W Wielkiej Brytanii skradziono złoty sedes o wartości kilku milionów dolarów

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Dyrektor generalny Pałacu w Blenheim poinformował media, że rabusie ukradli z muzeum 18-karatową, złotą toaletę. Służby rozpoczęły poszukiwania drogocennego eksponatu, lecz do tej pory nie przyniosły one powodzenia.

Dyrektor muzeum, znajdującego się w byłym domu Winstona Churchilla, Dominic Hare, poinformował, że gang rabusi dokonał szybkiej akcji sobotniego poranka. Ochrona nie zdołała odpowiednio zareagować i złota toaleta, której wartość szacowana jest na 5-6 milionów dolarów, została skradziona. Obecnie służby prowadzą poszukiwania drogocennego eksponatu. 

 

Co ciekawe, toaleta była w pełni funkcjonalna i podłączona do kanalizacji. Rabusie prawdopodobnie nie zdawali sobie z tego sprawy, ponieważ podczas akcji zalali ściekami znaczną część Pałacu, w ten sposób alarmując ochronę, że coś jest nie tak. Złoty sedes został zaprezentowany w ostatni czwartek w ramach wystawy włoskiego artysty, Maurizio Cattelana, który nie ukrywał swojego zszokowania kradzieżą:

Na początku śmiałem się na myśl o tym, że ktoś chciałby ukraść toaletę. Po co ktoś miałby to robić? Po chwili zdałem sobie jednak sprawę, że nie chodzi o zwykły sedes, lecz w całości wykonany ze złota. Nie rozumiem, jak mogło do tego dojść.

Goście odwiedzający wystawę od czwartku mieli możliwość odpłatnego skorzystania z luksusowej toalety zgodnie z jej tradycyjnym przeznaczeniem. W ramach biletu chętni mieli prawo do 3-minutowych "posiedzeń na tronie". Być może dla niektórych 3 minuty okazały się jednak zbyt krótkim czasem na załatwienie swoich potrzeb, więc postanowiono przywłaszczyć sobie sedes na stałe.

 

Policja w Thames Valley poinformowała, że 66-letni mężczyzna jeszcze w sobotę został aresztowany, w związku z podejrzeniem udziału w kradzieży. Nadal nie udało się jednak ustalić lokalizacji toalety. Jeśli mężczyzna zostanie uznany za winnego, to oprócz kradzieży postawione zostaną mu zarzuty zalania znacznej części budynku.

 

Dominic Hare w wypowiedzi dla BBC podkreślił, że była to "pierwsza kradzież tego typu z dostojnego budynku", jakim niewątpliwie jest miejsce narodzin Winstona Churchilla. Dyrektor nie ukrywał swojego zdziwienia faktem, że "wyrafinowane systemy bezpieczeństwa" nie uchroniły drogocennego eksponatu przed rabunkiem. Hare zaapelował do policji o szybkie i sprawne śledztwo, aby złodzieje nie zdążyli przetopić złota.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika hyh Swarozyd

ciekawe jak go wyciagneli bez

ciekawe jak go wyciagneli bez dzwigu , bo to wazy z 500 kg albo i z 750 kg..

najwieksza sztabka zlota 250 kg w Japonii ma szerokość 19,5 cm, 40,5 cm długości i 16 cm wysokości.

A ten sedes mimo ,ze nie jest pelny tylko w srodku pusty to gruboscia i wysokoscia odpowiada min. 2 takim sztabkom zlota japonskiego. Albo i trzem ze wzgledu na grubosc scianek sedesu itd.

Sciema dla turystow widocznie upada klimat ogladania palacyku..

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Swoją drogą ciekawy biznes

Swoją drogą ciekawy biznes pod płaszczykiem sztuki, 5 funtów za 3 min to żyła złota. Jednak inwestor był chytry, bo nie zatrudnił babcie klozetową czuwającą pod drzwiami... Dobra klozetowa to samym wzrokiem zapobiega kradzieży, brudzeniu, nietolerancji LBTQP i nieprzepisowej defekacji w kąciku. Chyba założę taki złoty biznes w W-wie: A w nim złoty szalet w bursztynowej komnacie na suficie sierp i młotek z diamentów w środku 2 babcie w zwiewnych kostiumach koszernych księżniczek z pustyni. Każda babcia będzie wyposażona w mopy z piór pawia i wiadro srebrne w stylu wczesny PRL z mahoniową rączką na drucie. Arabowie oszaleją ze szczęścia, przyjadą z emiratów robić sobie selfie z babciami... Dla szejków będą rezerwacje oraz asystent defekacji wliczony w cenie, specjalista asystent podłubie szejkowi palcem w d. Taka wizyta 10 minutowa w cenie 0,25 kg sztabki złota. Do tego zatrudnię firmy PR po wyborach nie będą mieli pracy przy trolowaniu więc za pół ceny zrobią złotemu szaletowi reklamę w internecie i na całym świecie.

Skomentuj