W Wielkiej Brytanii rozpoczęto testy szczepionki przeciwko wirusowi Ebola

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Za zgodą brytyjskiego sądu w środę 17 września pierwszy wolontariusz otrzymał dawkę eksperymentalnej szczepionki przeciw wirusowi Ebola, opracowanej przez firmę GlaxoSmithKline - donosi Reuters.

 

W eksperymencie weźmie udział dziesięciu ochotników. Lekarstwo ma być wykorzystane przy leczeniu epidemii Ebola w Zairze. Sama szczepionka nie zawiera żadnego materiału zakaźnego Ebola, a tylko jeden z jego genów. W związku z tym eksperci  twierdzą, że eksperyment nie grozi wywołaniem śmiertelnej choroby.


Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podała wcześniej informacje, że liczba ofiar śmiercionośnego wirusa Ebola osiągnęła 2,4 tysięcy osób. Oficjalnie zakażonych ma być 4,7 tys. Wirus Ebola nadal rozprzestrzenia się w Afryce Zachodniej. Obecnie przypadki zakażenia rejestrowane są w Liberii, Sierra Leone, Gwinei, Nigerii, w Demokratycznej Republice Konga i w Senegalu. Śmiertelność z powodu gorączki wynosi 53%.


Dotychczas nie opracowano jeszcze skutecznej szczepionki. WHO dopuszcza stosowanie leków eksperymentalnych przy zwalczaniu Ebola.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Tekla_M

Szanowni Internauci! Od kilku

Szanowni Internauci! Od kilku miesięcy zbieram materiały do książki dotyczącej szczepień przeciwko grypie w Polsce, zarówno ich historii jak i współczesnych zagadnień. Przejrzałam już wiele różnorodnego materiału, jednakże zdałam sobie sprawę, że ciężko mi będzie samej dotrzeć do wielu interesujących rzeczy – stron internetowych, dokumentów, źródeł archiwalnych, opinii, materiałów ikonograficznych, prac naukowych, popularno-naukowych i publicystycznych, prac historycznych jak i współczesnych. W związku z tym postanowiłam zwrócić się z prośbą do Was o pomoc w tej sprawie - jeśli dysponujecie jakimiś materiałami dotyczącymi tego zagadnienia i zechcielibyście podzielić się ze mną wiedzą na ten temat, byłabym bardzo wdzięczna. Chętnie nawiążę kontakt mailowy także z osobami, które miały własne doświadczenia ze szczepionkami przeciwko grypie – czy to pozytywne, czy negatywne lub mają na ten temat własne spostrzeżenia i przemyślenia. Mail do mnie: [email protected]. Z pozdrowieniami – Tekla M. Opiszę na każdego maila.

Portret użytkownika magi74

  Jakie sa wlasciwe liczby

  Jakie sa wlasciwe liczby raczej sie nie dowiemy. Jedno jest raczej pewne. Trzeba sie pozbyc przeszkody, zbyt wielkiej ludnosci w miejscach, ktore korzystne sa do zarobku- cytuje " Gwinea, drugie pod względem wielkości, złoża boksytów na świecie. Surowiec wykorzystywany do produkcji aluminium wydobywany jest w milionach ton. "
A co z reszta regionow? Przeciez kazdy kto uczyl sie tym kontynencie doskonale wie, jakie bogactwa naturalne posiada Afryka. Skoro przez wojownikow nie da sie przedrzec to trzeba wirusem potraktowac.

Portret użytkownika Joshua Jacob Zoombies

No ten artykul to

No ten artykul to mistrzostwo. Ten facet Lech niech sie zarejestruje i niech pisze tutaj. Ten przedzial to naprawde najszersza ukladanka puzzle jakom ulozyl chyba bardzo maly procent obywateli tej " swiadomej " planety.
Bravo.
J.

Portret użytkownika Lech

Ebola – rozpowszechnione w

Ebola – rozpowszechnione w mediach kłamstwo
Cytuję: „Jakiś czas temu prasa donosiła, że między marcem a sierpniem 2014 zmarło 1229 osób w całej Afryce, ale że nie są to sprawdzone dane.
Jeśli wejdziesz na stronę internetową Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zauważysz, że tak naprawdę tylko 788 zgonów zostało formalnie zidentyfikowanych z powodu wirusa Ebola. Pozostałe przypadki topodejrzewane lub prawdopodobne1.
Oczywiście to o 788 zgonów za dużo, ale trzeba je zestawić
z 1,2 milionem zgonów rocznie z powodu malarii2 oraz około
250 – 500 tysiącami zgonów rocznie z powodu sezonowej grypy3.
Zdjęcia osób w maskach i jednoczęściowych kombinezonach zakładanych, aby zbliżyć się do osób podejrzanych o zakażenie wirusem, są bezsensowne i porównywalne do kiepskiego filmu science-fiction.
Wirus Ebola wcale nie przenosi się tak łatwo
Musi być bezpośredni kontakt z płynem biologicznym takim jak krew, kał czy wymiociny. Nie przenosi się przez powietrze. To oznacza, że jeśli osoba mówi lub kaszle, nie rozsiewa wirusa Ebola w otoczeniu. – wyjaśnia prof. Bruno Marchou, kierujący oddziałem chorób zakaźnych i tropikalnych w szpitalu Purpan w Tuluzie4.
Inaczej mówiąc, wirus Ebola w sposobie rozprzestrzeniania się jest porównywalny do AIDS. Trzeba naprawdę kontaktu z krwią lub płynem biologicznym chorego, aby wystąpiło ryzyko zarażenia.
Według prof. Bruno Marchou, to oznacza, że wirus Ebola nie osiągnie stanu pandemii. W Konakrze (stolicy Gwinei) początkowo było kilkadziesiąt przypadków zakażeń wśród personelu medycznego. Po zastosowaniu prostych standardowych zasad higieny udało im się powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa wśród swojego personelu.
Te zasady higieny nie mają w sobie nic magicznego: Kiedy zajmujemy się pacjentem, wkładamy na dłonie rękawiczki. Jeśli pacjent wymiotuje, wtedy należy również zakryć twarz. To podstawa. Robimy to codziennie – wyjaśnia.
„Śmierć w 20 – 90% przypadków”
Sandrine Cabu z organizacji Lekarze Bez Granic, w wywiadzie dla francuskiego dziennika „Le Monde” wskazuje, że wirus Ebola kończy się „śmiercią w 20 – 90% przypadków”.
Dlaczego tak absurdalnie szeroki przedział procentowy?
Ponieważ wirus Ebola jest niebezpieczny zwłaszcza wtedy, gdy jest źle leczony. Pacjenci umierają z odwodnienia lub wykrwawienia, ale leczenie polega wtedy po prostu na nawadnianiu lub na transfuzji krwi. Nie polega na podawaniu im szczepionki, ani żadnego hipotetycznego leku. Nie należy wierzyć w to, co utrzymują firmy farmaceutyczne, które chciałyby móc sprzedać rządom panaceum cudowne i zarazem nieskuteczne, tak jak to zrobiły w przypadku Tamiflu.
Według eksperta od chorób zakaźnych „nowe leki nie są rozwiązaniem w walce z wirusem Ebola”
Rozwiązaniem na epidemię Ebola jest przestrzeganie prostych zdroworozsądkowych zasad: higiena, właściwe odżywianie, witamina D i witamina C.
Według Anthony Fauci, dyrektora Krajowego Instytutu ds. Alergii i Chorób Zakaźnych w Stanach Zjednoczonych, najskuteczniejszym sposobem na Ebola jest zapewnienie chorym podstawowej opieki.
Prawdziwym priorytetem powinno być stworzenie infrastruktury medycznej w krajach dotkniętych, w celu dostarczenia chorym podstawowej opieki medycznej, takiej jak nawadnianie i transfuzja krwi. To będzie miało dużo większy wpływ na zdrowie niż przypadkowe dystrybuowanie eksperymentalnych leków5.
Thomas E. Levy, autor ostatniego artykułu na temat potencjalnych sposobów na wirusa Ebola, twierdzi6:
Jak dotąd, nie ma ani jednego testowanego wirusa, który nie zostałby unieczynniony przez podanie pewnej dawki witaminy C. Jednym z priorytetowych sposobów niszczenia wirusa lub zaprogramowania jego zniszczenia przez system odpornościowy jest aktywowanie tzw. reakcji Fentona. Mówiąc w skrócie, taka reakcja może zajść we wnętrzu wirusa, w komórkach, w których wirusy się namnażają oraz na powierzchni samych wirusów.
Nie ma więc żadnych powodów, aby podejrzewać, iż wirus Ebola gwałtownie przekształci się w pandemię na terytorium Afryki, a tym bardziej żadnych, że stanie się to w pozostałej części świata.
Jednak nie ma też najmniejszej wątpliwości, że ta psychoza może służyć interesom finansowym niektórych.
Sianie paniki to bardzo dochodowy biznes
Panika wokół wirusa Ebola ewidentnie przypomina atmosferę wokół ptasiej grypy w 2005 roku oraz świńskiej grypy (H1N1) z roku 2009.
Obie te „nieuchronne pandemie” były okazją do potężnego zmanipulowania opinii publicznej, aby uzasadnić masowe szczepienia ludności, które – jak się okazało – wywołały poważne skutki uboczne, w tym narkolepsję, czyli bardzo groźne zaburzenia snu7.
W 2009 roku, Światowa Organizacja Zdrowia przewidywała, że jedna trzecia światowej populacji może być dotknięta grypą H1N1, wraz z niezliczonymi konsekwencjami. Minister Zdrowia we Francji, Roselyne Bachelot, nie wahała się więc, zamawiając aż 94 miliony szczepionek! A ze względu na to, że tylko 6 milionów Francuzów się zaszczepiło, to od stycznia 2010 r. pani Bachelot anulowała dostawę 50 milionów zamówionych dawek szczepionek, a państwo musiało wypłacić prawie 48 milionów euro odszkodowania dla firm farmaceutycznych!8
Co do Tamiflu, słynnego „cudownego” leku antywirusowego, jego rzeczywistym działaniem jest skrócenie czasu trwania objawów o mniej niż jeden dzień, nie redukując w żaden sposób hospitalizacji. Brytyjskie badanie wykazało, że jedynym efektem dystrybucji Tamiflu na grypę H1N1 było… zmarnotrawienie 500 milionów funtów szterlingów.
W rzeczywistości, sezon grypowy w 2009 roku okazał się mniej groźny niż zwykle, dzięki obecności szczepu H1N1. Co więcej, wiele domniemanych przypadków grypy H1N1 okazało się nie być nawet grypą, ale zwykłymi przeziębieniami. Przypomina to przypadek wirusa Ebola w Berlinie, który ostatecznie okazał się być… tzw. jelitówką, czyli wirusowym zakażeniem przewodu pokarmowego9.
Igranie z ogniem
Dlatego też, moim zdaniem, nadmiernie wyeksponowane tytuły prasowe są bardzo niebezpieczne:
Epidemia kompletnie poza kontrolą, bez precedensu, Médecins Sans Frontières (Lekarze Bez Granic), 30 lipca 2014 r.10, 11
Wirus Ebola wciąż pustoszy Afrykę Zachodnią, „Le Monde”, 15 sierpnia 2014 r.12
Światowa Organizacja Zdrowia ogłasza sytuację nadzwyczajną dla zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym, „France 24”, 20 sierpnia 2014 r.13
Podobnie jest w polskiej prasie:
Ebola: zaraza grozi światu. RAPORT SPECJALNY, „Gazeta Wyborcza”, 12 sierpnia 2014 r.14; Ebola u bram Europy, „Rzeczpospolita”, 16 lipca 2014 r.15
Ta psychoza sieje spustoszenie w Afryce, w której rządy zamykają granice i mobilizują wojsko celem tłumienia ludności, a nawet bez uzasadnienia poddają kwarantannie i izolują w slumsach w Liberii dziesiątki tysięcy nieszczęśników, mężczyzn, kobiet, starców i dzieci, bez wody i bez pożywienia.
W nadziei na powstrzymanie szalejącej w Liberii epidemii gorączki krwotocznej Ebola (…), rząd podejmuje drastyczne środki. Dwie dzielnice stolicy kraju (Monrovia) zostały objęte kwarantanną oraz nadzorem bezpieczeństwa, a w pozostałej części kraju wprowadzono godzinę policyjną. „Le Monde” z 22 sierpnia 2014 r.16
„Strzelać bez ostrzeżenia”
W niedzielę 24 sierpnia 2014 r., dowiedzieliśmy się, że w Sierra Leone:Parlament przyjął projekt ustawy zakazującej ukrywania chorych. Za naruszenie zakazu kara wynosi 2 lata więzienia17.
W poniedziałek 25 sierpnia, dotarły do nas jeszcze gorsze wieści: rząd Liberii nakazał żołnierzom, pod pretekstem zapobiegania szerzeniu się epidemii, strzelać bez ostrzeżenia do osób, które będą próbowały przekroczyć granicę!18
Te całkowicie przesadne reakcje mogą sprowokować prawdziwą katastrofę humanitarną, dużo groźniejszą niż sam wirus Ebola.
Przeciwko Afrykanom zaczynają być również podejmowane środki na poziomie międzynarodowym:
Na poziomie międzynarodowym obywatele tych krajów są obejmowani coraz bardziej rygorystyczną kwarantanną wraz z zamknięciem granic, zawieszeniem lotów większości obsługujących ich linii lotniczych, repatriacją członków rodzin personelu dyplomatycznego w tych krajach, odwołaniem konferencji międzynarodowych, zmianą miejsca imprez sportowych itd., pisze „Rue 89”19.
W Korei wybuchają prawdziwe reakcje rasistowskie skierowanie przeciwko Afrykanom. Zakazano im wstępu do niektórych sklepów19.
Pasażer zarażony w samolocie to mit
Słuchając władz oraz dziennikarzy, można by uwierzyć, że w każdej chwili może wybuchnąć epidemia wirusa Ebola w Europie, wystarczy, że samolotem przyleci chory Afrykanin.
Taka hipoteza jest zupełnie nierealna. Świadczy jedynie o kompletnej ignorancji, czym naprawdę jest wirus Ebola.
Nie dajmy się ponieść ani psychozie, ani żadnej formie ukrytego rasizmu.
Epidemia wirusa Ebola zostanie prawidłowo powstrzymana w Afryce tylko wtedy, jeśli zaprzestanie się wszelkiej przemocy i wszelkich represji. Trzeba pozwolić każdemu pacjentowi, aby zajął się nim spokojnie personel z podstawowym przeszkoleniem medycznym, stosujący oczywiste zasady higieny.
Nie wysyłajmy do Afryki transportu ani ze szczepionkami, ani z lekami. To dałoby wyłącznie zarobić firmom farmaceutycznym i wywołałoby dużo poważniejsze szkody poprzez skutki uboczne tych środków.
Zdrowia życzę!
Jean-Marc Dupuis
PS: Już od 12 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 5 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniuadjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo.
Poznaj i Ty nowe czasopismo o naturalnych metodach ochrony zdrowia, które służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% niezależne od jakichkolwiek nacisków lub wpływów, w pełni wiarygodne.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.
Ryzyko, że umrzesz na chorobę związaną z Twoim stylem życia, wynikającą ze sposobu odżywiania się, palenia tytoniu lub braku aktywności fizycznej, wynosi aż 3 do 5. Tak wynika z badań Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Ale masz aż 80% szans, aby uniknąć tych chorób, podejmując proste środki zaradcze, prawdopodobnie nieznane Twojemu lekarzowi.
Teraz możesz je poznać, oglądając to wideo. Włącz dźwięk na swoim komputerze, siądź wygodnie i wejdź na tę stronę.
A jeśli masz konto na Facebooku, polub facebookową stronę Poczty Zdrowia. Znajdziesz tu codziennie ciekawe artykuły, zyskasz możliwość dzielenia się swoimi komentarzami i wymiany poglądów z innymi osobami, łatwo udostępnisz też ważne informacje swoim znajomym… Wejdź na:www.facebook.com/PocztaZdrowia
Przypisy:
1. Ebola virus disease update – west Africa;
http://www.who.int/csr/don/2014_08_15_ebola/en/
2. La mortalité due au paludisme plus forte que prévu;http://www.lemonde.fr/planete/article/2012/02/03/la-mortalite-due-au-paludisme-est-a-majorer_1638330_3244.html
3. http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs211/en/
4. «Je n’ai pas peur du virus Ebola mais de la panique qu’il va provoquer»,http://www.ladepeche.fr/article/2014/08/14/1934230-ai-peur-virus-ebola-panique-va-provoquer.html
5. Fauci: New drugs not the best answer for Ebola;http://www.usatoday.com/story/news/nation/2014/08/06/fauci-ebola-drugs/13672605/
6. Surprising solution for Ebola virus;
http://www.naturalhealth365.com/natural_cures/ebola-virus-thomas-levy-1095.html
7. Des troubles neurologiques rares liés au vaccin anti-H1N1;http://sante.lefigaro.fr/actualite/2013/09/10/21238-troubles-neurologiques-rares-lies-vaccin-anti-h1n1
8. La grippe h1n1 finit en coûteuse fumée;
http://www.parismatch.com/Actu/Economie/La-grippe-H1N1-finit-en-couteuse-fumee-149412
9. Alerte au virus Ebola: ce serait en fait une gastro;
http://www.20min.ch/ro/news/dossier/ebola/story/31776951
10. Ebola: plus de 1.300 cas, 729 décès, 4 pays, une épidémie „sans précédent;
http://www.bfmtv.com/international/ebola-une-epidemie-hors-controle-selon-msf-821219.html
11. Ebola: le Sénégal ferme ses frontières avec la Guinée;http://www.liberation.fr/monde/2014/08/22/ebola-le-senegal-ferme-ses-frontieres-avec-la-guinee_1084642
12. Le virus Ebola continue de dévaster l’Afrique de l’Ouest;http://www.lemonde.fr/sante/article/2014/07/15/le-virus-ebola-continue-de-devaster-l-afrique_4457625_1651302.html
13. Ebola: l’OMS décrète une „urgence de santé publique de portée mondiale”;
http://www.france24.com/fr/20140808-virus-ebola-oms-urgence-sante-publique-portee-mondiale-epidemie-sante-afrique/
14. Ebola: zaraza grozi światu;http://wyborcza.pl/1,75400,16463145,Ebola__zaraza_grozi_swiatu__RAPORT_SPECJALNY_.html
15. Ebola u bram Europy; http://www.rp.pl/artykul/1126262.html
16. Ebola: au Liberia, un bidonville coupé du monde;http://www.lemonde.fr/planete/article/2014/08/22/au-liberia-un-bidonville-coupe-du-monde-en-pleine-epidemie-d-ebola_4475083_3244.html
17. Ebola: la Côte d’Ivoire ferme ses frontières ouest;http://www.lefigaro.fr/flash-actu/2014/08/23/97001-20140823FILWWW00190-ebola-la-cote-d-ivoire-ferme-
ses-frontieres-ouest.php
18. Shoot-on-sight order in Ebola-wary Liberia;http://www.skynews.com.au/news/world/africa/2014/08/18/shoot-on-sight-order-in-ebola-wary-liberia.html
19. Ebola: ignorance, paranoïa et mise en quarantaine;http://rue89.nouvelobs.com/2014/08/21/ebola-ignorance-paranoia-mise-quarantaine-254330
Źródło: http://www.pocztazdrowia.pl/ebola-rozpowszechnione-klamstwo/

Portret użytkownika Pantałyk

I co tam będzie, chip RFID,

I co tam będzie, chip RFID, nanotechnologiczny procesor czy jeszcze jakieś inne ustrojstwo? A może wszystko razem?
Spokojna głowa. Nie wyszło im ze "wściekłymi krowami", "ptasimi grypami" to teraz może wyjdzie im z ebolą. Bo na rozsądek ludzi to ja raczej nie liczę.
 

Portret użytkownika MARGO

"...W eksperymencie weźmie

"...W eksperymencie weźmie udział dziesięciu ochotników... Sama szczepionka nie zawiera żadnego materiału zakaźnego Ebola, a tylko jeden z jego genów. W związku z tym eksperci  twierdzą, że eksperyment nie grozi wywołaniem śmiertelnej choroby..."
_________________________________
Widać jasno, że głupota, bezmyślność ale także ignorancja mają się całkiem dobrze...
Nad czym tu  debatować – mleko się rozlało, tym co chcą wiedzieć już wiadomo, że szczepionki nie chronią przed chorobami, że zwiększają szansę na zachorowanie (wg raportu ONZ z 1971, szczepionka na gruźlicę ma ujemną skuteczność -5,5%), jest mnóstwo materiałów na ten temat, badań naukowych, a z drugiej strony nie ma nawet żadnego badania naukowego, takiego, które porównywałoby próbę statystyczną szczepioną i nieszczepioną na nic, a wykazywałoby jakiekolwiek korzyści ze szczepień...
Rece po prostu opadają ...
Po Zdrówka
 

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika eva11

infor, troche wiem na temat

infor,
troche wiem na temat ziol i jesli ktos chce naprawde pomagac ludziom
niech sie zastanowi co pisze i poleca ,
po pierwsze syntetyczna vit c nie jest wcale taka bezpieczna ,a nawet 
szkodliwa ,na podanej przez ciebie stronie ,nie ma zadnych zrodel 
potwierdzajacych ,ze to sa metody przydatne ,choc w tych czasach 
nie wiadomo komu wierzyc ...
co do bzu o ktorym jest mowa ,to napewno nie zasilimy sie z niego 
vit c ,poniewaz bez jest toksyczny ,mozna go jedynie stosowac po obrobce w postaci syropow lub wywarow 
jest bardzo zdrowy,ale wiemy ,ze witaminy w wysokiej temperaturze gina wiec nie znajdziemy tam vit c
vitaminy sa jedynie przyswajalne w postaci naturalnej ,
organizm truty dodatkami e i gmo jest bardzo slaby i nie pomoze tu 
ani srebro ,ani dodatkowa syntetyczna vit c ,
zeby nie zapadac na choroby wirusowe ,nalezy odbudowac swoj 
uklad immunologiczny ,a mozna to osiagnac jedynie przez odstawienie toksycznej zywnosci ,oczyscic krew i organy stosujac ziola ,ktore zawieraja wiele witamin (maceraty z letniej wody)
a wtedy napewno ,zaden wirus nas nie dopadnie 
i radze sobie poczytac na wolnej polsce na temat choroby aids 
tam ,mozna sie dowiedziec jak to wyglada z tym jej przenoszeniem 
 

Skomentuj