W Wielkiej Brytanii uruchomiono pociąg LGBT

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Avanti West Coast, które obsługuje trasy z Londynu do Birmingham, Manchesteru, Liverpoolu, Walii i Szkocji, uruchomiło pociąg obsługiwany tylko przez osoby LGBT – podaje London Evening Standard.

 

Jedenastowagonowy skład odjechał we wtorek z londyńskiej stacji Eston do Manchesteru Piccadilly i został udekorowany „największą flagą Pride, jaką Wielka Brytania kiedykolwiek widziała”.

 

Firma twierdzi, że zatrudnia tylko osoby LGBT i posiada zasoby edukacyjne na temat tolerancji wobec gejów. Pociąg ma 265 metrów długości i „jest wypełniony literaturą, opowieściami i kolorowymi plakatami. W przedziałach są dystrybuowane informacje istotne dla społeczności LGBT”.

 

Paul Austin, kierownik pociągu, powiedział:

 

„Chodzi o zaakceptowanie siebie i reprezentowanie społeczności LGBT, której służymy w naszej sieci. Bycie częścią pierwszej grupy pociągów LGBT w Wielkiej Brytanii to znak, że podejmujemy kroki w kierunku bardziej inkluzywnego, zróżnicowanego i sprawiedliwego społeczeństwa. Jestem dumny, że jestem zaangażowany w ten projekt ”.

 

Firma kolejowa poinformowała kilka dni temu, że przyszłe załogi nie będą wyłącznie formowane z osób reprezentujących LGBT, ale pociąg pozostanie tematyczny i w kolorach tęczy „w dającej się przewidzieć przyszłości”.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt