W związku z pandemią koronawirusa na świecie wzrosło zapotrzebowanie na narkotyki

Kategorie: 

Źródło: tg

Obecnie na świecie jest około 275 milionów narkomanów. Ponad 36 milionów z nich cierpi na różnego rodzaju zaburzenia uzależnienia od narkotyków. Według ekspertów, 5,5% światowej populacji w zeszłym roku używało nielegalnych narkotyków, a kolejne 11 milionów narkotyków iniekcyjnych. Takie rozczarowujące statystyki podali autorzy raportu o narkotykach w ONZ.

Według autorów raportu konopie indyjskie stały się silniejsze i bardziej skoncentrowane. Zwrócić uwagę należy na główny składnik psychoaktywny w składzie Delta 9-HTC, a jego koncentracja wzrosła z 6 do 11% w krajach europejskich i z 4 do 16% w Stanach Zjednoczonych.

 

Naukowcy zbadali również stosunek młodzieży do narkotyków. W ciągu ostatnich dziesięciu lat stosunek młodych ludzi do narkotyków zmienił się dramatycznie. 40% nastolatków w USA i 25% w Europie nie uważa marihuany za szkodliwą. Obecnie aktywnie wzrasta wzrost spożycia substancji odurzających.

 

Podczas pandemii koronawirusa liczba konsumentów konopi na świecie wzrosła o 40%. Również w tym czasie wzrosła liczba osób stosujących niemedyczne środki farmaceutyczne. Zwiększony popyt na narkotyki doprowadził do wzrostu handlu narkotykami i stosowania bezdotykowych metod dostarczania narkotyków użytkownikom końcowym.

 

Pandemia COVID-19 spowodowała trudności gospodarcze w wielu krajach. Ludzie po prostu sobie z nimi nie radzą i zaczynają łamać prawo, tj. rozdawać narkotyki i je brać. Również sprzedaż leków jest aktywnie prowadzona przez darknet.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

Śmiesznie brzmią raporty

Śmiesznie brzmią raporty sporządzane przez ćpunów, o narkotykach... hahaha. Całą ludzkość chodzi naćpana środkami psychoaktywnymi, a największe po nie kolejki stoją w aptekach... leki psychotropowe i przeciw bólowe jaki procent społeczeństwa ćpa? Pseudo-pandemia ma średni wpływ na spożycie nielegalnych narkotyków. Relacje społeczno- cywilizacyjne, świat w którym na trzeźwo nie da się egzystować i dysfunkcyjne relacje między ludzkie są motorem napędowych sięgania po środki psychoaktywne. Z reguły jeśli nie palisz ganji, nie wspomagasz się amfetaminą, czy kokainom to ćpasz psychotropy na spokój w głowie, albo NLPZ, żeby zniwelować bóle własnego zaniedbanego ciała... hahaha. Zapomniał bym o naszym ukochanym bożku alkoholu, który uzależnia psychicznie i fizycznie, niszczy całe społeczeństwa i degraduje pokolenia... poza tym jest dostępny w każdym spożywczaku.... hahaha. Świat hipokryzją stoi!

Portret użytkownika Odwazniak

Swoją drogą, o wiele

Swoją drogą, o wiele fajniejsze jest zioło niemodyfikowane bóg wie czym, rozwesela i człowiek jest kreatywny, a nie głodny i przytrzymano-pogubiony z lekką irytacją, jak po komercyjnym. Kiedy uwolnią rośliny i będzie można sobie na parapecie dbać o własne okazy? Aaa, nigdy, bo to wspaniałe narzędzie kontroli i ogłupiania zbyt mocnym syfem, produkcja niewolników do obozów pracy i niezła kasa dla przyjaciół królika.

Portret użytkownika StrasznaPrawda

Konopia to nie narkotyk

Konopia to nie narkotyk natomiast jest to jedna z najlepszych roślin na świecie więc ci co rządzą w USraelu zrobili tego coś co jest niby groźne dla człowieka.

Nikt nie umarł przez konopię natomiast przez cukier i sól czyli prawdziwe narkotyki umarło dziesiątki jak nie setki milionów osób na całym świecie, a życie przez te dwie trucizny skróciło sobię już kilka miliardów osób spożywając to przez całe życie zwłaszcza biały cukier.

Skomentuj