż kraje dalej od leżące. Tak więc wejście do unii celnej nie zapewni Ukrainie taneigo gazu bo następnym rządaniem Putina będzie zgoda na przekształcenie Uni Celnej w nowy ZSSR.
 
Woleli byście żeby Polska była teraz w WNP ,a nie UE ? 

Portret użytkownika Maciej

.....JAEWROPEJCZYKOM CZYLI

.....JAEWROPEJCZYKOM CZYLI SOJUSZOWI NIEMIECKO ZYDOWSKIEMU ZAŁOŻONEMU PRZEZ NIEMIECKIEGO GERMAŃSKIEGO ŻOŁNIERZA , KTÓREN BYŁ OJCEM JEZUSA ORAZ PRZEZ ŻYDÓWKĘ MARIE, A KTÓREN TO JUZ SPEKTAKL TRWA 2000 LAT , NA KTÓRYM TO WAŁKU BOGACI SIĘ JEGO RÓD WYWODZĄCY SIĘ OD JEZUSA, ....TAK WIĘC CHODZI IM O uKRAIŃSKĄ ZIEMIE , DOSŁOWNIE, KTÓRA MOŻE WYRZYWIC CAŁY ŚWIAT. jEWROPEJCZYCY JUŻ MAJA NAWET W KIJOWIE 3 SWOJĄ ŚWIĄTYNIE PO JEROZOLIMIE I WASZYNGTONIE.PRZEZ 2000 LAT KRĘCI GRUBE LODY NA NAS NAIWNYCH BARANKACH. ALE CZAS JUŻ NASTAJE........POLANYAH....PO HEBRAJSKU PO-LAN-YAH....ZNACZY bÓG SPOCZĄŁ TU......I NADCHODZI SYN CZŁOWIECZY, KTÓREN BEDZIE ŻYWYM SŁOWEM BO ZE SŁOWIAN ON POCHODZIC BEDZIE Z ZIEMI POLAN, Z TEJ ZIEMI ON BEDZIE.jEZUS I MAHOMET TO FAŁSZYWKI WYWODZĄCE SIE Z GRUPY SEMICKIEJ ZNAJACEJ PISMO , KTÓRA SPISAŁA Z KOLEI WIERZENIA SŁOWIAN O DAĆBOGU, KTÓREN BOGA OBJAWI I MIŁEJ JEGO RODŻANIE, KTÓRA TRWAJAC PRZY NIM DAWAŁA MU MOC MIŁOŚCI.DAĆBOG MIŁOWAŁ RODŻANE NAD ŻYCIE I JEJ NIE POŻERAŁ , CHOĆ BYŁA PONĘTNA.ICH MIŁOŚĆ WIECZNIE DOJRZEWAŁA, I NIE SPORZYWALI OWOCU GDYŻ ICH ŁĄCZYŁA MIŁOŚĆ NIEZIEMSKA A NIE SEX, SEX, SEX....666.....JESTEŚCIE BRACIA I SIOSTRY SŁOWEM PO KTÓRYM SIEBIE POZNAJĘ A WY POZNACIE MNIE......STRZEZCIE BRACIA SWEGO PLEMIA, RODU SWEGO STRZEŻCIE ANTYCHRYST JUŻ JEST NARESZCIE I OPADNĄ KLAPKI Z OCZU FAŁSZ SIE NIE OSTANIE, PRAWDA WYJDZIE NA JAW POPROWADZ NAS PANIE, BO JEDEN JĘZYK ŚWIĘTY , W NIM ROZBRZMIEWA SŁOWO, NIEMCY TO LUD NIEMY NIE WIĘDZA CO BÓG OJCZYZNA HONOR....POWSTAŃCIE BRACIA Z MARTWYCH , KRÓL JUŻ DO WAS ZMIERZA, DZIECI BOŻE SIE ZJEDNOCZĄ OBALA PAPIERZA.....JAKO CZŁOWIEK BYŁ JEDEN...SPORZYLI UJRZELI ŻE NADZY ....ŚWIAT PODZIELIŁ SIĘ NA DWA I CYFRA SIĘ WLRADŁA....CAŁA LUDZKOŚĆ TERAZ ZA ŻYCIE SWOJE PŁACI CYFRĄ KTÓRA JEDNAK MOC JUZ SWOJA TRACI...NASTAJE DZIEŃ SWAROGO ,ŚWIATOWID ZNA ŚWIATA CZARY MA ASA W RĘKAWIE NIE BĘDZIE WIĘCEJ MARY....MUWICIE ŻE ZMARTWYCHWSTAŁ POKAŻCIE WIĘC CIAŁO....NIE MA ....JA WAM POKAŻE I BĘDZIE BOLAŁO.....JAŻMO WIĘC ZRZUCIM DO ZIEMI SOJEJ WRÓCIM I BĘDZIEM SŁOWIANAMI JAK BYŁO PRZED WIEKAMI...

Portret użytkownika nitjer

Jeśli Janukowycz nie

Jeśli Janukowycz nie zdecyduje się szybko wprowadzić stanu wyjątkowego może zostać obalony i osądzony. Być może nawet całkiem podobnie jak w 1989 r. rumuński dyktator Ceausescu.

Portret użytkownika fanka tej strony

Brawo za tytul. Unia to

Brawo za tytul. Unia to zniewolenie.Unia nas niszczy po cichu,Unia to Hitler w przebraniu. Ci co sa innego zdania zmienia wkrotce zdanie.Moze rzady Janukowycza nie sa dobre ale nowi skupia sie tylko na zerach na koncie, sprzedadza kraj a narod bedzie niewolnikiem zachodu.

Strony

Skomentuj