W Wielkiej Brytanii stworzono biopaliwo z whiskey

Kategorie: 

Źródło: http://pixabay.com

Pierwszy samochód napędzany biopaliwem pomyślnie przeszedł jazdę próbną. Paliwo zwane biobutanem, zostało stworzone jako zamiennik tradycyjnej benzyny oraz oleju napędowego. Co ciekawe, samochody, które używają biopaliwa nie potrzebują żadnych dodatkowych modyfikacji silnika.

Biopaliwo wytwarzane jest z ziaren jęczmienia oraz syropu piwnego, powstającego jako produkt uboczny fermentacji alkoholowej. Dziennikarka Lisa Summers po raz pierwszy prowadziła samochód napędzany takim biopaliwem.

Reporterka powiedziała, że samochód prowadziło się tak, jak jakby był napędzany tradycyjnym paliwem oraz, że nie napotkała żadnych problemów w czasie jazdy. Obecnie istnieje silny trend tworzenia samochodów elektrycznych, lecz biobutanol wydaje się być całkiem dobrą alternatywą dla takich pojazdów, tym bardziej, że nie wymaga to żadnych zmian w budowie silnika.

Prawie 750 tys. ton ziaren jęczmienia oraz dwa biliony litrów syropu piwnego są produktem ubocznym tworzenia Whisky każdego roku. Biopaliwo zostało stworzone przez firmę Celtic Renewables we współpracy z destylarnią Tullibardine z Perthshire.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Skomentuj