W Wielkim Wybuchu mógł powstać antywszechświat

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Fizycy teoretycy stworzyli nowy model kosmologiczny, który przewiduje istnienie antywszechświata. Twór ten, jak zakładają kanadyjscy naukowcy, jest niczym lustrzane odbicie naszego świata, w którym czas płynie w przeciwnym kierunku.

 

Autorzy publikacji zamieszczonej w czasopiśmie Physical Review Letters, Neil Turok, Latham Boyle i Kieran Finn z Instytutu Perimeter Fizyki Teoretycznej w Kanadzie, zaproponowali nową teorię. Według niej, podczas Wielkiego Wybuchu narodziła się para wszechświat-antywszechświat. W drugim proponowanym świecie dominuje antymateria, a czas płynie w przeciwnym kierunku.

Kanadyjscy fizycy teoretycy wskazują, że nasz Wszechświat zdaje się naruszać tzw. symetrię CPT, ponieważ czas płynie tylko do przodu w miarę jego rozszerzania się, a materii jest więcej niż antymaterii. Dlatego nowa teoria, postulując istnienie antywszechświata, ma przywrócić równowagę.

Badacze twierdzą, że ich model, który stanowi alternatywę dla teorii inflacji kosmologicznej, jest zgodny ze znaną historią ekspansji kosmicznej, a dodatkowo wyjaśnia istnienie ciemnej materii. Propozycja kanadyjskich badaczy rozwiązuje zatem kilka problemów. Naukowcy muszą jeszcze wykazać, czy ich model potrafi odtworzyć pewne obserwacje, które wyjaśnia scenariusz inflacji.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ha$s

Lucyferiańska idea budowy

Lucyferiańska idea budowy wszechświata. Polega na wmówieniu że ma początek jak i końiec. Podprogowo znaczy że dusza też jest śmiertelna. Wszechświat ma budowe Torusu ( fraktalną)  od ogółu do szczegółu i odwrotnie. I jest wiecznotrwały  To fizyczno-filozoficzna bzdura Big Bang ....chyba w jakieś czarnej dzielni dla zabłąkanej Racheli :/

Portret użytkownika PawełS

Czyli jak tutaj jem chleb z

Czyli jak tutaj jem chleb z szynką to tam jem szynkę z chlebem? Czyli, że jak tutaj mam podatki ok 80% tego co zarobię to tam tylko 20%? Czyli, że tutaj jadę autem do pracy, a tam auto jedzie mną? Coś tam na odwrót może ustnieje, ale napewno nie ma takiego miejsca gdzie wszystko jest na odwrót. W sumie jest - Unia Europejska. 

Portret użytkownika Jack40

Czyli jak ja ciężko haruje w

Czyli jak ja ciężko haruje w robocie  to mj sobowtór w antyświecie  leży i nic nie robi ?  no bo skoro to taka odwrotność naszego świata  materia  tam  anty materia  tu czas do przodu goni tam do tyłu   ja zapierdzialam w robocie a mój sobowtór leniuchuje  --- tak mam to rozumieć ?

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Tomasz Czartoryski

Polak powiedział...

Polak powiedział...

Każdy? Nawet ten, który jest hipotetycznym bogiem i go stworzył?

Głupi to ten, który nie próbuje nawet dywagować ani badać bo wszysto, co założy uzna za głupotę.

 

Uhh, jak ja nie nawidzę tego języka, tyle umlautów, ąę ó co chwila.

Portret użytkownika Zakaz skrętu w lewo

zaczne chyba dołączać

zaczne chyba dołączać instrukcję obsługi czytania ze zrozumieniem....

1) każdy człowiek...

2) nigdy nie pojmiemy, bo jesteśmy zbyt ograniczeni

3) nie napisałem, ze nie należy badać i odkrywać

Strony

Skomentuj