W ziemskiej atmosferze prawdopodobnie odkryto zupełnie nowe zjawisko - "eksplozje światła" nieznanego pochodzenia

Kategorie: 

Źródło: Internet

Eksperci wykorzystujący rosyjskiego satelitę geofizycznego MVL-300, zwanego też Łomonosowem od nazwy patrona, twierdzą, że wykryli z jego pomocą nieznane wcześniej zjawisko fizyczne w atmosferze ziemskiej. Roboczo nazywają to "eksplozjami światła".

 

MVL-300 to obserwatorium w przestrzeni kosmicznej uruchomione w 2016 roku w celu zbadania promieniowania kosmicznego. Pozwala on również na analizę właściwości rozbłysków gamma do których dochodzi we wszechświecie. Oprócz tego prowadzi badania w zakresie efektów luminescencyjnych w atmosferze ziemskiej i magnetosfery Ziemi.

Według Michaiła Panasiuka, dyrektora Instytutu Badań Fizyki Jądrowej na Uniwersytecie Moskiewskim, który zarządza obserwatorium, napotkano nowe zjawiska fizyczne. Kilkakrotnie MVL-300 wykrył bardzo potężne "eksplozje światła" niewiadomego pochodzenia.

"Nie było żadnych chmur burzowych pod nimi,” powiedział Panasiuk - "Nie wiemy jeszcze jaka jest ich fizyczna natura.” 

Właśnie z powodu braku chmur i burzy w trakcie obserwacji tych zjawisk naukowcy doszli do wniosku, że to nieodkryte dotychczas zjawisko przypominające nieco tak zwane duszki i elfy występujące w wyższych partiach atmosfery. Jednak w tym przypadku ich pojawianie się tłumaczono występowaniem burz znajdujących się poniżej.

Eksperci badający naturę tego zjawiska zdołali również wyeliminować przyczyny antropogeniczne takie jak wybuchy naziemne czy pociski rakietowe. Warto zauważyć, że to nowe zjawisko fizyczne zostało wykryte przed 30 czerwca 2018 roku, kiedy satelita MVL-300 doznał awarii w systemie transmisji danych. Do teraz jego status pozostaje nieznany.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Takiego rodzaju doniesienia

Takiego rodzaju doniesienia podobają mi się. Uczciwe doniesienie o odkryciu i brak wyjaśnienia odkrytego zjawiska. 

Być może za jakiś czas podane zostaną możliwe przyczyny generujące takie zjawisko. I to będzie naturalny, logiczny tok procesu poznawania.

Portret użytkownika Kwazar

Odkryto kolejny element który

Odkryto kolejny element który TEŻ decyduje o naszym istnieniu i jestestwie ? Oookejjj. Przyjmuję do wiadomości. Czyli mogę go zapisać jako ...między 10 tyś a 100 tyś a MILION tam gdzieś, gdzie co wspomaga a nawet decyduje o naszym istnieniu i WCALE nie jest takie "nie ważne" Jak usiłują to przedstawiać ? Czy mam mieć już prawie pewność że: Im dalej w las tym robi się ciemniej dla ciemnych a nawet jaśniej się wyjaśnia ? Zrozumiałem głupio, że o nas decyduje dosłownie wszystko na Ziemi Bo ziemia to jest takie miejsce w sam raz dla nas i niema niczego w kosmosie dla nas poza tym ? 

Portret użytkownika inzynier magister

Jeżeli to nie jest HARP to

Jeżeli to nie jest HARP to sąto istoty UFO, cośw powietrzu wykonują, bo powietrzem rządzi "Władca powietrza" ! "I wy byliście umarłymi1 na skutek waszych występków i grzechów, 2 w których żyliście niegdyś według doczesnego sposobu tego świata, według sposobu Władcy mocarstwa powietrza2, to jest ducha, który działa teraz w synach buntu." 2 List do Efezjan 2:2

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj