W żabich żołądkach odkryto nowe gatunki zwierząt

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Ludzie myślą, że nasz świat jest dobrze zbadany, ale jeszcze wiele rzeczy będzie nas zaskakiwać – twierdzą naukowcy.

 

Odkryto nowy gatunek dzięki małym żabom z Ekwadoru. Nigdy wcześniej niewidziana tropikalna mrówka, została odkryta w brzuchu jasnopomarańczowej żaby, znanej również jako Diablito.

 

Małe płazy, żywiące się mrówkami, stały się użyteczne do poszukiwania nowych gatunków. Naukowcy schwytali dzikie żaby i wypłukali im brzuchy, by zbadać ich zawartość. Christian Rabeling, z University of Rochester w Nowym Jorku, prowadził badania na temat małej mrówki znalezionej we wnętrznościach żaby.


Ponieważ istnieje tylko jeden okaz mrówki, niewiele o niej wiadomo. W brzuchach żab znaleziono także kilka innych nieznanych owadów, więc mogą zostać ogłoszone nowe gatunki. Żaby są jednak gatunkiem zagrożonym, więc muszą być traktowane przez naukowców ze szczególną ostrożnością.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Są na świecie takie żabki,

Są na świecie takie żabki, które jak poliżesz po grzbiecie to odlatujesz w kosmos zwykle zwiedzasz Syriusza ewentualnie Plejady. Wiem bo testowałem je na sobie. To nie bajeczki, tylko doświadczalna rzeczywistość. Szkoda, że chciwe żydy tak okropnie niszczą środowisko - zamiast się od naszego środowiska uczyć po to by móc dalej rozwijać ludzką świadomość.

Portret użytkownika lipka

Niby naukowiec a zwykły

Niby naukowiec a zwykły palant, bo po to by wiedzieć jakimi mrówkami czy owadami żywi się dany gatunek wystarczy zbadać środowisko, w którym żyje żaba. Jest tam pewnie nie tylko ten gatunek mrówek w leśnym podłożu, ale głupi zawsze znajdzie wytłumaczenie dla swoich ograniczeń, taki głupi a z dyplomami i tytułami, szok.

Skomentuj