W wielokulturowym mieście Birmingham, Brytyjczycy wkrótce staną się mniejszością

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W Birmingham, mniejszość wkrótce stanie się większością. Raport przygotowany przez radę miasta wskazuje, że wśród mieszkańców jest coraz mniej białych Brytyjczyków, a coraz więcej „niebiałej” populacji.

 

Birmingham to drugie pod względem liczby ludności miasto w Wielkiej Brytanii, które aktualnie zamieszkuje ponad 1,2 miliona ludzi. Jeszcze w 2001 roku, niebiali Brytyjczycy stanowili 30% populacji miasta. W 2011 roku odnotowano wzrost o 12 punktów procentowych. Eksperci szacują, że już w 2021 roku, biali Brytyjczycy staną się mniejszością w Birmingham.

 

Raport wskazuje również, że miasto zamieszkiwane jest przez ludność z ponad 200 państw świata, a niemal 50 tysięcy ludzi nawet nie zna języka angielskiego. Birmingham zostało określone mianem super różnorodnego miasta. Jednocześnie zwrócono uwagę, że różne pochodzenie etniczne mieszkańców jest głównym czynnikiem segregacji społecznej i napięć.

 

Wyraźnie wskazano również na problem wysokiego bezrobocia – tylko 65% mieszkańców w wieku produkcyjnym posiada zatrudnienie. Jednak autorzy raportu wskazują na „liczne korzyści”, wynikające z różnorodności w Birmingham. Wymieniono np. „wysoki poziom zasobów kulturowych”. Parafrazując raport – Brytyjczycy zostali ubogaceni kulturowo do tego stopnia, że wkrótce dosłownie utoną wśród przedstawicieli ponad 200 krajów świata.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika dd

Dwie sprzeczne teorie -

Dwie sprzeczne teorie - według jakiś tam mądrych mądral ludzi jest za dużo (np Polaków miałoby być 18mln) a z drugiej strony ciągłe info, że brakuje rąk do pracy i trzeba więcej migrantów. To się w końcu niech dogadają mądrale i trzymają się jednej wersji.

Inna sprawa - nie wiem czy to przejaw rasizmu - czy nie powinno znaleźć się w konstytucji, że Polska, w tym polskie terytorium jest własnością wszystkich Polaków narodowości polskiej a wszyscy przybysze otrzymujący obywatelstwo czy zgodę na pobyt są tylko gośćmi na terytorium Polski?

Portret użytkownika nel35

Ciekawe, co autorzy raportu

Ciekawe, co autorzy raportu mieli na myśli, pisząc: „wysoki poziom zasobów kulturowych”.
Tak naprzwdę, niemożność porozumienia się w tym wielkim tyglu niecywilizowanych rozmaitości może rodzić tylko konflikty. Wystarczy pozbawić ich zasobów materialnych (skoro nie chcą pracować), a wtedy te zasoby kulturowe będzie można do buta schować.

Portret użytkownika Odważniak

Nastąpi to szybciej, bo

Nastąpi to szybciej, bo resztka ludności, która jeszcze potrafi myśleć, spakuje toboły i przyjedzie do nas. Nie jest możliwe żyć w trzecim świecie, kiedy się urodziło w najwspanialszej cywilizacji. Cywilizowany człowiek w pewnym momencie ma dosyć sprzątania śmieci po debilach, których jeszcze utrzymuje. Ma dosyć polewania kwasem, gwałtów i kradzieży. Ma dosyć widoku bab w worach, drących się na swoje bachory, ma dość kobiet kamienowanych za to, że były zgwałcone.

Świetne ubogacenie z wieków ciemnych. Zagadka: jaką kulturę przywiozą ludzie z trzeciego świata?

Już majstrują cenzorzy, nie będzie można nawet skrytykować działania władzy.  W Anglii już aresztują ludzi za to, że relacjonują fakty. Tomiego udało się wyciągnąć z więzienia, ale to, jak był traktowany, to już jest przestępstwo w cywilizacji białego człowieka. 

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Zrobi się cieplej, będzie

Zrobi się cieplej, będzie więcej wody z roztopionego bieguna północnego i ten parch zwany Anglia zatonie. Ale i tak nie ma co się z tego cieszyć, bo szczur wędrowny (ten co roznosi zarazy) już od 8 lat buduje miasta bunkry w Argentynie, a dokładniej w Patagonii.

Skomentuj