W żeńskej szkole w USA zabroniono używania słowa "kobieta"

Kategorie: 

Źródło: YouTube/Tea Partier, Google Street View,

Władze żeńskiego koledżu Mount Holyoke w Massachusetts zasugerowały swoim nauczycielom, aby nie zwracali się do uczennic w formie żeńskiej. Zamiast tego zaproponowano, aby zwracać się do wszystkich „uczniowie”.

Nauczyciele zostali poinstruowani, aby nie używać określeń „My kobiety z koledżu…” lub innych, podobnych odnoszących się do płci.

Dyrektor placówki, Sonya Stephens powiedziała: „Takie działanie staje się coraz popularniejsze w całym kraju. Każda z naszych uczennic jest kobietą, jednak nasz koledż daje możliwość wyrażania siebie w dowolny sposób. Chcemy, aby atmosfera w naszej szkole była przyjazna dla wszystkich osób, niezależnie od wyznania, czy preferencji.”

W szkole wydano podręcznik, który wspiera studentów transpłciowych oraz osoby bez określonej tożsamości płciowej. Władze uczelni uważają to za sposób na tworzenie przyjaznego środowiska dla uczniów. W koledżu utworzono również specjalną grupę wsparcia, która ma pomóc osobom zmagającym się z identyfikacją swojej płci.

Ponieważ szkoła jest żeńska, każda kobieta może ubiegać się o przyjęcie do szkoły. Co ciekawe, składać swoje podanie mogą również mężczyźni, którzy czują się kobietami, bądź utożsamiają się z inną z płci oprócz męskiej.

Szkoła uważa jednak, że do uzyskania pełnej neutralności dzieli ich jeszcze daleka droga. „Sale lekcyjne nie są nigdy neutralnymi przestrzeniami i charakteryzują się tymi samymi nierównościami, które istnieją na całym świecie.” – mówi podręcznik dotyczący szkoleń integracyjnych. – „Chodzi jednak o to, by nasi studenci czuli się równi w każdej możliwej sytuacji.”

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (4 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

I tak z czasem będą mówić do

I tak z czasem będą mówić do nich po ZIONistycznemu czyli per NUMER obozowy czy MACICA.....

co w prasie nazistowskiej będzie przedstawiane jako WIELKIE EPOKOWE OSIĄGNIĘCIE CYWILIZACJI JUDEOSATANISTYCZNEJ gdyż każda kobieta będzie bez względu na jej urodę czy status nazywana TAK SAMO..... feministycznym słowem na K właściwym docelowemu miejscu pracy wszelakich kobiet czasów neSSary.... (poza tymi zarzynanymi dla yahwe./ yehowy/ abla czy innego włochatego i rogatego hitlerowskiego monstrum w synagodze).....

Portret użytkownika filusia

Nie rozumiem...Co jest nie

Nie rozumiem...Co jest nie tak ze słowem "kobieta"? czy nazwanie kogoś "kobietą" jest obraźliwe? Czy w ogóle bycie kobietą jest czymś gorszym od bycia jakąś bezpłciową, bliżej nieokreśloną hybrydą? Dlaczego ci z problemami z identyfkacją płciową mieliby się obrażać, jeśli do studentek w szkole żeńskiej powie się "kobiety"? Jeśli ktoś wygląda jak kobieta, to chyba normalne, ze myśli się o kimś takim jak o kobiecie?A jeśli ktoś się chce odciąć od tej płci, to niech się jakoś oznaczy. CHORY TEN ŚWIAT!!!

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Eva11

masz racje ,ale oni musza

masz racje ,ale oni musza najpierw w to uwierzyc ..a nawet to slowo neguja ...

nie zbiora sie jesli ciagle mysla ,ze ktos za nich bedzie swiat ukladal...

jesli czlowieka maja za ludzki zarazek ...nie widza tej sily ....

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Eva11

,,Chcemy, aby atmosfera w

,,Chcemy, aby atmosfera w naszej szkole była przyjazna dla wszystkich osób, niezależnie od wyznania, czy preferencji.,,

czy naprawde nikt nie analizuje tych slow? jesli przyjazna dla wszystkich ,jak moze sie taka stac dla kobiet ktore nie moga sie mienic kobietami ?

i znowu ,dlaczego teraz nalezy dyskryminowac normalnosc w imie odchylow ?

czy ja mam nie mowic o sobie kobieta ,bo ktos ma zaburzenia i nie widzi swoich narzadow rodnych...

swoja droga jesli ktos chce zmiany plci ,bo ma problemy ...po zmianie jednak i tak ma jakas plec ...

dla kogo to zarzadzenie ?

i jesli to zenska szkola ,jak beda wiedziec czy przyjmuja kobiety ,jesli ktos nie wie kim jest ...co za parodia ...

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika lipka

A gdyby z tego koledżu

A gdyby z tego koledżu wszyscy zabrali swoje manatki i zmienili uczelnię to czy schizy uczelniane dalej propagowali by homo-niewiadomo? Coś ludźmi musi zatrząść inaczej pozostaną bezrozumni  jak te kamienie przy drodze.

Strony

Skomentuj