W wyniku nieudanego eksperymentu naukowcy wyhodowali zabójcze pszczoły

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W trakcie projektu badawczego, mającego na celu stworzenie miodnego gatunku pszczół coś poszło nie tak i naukowcy w wyniku serii eksperymentów nieświadomie wyhodowali zabójcze pszczoły.

 

 

Ponad 50 lat temu naukowcy przeprowadzili eksperyment, którego celem było stworzenie nowego gatunku miodnych pszczół, ale coś wymknęło się spod kontroli. Praca badawcza prowadzona była przez biologa Varivika Kerra w Brazylii od 1957 roku, informuje portal Dni24.

 

Do Brazylii sprowadzono przedstawicieli europejskich pszczół miodnych, ale te nie były w stanie dostosować się do gorącego klimatu Ameryki Południowej i okazały się nieodpowiednie oraz niezdatne do produkcji miodu.

 

Varivik Kerr sugerował, że jeśli skrzyżować geny pszczół europejskich i afrykańskich, miodne osobniki będą bardziej odporne na ciepło. Jednak w wyniku eksperymentu „nowe zmutowane” owady zaczęły przejawiać duże skłonności do agresji i polowań. Zabójcze pszczoły z nieznanych powodów zostały wypuszczone na wolność, gdzie występuje do dnia dzisiejszego.

 

Ocena: 

Średnio: 3 (3 votes)


Komentarze

Skomentuj