W Wielkim Zderzaczu Hadronów przeprowadzono ważny eksperyment w ramach nowego projektu

Kategorie: 

Źródło: Maximilien Brice/Julien Ordan/CERN

Fizycy pracujący przy Wielkim Zderzaczu Hadronów przeprowadzili ważny eksperyment. 25 lipca, w akceleratorze po raz pierwszy zderzano nie tylko jądra atomowe, ale także „atomy” ołowiu, zawierające pojedynczy elektron.

 

Eksperyment ten był jednym z pierwszych testów, który odbył się w ramach nowego projektu Gamma Factory, czyli Fabryki Promieniowania Gamma. Naukowcy analizują nowe pomysły, które pozwoliłyby rozszerzyć obecny program badawczy oraz infrastrukturę ośrodka CERN.

 

Podczas normalnej pracy, Wielki Zderzacz Hadronów produkuje ciągłe kolizje protonowe, a następnie zderza ze sobą jądra atomowe na około 4 tygodnie przed zamknięciem maszynerii w związku z nadejściem zimy. Jednak przez kilka dni w ciągu całego roku, fizycy próbują przeprowadzać zupełnie inne eksperymenty.

Koordynator projektu Gamma Factory, Witold Krasny, który kieruje pracą około 50 naukowców wyjaśnił, że najnowszy eksperyment był zwieńczeniem szeregu przeprowadzonych wcześniej testów. Przyspieszanie „atomów” ołowiu, niosących tylko jeden elektron, jest dużym wyzwaniem ze względu na ich delikatność.

 

Prowadzone badania pozwolą ustalić, czy LHC może funkcjonować jako fabryka promieniowania gamma. Naukowcy rozpędzaliby „atomy” do prędkości zbliżonej do prędkości światła z pomocą wiązki laserowej sprawiając, że elektron przeskoczyłby na wyższy poziom energii dzięki efektowi Dopplera. Uzyskane wiązki promieniowania gamma posiadałyby odpowiednią energię do wytworzenia cząstek, takich jak kwarki, elektrony czy muony. Mogłyby również przekształcić się w masywne cząstki oraz nowe rodzaje materii, np. w ciemną materię.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika NIEDŹWIEDŹ

Oni tak kłamia a głupi ludzie

Oni tak kłamia a głupi ludzie wierzą. Oczywiście zderzają sobie tak kilkanaście lat i tyle. Cern to jeden z  ważniejszych instrumentów elit. To potżne urządzenie zawiera tehnologi o wiele bardziej rozwinitą niż możemy to sobie wyobrazić. Służy on midzy innymi do wspomagania harpa czy wywoływania dziwnych zjawisk w jonoswerze. Ale przedewszystkim jego głównym, zadaniem to jest si stać wrotami midzywymiarowymi. Elity chcą sprowadzić tutaj swoich zasranych bożków z innego wymiaru bąź z innego punktu wszechświata. Wrota midzygwiezdne to barzdo ułatwią to cern stanie sigłównym narzdziem do sprowadzenia tych demonów na ziemie. zresztą już w sieci krąży film z rytuału na terenie cernu zresztą nad wejściem do ośrodka widnieje posąg jednego z tych demonów.

Portret użytkownika Anty-Słowianin

Ciekawe co by powstało z

Ciekawe co by powstało z kolizji dwóch takich "super" mózgów jakie pracują w cern rozpędonych do podświetlnej, pewnie super hiper mega mózg Język ot taka filozofia tworzenia przez destrukcję, pokrętne to trochę, ale co tam niewolnicy eurokołchozu płaczą i płacą na darmozjadów.

 

 

Polaku dlaczego pozwalasz sobie pluć w twarz? Przecież nikt nie pluje to deszczyk pada.

Portret użytkownika ARTUR

Noc z tych odkryć nie jest

Noc z tych odkryć nie jest dla ludzi . Pompa ciepła na bazie amoniaku została wyprodukowana w 1928 r i do tej pory jej cena zaczyna się od 30 000 zł która jest zaporowa dla obywatela . Ok. 35 lat wstecz ogłoszono przełomowe odkrycie w walce z rakiem czyli 3 promienie lasera przecinają się w jednym punkcie ciała niszcząc komórkę rakową lub guza bez uszkodzeń zdrowych tkanek . Czy zostało zastosowane , oczywiście , 2 lata temu złożono taką aparaturę w Krakowie ale dostęp i informacje o finansowaniu z Funduszu są przerażające . Pamiętajmy aby pomóc sobie samemu bo nikt nam nie pomoże .

Portret użytkownika ARTUR

Pompa jest tak droga gdyż

Pompa jest tak droga gdyż Europa ma chińskie embargo na surowce ziem rzadkich , technologię z nimi związaną i nowości technologiczne . Możesz sprawdzić jak Chińczykom udało się doprowadzić kolej do Tybetu , już mogę podpowiedzieć że na krytycznych odcinkach działają samoczynne pompy ciepła na amoniaku które stabilizują temperaturę gruntu . Terapia laserowa na raka jest " dostępna " , informacji udzieli Fundusz lub onkolog ew. dzwoń do największych krakowskich szpitali .

Portret użytkownika Mojeimię44

Jak coś z tych eksperymentów

Jak coś z tych eksperymentów przyda się ludzkości to i tak za grosze będzie to przekazane jakiejs korporacyjnej maciorze która zacznie na tym pomnazac pieniądze. Tak jak wynalazki Tesli zostały mu skradzione a korzysta z nich teraz Elon Musk symbolizując sie Tesli nazwiskiem. Całe społeczeństwa placą podatki by takie wielkie hu...wo wybudować a potem korzystaja z tego nieliczni czyli żydzi lub masoni pomnażając swój kapitał. Może nie wierzycie w teorie spiskowe jednak właśnie tak to wygląda. Polecam ten stary filmik oparty na faktach.

https://youtu.be/hiJYAbH7il8

Portret użytkownika Exart

Dyskusje osłabły, z nimi

Dyskusje osłabły, z nimi liczba kliknięć w dół to trzeba się chwytać sprawdzonych sposobów. Yellowstone niestety już się przejadł, za to LHC jeszcze nie ostygł. Będzie w popularych z ostatnich 7 dni? To może jakaś sonda do tego? 

Portret użytkownika Has$

Wiązałbym budowe zderzacza w

Wiązałbym budowe zderzacza w Alpach z nadchodzącym przebiegunowaniem, gdyż zderzacz generuje takie siły magnetyczne, że na pewno mają jakiś wpływ na pole magnetyczne Ziemi i jego wędrówkę (czyt. wędrówkę bieguna magnetycznego )

Tu gość kompletnie bez zdolności oratorskich, taki klasyczny elektronik z lutownicą, z serwisu RTV spiął niechcący moje zbieranie informacji. Szukanie odpowiedzi na pytanie: Czy coś się szykuje ? Gdy syf na planecie coraz większy i poczynania co niektórych coraz mniej racjonalne. Np: królowa brytyjska i patryjarcha Moskwy spotykają się na Antarktydzie, Chińczycy inni buduja schrony (tylko My nie)  z ostatniego artykułu na ,,Dziwnych mediach,, o topieniu sie lodu na Antrktydzie (od spodu) .......posłuchajcie tego Pana:

https://www.youtube.com/watch?v=kbO2tlu1ulI

Portret użytkownika ekscelencja

Myślę że masz rację chociaż

Myślę że masz rację chociaż trudno w to uwierzyć że przebiegunowanie może odbyć się za naszego życia. Ostatnio pan Lalak trochę podważył teorię pana Krzysztofa ale ona trzyma się kupy we wszystkim. Więc bądźmy uważni i lepiej się trochę przygotować niż obudzić się z ręką w nocniku. Też uważam że Hadrona stworzono z tą myślą aby podtrzymać pole magnetyczne. Ale czy w całej Europie czy tylko w wybranych obszarach to już kwestia domysłów i uważności. Może też posłużyć w przeciwnym celu np. aby zdepopulować określone obszary. Wszystko jest dialektyczne. Pozdrawiam. E.

Portret użytkownika debaucher

Szanowny John'ie!

Szanowny John'ie!

Zacząć należy od tego,że GÓWNO wiemy co oni sobie tam działają...Napisali,że zderzają jakieś jądra wtf .Ciągle zderzają,sprzęt warty pierdyliony $ i co?

Oni sobie tak po prostu zderzają...ty relacjonujesz Lol

To niech mi qrde ktoś odpowie,na jaki ch...j oni to zderzają Lol

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Strony

Skomentuj