W wyniku ataku na Syrię, Rosja może zagrozić republikom nadbałtyckim

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Rosja zdecydowanie zwiększyła obecność wojskową na Bliskim Wschodzie, a w tak zwanym międzyczasie prezydent Putin oświadczył, że interwencja przeciwko szyitom z Syrii jest możliwa. Taka informacja poszła w świat i nie zawsze docierało, że oświadczył, iż najpierw muszą się pojawić dowody, że to wojska rządowe dokonały ataku chemicznego. W rosyjskiej przestrzeni medialnej pojawiają się też groźne głosy, które wzywają do zajęcia państw nadbałtyckich gdyby doszło o agresji na Syrię.

 

Podobno wywiady kilku krajów dysponują dowodami wskazującymi na Assada, jako winnego masakry z wykorzystaniem sarinu. Putin nazwał dosadnie filmy z masakr chemicznych prezentowane, jako rzekomy dowód zbrodni Baszira al Assada. Jego zdaniem są to filmy kręcone przez Al-Kaidę i wyraził zdziwienie, że ktoś daje wiarę temu co pokazują ci bandyci. Rzeczywiście w sieci dostępne są również filmy przedstawiające, rzekomy atak chemiczny w wykonaniu tych tak zwanych „rebeliantów”.

Poza tym Władimir Putin zastrzegł, że ewentualna interwencja mogłaby być możliwa wyłącznie w ramach działania w ramach akcji rekomendowanej rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ. Oznacza to, że aby dojść do takiego konsensusu w tym konkretnym gremium potrzebne byłoby jeszcze przekonanie do tego Chin, które przecież wspierają zarówno Syrię jak i Iran. Tworzy to skomplikowany chwyt precelkowy, w którym każdy każdego trzyma za pewną część ciała. Dlatego nikt nie liczy na rezolucję i Amerykanie montują atak na własną rękę jak wielokrotnie w przeszłości (na przykład w Jugosławii).

 

Na dodatek spore zamieszanie zrobił ostatnio wspólny izraelsko-amerykański test rakietowy wykonany na Morzu Śródziemnym. Pentagon oświadczył, że test nie miał związku z Syrią i było to "rutynowo zaplanowane wspólne ćwiczenie" w celu dokonania badań broni rakietowej. Inne źródła podają, że mogło to być jednak jakiegoś rodzaju testem, bo koalicja antysyryjska nie jest pewna czy Rosja nie dostarczyła jednak jakichś elementów tarczy antyrakietowej S-300. Putin publicznie ostrzegał, że ma ważny kontrakt z Syrią na dostawę rakiet i musi go wykonać, ale na razie wstrzymuje dostawy sprzętu.

 

W prasie rosyjskiej gdzieniegdzie pojawiały się nawet kremlowskie wrzutki ze strony rosyjskich ekspertów wojskowych, że odpowiedzią na agresję wobec Syrii może być na przykład zajęcie republik nadbałtyckich. To mogłoby oznaczać dla nas czas poważnego konfliktu wojskowego z niebezpieczną Rosją. Padają też wezwania do wznowienia testów jądrowych, które mogłyby wzmocnić rosyjską siłę wyrazu w stosunku do społeczności międzynarodowej.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika Menkalinan

Nostradamus pisał : "Kiedy

Nostradamus pisał : "Kiedy wielki cykl stuleci odnowi się, spadną krew, mleko, głód, wojna i choroby, na niebie widziany będzie ogień ciągnący się ze sobą iskrzący ogon".
Objaśnienie:
Wielki Cykl Stuleci - zaczal sie w 2012 
Krew, mleko, glod, wojna choroby - kataklizmy i 3 wojna swiatowa
ogien ciagnacy za soba iskrzacy ogon - Kometa ISON ktora bedzie widoczna od listopada 2013

Portret użytkownika Ja

Co ma byc to będzie i żadne

Co ma byc to będzie i żadne modły ani medytacje niczego nie zmienią "świat jest inaczej konstruowany niż się to niektórym wydaje ale wolą się łudzić ;]"
 
P.S. Chyba że dojdzie do interwencji z zewnątrz która nas uratuje ;] "nie koniecznie chodzi o rozbłysk bo on jedynie spowoduje chaos i uszkodzenia w elektrowniach atomowych" Albo od środka ale kto to zrobi jak nikogo to nie obchodzi "wystarczy przypomneć sobie choćby wypowiedz naszego szacownego płemiera na temat Syrii, oraz całego establishmentu na ten temat oraz potraktowanie go "tematu Syrii" przez polskie media - totalna ignorancja...
 
prędzej miłosierny kraj na bliskim wschodzie wywoła holokaust nuklearny niż putin zaatakuje państwa bałkańskie - obym sie myli w obu przypadkach :/

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Zenek

(http://kefir2010.wordpress.c

(http://kefir2010.wordpress.com/2013/09/05/wojna-w-syrii-tajny-przerzut-amerykanskiej-broni-atomowej/)
 
"
Jak myślisz, dlaczego Obama [w tym Polska] pomaga w szkoleniu, finansowaniu i dostarczaniu broni krwiożerczym rebeliantom syryjskim od 2011 roku za pośrednictwem tajnych zleceń potwierdzonych przez agencję Reutersa? Nie chodzi w tym wszystkim o pomoc ludności cywilnej Syrii, którą Obama wspieranymi rebeliantami wysyła na ścięcia głów i masowe mordy. Nie, tutaj zawsze chodziło o dążenie w kierunku scenariusza III wojny światowej pomiędzy Rosją a Stanami Zjednoczonymi [jest to dokładnie opisane przez Z. Brzezińskiego w książce “Wielka Szachownica”, patrz TUTAJ]. I teraz, wraz z absolutnym szaleństwem Obamy i kompleksu militarno-przemysłowego dążących do tej wojny, mamy ją przed nami.
POCZĄTEK TRZECIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ
Rozmawiałem z moimi kontaktami w rosyjskich mediach i wszystkie potwierdzają, że w tej chwili III wojna światowa jest najgorętszym tematem. Obecnie wszyscy wojskowi najwyższego szczebla widzą syryjski incydent jako katalizator – jako iskrę zapalną. Nie bez powodu Rosja rozpoczęła gromadzenie 160 000 wojska oraz ciężkiego sprzętu wojskowego po izraelskim ataku na rosyjskie rakiety w Syrii. Jest powód dla którego żołnierze zostali wezwani wraz z okrętami i bombowcami w celu osiągnięcia „natychmiastowej gotowości bojowej” wzdłuż granicy.
"
 
Świnie ludziom gotują ten los a potem jak się znowu nie uda ponownie będzie globalny kwiik o ANTYSEMITYZM i wyłudzanie mamony na koleny "nóż" jakie świnie co kilkanaście lat wbijają Ludzkości w plecy.

Portret użytkownika greani

gdybaniue gdybanie i

gdybaniue gdybanie i gdybanie  sa jacys optymisci jeszcze kurde wrocilem po 3 tygodnisach z urlopu z wloch ludzie bez kompa bylo super nie musialem czytac tych smutasow.szkoda ze urlop nie trwa zawsze.

Strony

Skomentuj