W wyniku starcia na granicy Chin i Indii zginęło ponad 20 żołnierzy

Kategorie: 

Źródło: US Department of Defense

W poniedziałek, na spornej granicy w Himalajach, miało miejsce wyjątkowo niebezpieczne starcie między chińskimi i indyjskimi żołnierzami. Jak podają media, w wyniku bójki zginęło 20 indyjskich żołnierzy. Nieznana jest liczba ofiar po stronie Chin. Jest to pierwsza od 45 lat bitwa, która zakończyła się ofiarami śmiertelnymi.

 

Bójka rozpoczęła się w poniedziałek popołudniu i trwała aż do nocy. Zdarzenie miało miejsce na płaskowyżu tybetańskim wzdłuż rzeki Galwan na tzw. Linii Kotroli. Żołnierze byli uzbrojeni w kamienie i żelazne pręty. Na szczęście obyło się bez użycia broni palnej, jednak obie strony podobno poniosły bardzo duże straty. Indie straciły 20 żołnierzy. Liczba ofiar śmiertelnych po stronie Chin pozostaje nieznana.

Nie wiadomo co było przyczyną tej bitwy, jednak można przypuszczać, że któraś ze stron naruszyła granicę. W ostatnim czasie wielokrotnie dochodziło do takich sytuacji. Chiny i Indie wzajemnie obwiniają się o naruszanie granic i prowokacyjne zachowania, a zarazem deklarują, że nie chcą zaogniać konfliktu w regionie.

 

22 czerwca odbędzie się wideokonferencja z udziałem przedstawicieli Chin, Indii i Rosji. Tematem rozmów będzie nie tylko trwająca epidemia koronawirusa, ale też kwestia spornej granicy w Himalajach. Warto przypomnieć, że w 1962 roku, Chiny i Indie stoczyły wojnę, której przyczyną był właśnie spór terytorialny. Jeśli nie uda się załagodzić napięcia, wybuch kolejnej wojny może być kwestią czasu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ttteis77

Amerykanie będą mieć własny

Amerykanie będą mieć własny problem u siebie, by komuś pomagać własnym wojskiem u kogoś. Wojska amerykańskie znikną i powrócą do siebie by rozwiązywać problemy. Jeżeli ktoś jest pewny że wojsko amerykańskie pomoże, to niech się nie łudzi. A na to ktoś pewnie czeka.

Portret użytkownika Jaron22

Widać kung fu ma się dobrze w

Widać kung fu ma się dobrze w Chinach. 20 żołnierzy zabitych kijami i gołymi rękoma to budzi szacunek. Pokazuje to również niestety  że Chińscy żołnierze jak się rozkręcą to nie mają zachamować i sa w stanie zatłuc przeciwnika pięściami  na smierć. Myślę że Amerykanie powinni to wziąć pod uwagę gdy dojdzie do konfliktu między tymi krajami. Pokazuje to fanatyzm i bezkompromisowość chińskiego żołnierza. Ciekawe jak to będzie gdyby doszło do rękoczynów między Chi nczykami a Amerykanami.

Portret użytkownika wRG

Wiadomo co się stało. Zgodnie

Wiadomo co się stało. Zgodnie z ustaleniami, chinczycy mieli usunąć obóz założony na terytorium indii. Zrobili to ale po kilku dniach z powrotem go założyli. W takiej sytauacji, indyjski pułkownik razem z kilkoma żołnierzami udali się do nich i kazali im się wynosić. Chińczycy ich zaatakowali, indysjcy żołnierze czekający w pobliżu się włączyli i rezultat znamy.

Portret użytkownika Dobra rada

Nie wiem co was tak dziwią te

Nie wiem co was tak dziwią te pałki i kamienie. 

Doputy, dpuki nie padnie jeden strzał z broni palnej, nie będzie otwartego konfliktu.

Podobnie było w latach 60-tych na granicy ZSRR z Chińską Republiką. Chińczycy przekroczyli granicę i nożami wyżynali Ruskich. Gdyby padł choćby jeden strzał doszłoby do otwartego konfliktu. Ponadto Ruscy z Chinolami nie mieli szans. Wtedy ktoś wpadł na pomysł, żeby użyć laserów przeciwko Chińczykom. I to rozwiązało problem. Chińczycy się wycofali.

Portret użytkownika Jan Były

<p>cytuję: " Ponadto Ruscy z

<p>cytuję: " Ponadto Ruscy z Chinolami nie mieli szans" W tamtych czasach to ruscy zamietliby chuńczyków w tydzień i to bez uzycia broni jadrowej. Nawet dzis armia rosyjska dysponuje wiekszą siła ognia od chińskiej. Żadnych laserów wówczas nie użyto, tylko Grady którymi rosjanie chcieli zniszczyc swój czołg który zakopał sie w błocie. Broni jak najbardziej uzywano.&nbsp;</p>

Portret użytkownika Max 1983

Rozwój broni nuklearnej to

Rozwój broni nuklearnej to najlepsza gwarancja bezpieczeństwa dla świata.Dzięki niej mamy taką sytuację że Chiny z Indiami biją się na kamienie i pręty jak dzikusy w afryce ,bo nikt nie chce by to się wymknęło z pod kontroli, bo i jedni i drudzy zaliczą wtedy The End.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika minus

John,to są jakieś jajca

John,to są jakieś jajca!Kamienie i stalowe pręty Smile Pewnie chłopaki zwiały z izby chorych i zrobili sobie ustawkę.

Zakładam,że jeśli Indie straciły 20 żołnierzy,to Chiny co najmniej 80.Dlaczego?

Chińskie pręty były z tandetnej "stali".Buahahahahah!

Portret użytkownika Zenek ;)

Nie wiadomo co było przyczyną

Nie wiadomo co było przyczyną tej bitwy, jednak można przypuszczać, że któraś ze stron naruszyła granicę.

 

wiadomo co jest "przyczyną', "budowa" poprzez podnóżek CENTRALI światowego nazizmu,

poprzez MASOŃSKI podnóżek "KINGDOM of JUDE",

poprzez podnóżek "NIERZĄDNICY w SZKARŁACIE ROZSIADŁEJ na 7 STOLICACH ŚWIATA"

 

czyli Indie drogi poprzez GRANICZNY TEREN SPORNY z Chinami po CHIŃSKIEJ stronie LINII ROZGRANICZAJĄCEJ.

 

zresztą TA CELOWA PROWOKACJA semicka też jest UKAZANA na OKŁADCE..... wiadomego gebbelspisma

od lat pokazującego plany BOLSZEWI abrahamiczno-jezuskowej (maryjno-mashiachistycznej) odnośnie wywołania 3 wojny żydostwa ( i reszty upadłych i plugawych ) z NARODAMI WYBRANYMI przez Boga.... Lachami, Chińczykami.... etc...

 

 

Portret użytkownika Kwazar

Wojsko jak wojsko.Nawet i na

Wojsko jak wojsko.Nawet i na łuki i strzały, to też wojsko.Chodzi o to,żeby nie dopuścić do otwartego konfliktu - ognia, na karabiny,czołgi i armaty.Tymczasem tam nie o to chodzi stronom bo ich dyplomacja i polityka tego nie przewiduje, żeby się powystrzelali.Ale z drugiej strony to czemu nie ? Przecież był już gorący konflikt w tym rejonie w 1962    https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_chi%C5%84sko-indyjska Wojna to nie mecz kolego ! Dlatego nigdy nie będziesz generałem,co najwyżej od szeregowca, to kapralem.

Skomentuj