Walka z hazardem jako pretekst do wprowadzenia cenzury Internetu w Polsce?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wiceminister finansów oświadczył wczoraj, że resort pracuje nad sposobem na blokowanie w Polsce nielegalnych z punktu widzenia naszego fiskusa stron bukmacherskich. Aby to osiągnąć prawdopodobnie cały ruch internetowy w Polsce będzie musiał być monitorowany, a dostawcy sieci zostaną zobowiązani do montowania specjalnych filtrów, na wzór tych stosowanych w Chinach czy Iranie.

 

Rządzący nami reżim robi się coraz bardziej bezczelny. Propaganda w mediach osiągnęła już taki poziom, że ogłupieni niczym bioroboty ludzie przyjmują bezrefleksyjnie wszystko co usłyszą w TV. Głosują wciąż na tych samych złodziei i nie dziwią się licznym aferom władzy zapominając o nich tak szybko jak rybka akwariowa. Gdy jednak ktoś szuka prawdziwych informacji z tak zwanego "drugiego obiegu" trafia zwykle do Internetu.

 

Jedyne medium, które jest poza kontrolą rządzących nami sił jest Internet i dlatego ludzie ci nie ustają w próbach ograniczenia panującej w nim względnej wolności. Aby tego dokonać wymyślono ACTA, ale globalne protesty spowodowały, że nie udało się tego wprowadzić. Potem zmieniono strategię i teraz procesy, zmierzające de facto do ocenzurowania Internetu, przeprowadza się po cichu, ewentualnie artykułując rzekomo szczytny cel, jaki przyświeca kontroli treści.

 

Władzy nie wystarcza już po prostu szpiegowanie nas. Podejmuje się próbę odcięcia kanału informacyjnego, jakim jest sieć, ponieważ stanowi zbyt duże zagrożenie dla władzy dystrybuując prawdziwe informacje. Najnowszy pomysł rządu na wprowadzenie cenzury w sieci jest przedstawiany jako "walka z nielegalnym hazardem".

Jego nielegalność polega na tym, że państwo polskie nie może nic ukraść z pieniędzy bukmacherów z zagranicy, więc zamierza ich odciąć od polskiego rynku. Alternatywą dla tego jest ściganie grających, co pewnie też nastąpi prędzej czy później. Nie da się tego osiągnąć bez nałożeniu "kajdan" na polski Internet. Można to osiągnąć zobowiązując dostawców do stworzeniu transparentnych serwerów proxy, których blacklisty adresów będą aktualizowane przez urzędników.

 

Specjalne filtry tylko pozornie będą wymierzone w bukmacherów. Nikt chyba nie wierzy w to, że raz stworzone narzędzie do blokowania niewygodnej zawartości sieci nie będzie nadużywane. Wręcz przeciwnie otworzy to "cybernetyczną puszkę Pandory". Skoro dla naszej policji Szczerbiec, czyli miecz koronacyjny Bolesława Chrobrego, będący emblematem Młodzieży Wszechpolskiej jest "faszystowskim symbolem", łatwo sobie wyobrazić jakie to daje pole do nadużyć i rugowania treści.

Znając inwencję pewnych środowisk, będą one używały takiej cenzury domagając się wycinania na proxy nielubianych stron internetowych, które określą na przykład jako "głoszące mowę nienawiści". Wygląda na to, że nadchodzą mroczne czasy a rozzuchwalony państwowy lewiatan zaczyna powoli przekształcać Polskę w państwo policyjne na dużą skalę. I o zgrozo dzieje się to przy milczącej zgody ogłupionej większości, która nawet nie rozumie jakiego bata szykuje na nich władza III RP.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ben

WOLNOŚĆ INFORMACJI STOP

WOLNOŚĆ INFORMACJI STOP MANIPULACJI !
 Było  Acta  było  Ceta     było Tafta  i inne klony a teraz   syjonistyczny  rząd  Polski     pod  przykrywką   hazardu próbuje
 ograniczyć wolnośc  internautów
 LINK ACTA..http://technowinki.onet.pl/komputery/10-rzeczy-ktore-powinienes-wiedziec-o-acta/lyw0x
link  Tafta http://di.com.pl/news/47506,0,CETA_na_ukonczeniu_i_szykuje_sie_TAFTA_czyli_rodzenstwa_ACTA_ciag_dalszy.html
 Ostatnie  ruchy na rynku walutowym wywołały wiele głosów negatywnych  o osobach  które  brały  kredyt w frankach  jak nazywali ten proceder   .... HAZARD!      no ale jak tu ścigany -- a tu za aprobatą  syjonistycznego nierzadu Polski     błędne  koło.
 Oczywiście filtry itp..  ale i one są  lub będą nielegalne  wręcz  można  będzie  w stosunku do tych osób      użyć słowa przestępca  itd itd ..I tu koło  sie zamyka   ludzie myślą że  są wolni   błąd  to nie wolność to niewolnictwo na własne życzenie .
Nie dajmy się okraść z tej namiastki  wolności - wolność informacji  stop manipulacji
Walczmy z systemem nie bądzmy bierni  razem  możemy osiagnąć  wszystko jednostka skazana jest na eliminacje
 
 

Portret użytkownika Zenek :)

(https://adnovumteam.wordpres

(https://adnovumteam.wordpress.com/2014/12/01/wojna-domowa-na-ukrainie-1-12-2014r-86-dzien-rozejmu/comment-page-2/#comment-9630)
 
"Wiesz, akurat wczoraj przypadkiem oglądnałem informację we „wrażej” TV (Rossija24) na temat wyposażenia policji rosyjskiej w jakieś nowe zabawki do odczytywania informacji z telefonów komórkowych /smartfonów/. Twierdzili że są w stanie zczytać wszystkie nawet zaszyfrowane dane i odzyskać całą historię: pokasowane zdjęcia, pliki, gdzie i kiedy telefon się znajdował, rozmowy, smsy itd. Podsumowała pani która felieton montowała że „wszyscy od dawna podejrzewają że Wielki Brat” nas sledzi a teraz się okazuje że tak jest faktycznie…
 
Znam osoby z branży „medialno-informatycznej” i to nie żadne „Abewu” – które pokasowały wszystkie gmaile, „chmury”, zdjęcia z netu, pejsbuki, a płacą TYLKO GOTÓWKĄ! Aha – i „przesiadły się” na archaiczne telefony starej generacji"
 
 

Portret użytkownika qismo

Hmm, ja tu widzę drugie

Hmm, ja tu widzę drugie dno.
Jeśli założymy, że wchodzimy sobie na strone znz.pl. Jest ona(broń Boże) na tej liście zakazanych, to adres IP tej strony będzie przechodził przez dany serwer, który z kolei będzie "filtrował" dane czy one są "bezpieczne" itd.
I teraz wisienka na torcie. Pamiętacie akcję  Cyprem i tamtejszym niedawnym zamieszaniem w bankowości?
Więc jeśli umieścić adresy IP stron największych banków w Polsce(nie polskich bo polski jest już tylko jeden) i zapisywaćloginy i hasła, aby w razie podatku katastralnego z każdego konta pobrać odpowiedni %?
Przepchać ustawę na ten temat można bez problemu.  Jak to coś przejdzie tej bandzie idiotów z wiejskiej to strzeż się ten kto trzyma pieniądze w banku...
 

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

Skomentuj