W Zatoce Meksykańskiej odkryto nowy rodzaj rekinów, podobny do postaci z anime

Kategorie: 

Źródło: twitter

W Zatoce Meksykańskiej, w pobliżu wybrzeża Florydy, odkryto nowy gatunek rekinów głębinowych, których wielkie oczy sprawiają, że wyglądają jak postaci z kreskówek. 

Nowy gatunek to żyjący w głębinach średniej wielkości rekin. Nie jest to duża ryba bo w stadium dorosłym nie przekracza 70 centymetrów długości.

 

Gatunek nazwano Squalus clarkae, na cześć morskiej biolog Eugene Clarke, która z powodu swojej miłości do rekinów była nazywana Lady Shark. Clarke rozpoczęła karierę w późnych latach czterdziestych i była jedną z pierwszych biologów kobiet, a także jednym z pierwszych badaczy rekinów. 

 

Naukowcy twierdzą, że 20 gatunków rekinów należących do todzaju Squalusa jest dla nich wielką tajemnicą i potrzebuje nie tylko zbadania, ale także pilnej ochrony, ponieważ ich populacja stale się kurczy. W związku z tym może dojść do tego, że wiele z tych intrygujących ryb wyginie zanim zostanie odkryta i opisana. 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj