W Wielkiej Brytanii ogłoszono najwyższy stopień zanieczyszczenia powietrza

Kategorie: 

Londyn w smogu - źródło: Twitter

Brytyjskie Ministerstwo Środowiska ostrzegło mieszkańców z powodu silnego zanieczyszczenia powietrza na dużym obszarze kraju. Szczególnie odczuwalne jest to w południowo-wschodniej części kraju, w tym w Londynie. W kilku miejscach ogłoszono najwyższy stopień zagrożenia dla środowiska w 10 punktowej w skali.

 

Jedną z przyczyn kłopotów są cząstki piasku i pyłu z burz piaskowych w północno-zachodniej Afryce, które dotarły na północ, aż do Wielkiej Brytanii, gdzie mieszają się z ciepłym powietrzem i niekiedy dają podstawę jąder kondensacji. Wielu Brytyjczyków zauważyło również, że ich samochody pokrył dziwny pył. To właśnie rezultat reakcji zachodzących w atmosferze.

 

Oprócz tego czynnikiem zanieczyszczenia powietrza jest smog przemysłowy z Europy, który przemieścił się nad Wyspy Brytyjskie ze względu na południowo-wschodni wiatr. W środę we wschodniej i południowo-wschodniej Anglii zanieczyszczenie oceniano na 6 pkt., a w Londynie 5 pkt.

Oczekuje się, że wielkość ta będzie rosnąć. Według BBC oczekuje się najwyższego poziomu zanieczyszczenia powietrza w regionach wschodnich. We wtorek maksymalne skażenie zarejestrowano w hrabstwie Norfolk.

Pył z piasku Sahary, zmieszany z deszczem, nie po raz pierwszy dotarł do Wielkiej Brytanii. Podobne zdarzenia miały miejsce w innych częściach Europy, a w przeszłości widywaliśmy to nawet w Polsce. Eksperci uważają, że takie wydarzenia mogą przyciągnąć uwagę opinii publicznej na problematykę zanieczyszczenia powietrza.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika romana

W zeszłym tyg wracałem do

W zeszłym tyg wracałem do Polski z Austrii przez Czechy, i przez całe czechy i nad południową Polską był smog. Na niebie nie było widać żadnych smóg, a nawet wydawało się czyste bez chmór, teren w większości poza miejski i dziwna mgiełka niewiadomo skąd.

Portret użytkownika cyzxer5

Nie mam slow jak czytam wasze

Nie mam slow jak czytam wasze komentarze o opryskach.... az zal ze ojciec nie wyciagnal koncowki z matki w pore i ja w srodku OPRYSKAL czego efektem jestescie wlasnie wy. Shizofrenia - to sie leczy!!! Idzcie do psychiatry nim bedzie z apozno.

Wszystkie moje komentarze reprezentuja MOJA opinie na dany temat do ktorej mam PELNE PRAWO.

Portret użytkownika leming pospolity ;)

Mamy wszyscy nadzieję,że Ci

Mamy wszyscy nadzieję,że Ci ulżyło i teraz w spokoju będziesz mógł zjeść swojego hamburgera z maca i popić dużą ilością coli oglądając oficjalne wiadomości w komercyjnej tv,gdzie wcisną Ci nawet kit o pyle z sahary !!! :D  Debilizm - tego się niestety wyleczyć NIE da i będziesz musiał z tym żyć kolego !!!
Tak już na marginesie - czy ostatnio nie miał miejsca na słońcu jakiś rozbłysk klasy X przypadkiem ?! ;)   Pozdrawiam myślących LOGICZNIE !!! Smile

Portret użytkownika ARTUR

Opryski są problemem ale

Opryski są problemem ale największym jest spowolnienie ruchu obrotowego , możliwe że całego Układu Słonecznego w tym i Ziemi . Powoduje to spowolnienie ruchu prądów morskich i brak wymiany powietrza , na pewno jeszcze są dziadki co pamiętają wycie wiatru w drzewach lub na winklu domu ,gdzie są te ruchy powietrza ? Są natomiast zjawiska gwałtowne z dużą siłą wiatru gdyż nagromadzenie energii w jednym obszarze akwenu wodnego musi spowodować uwolnienie energii .

Portret użytkownika phoenixmonk

Dokladnie, to nie burze

Dokladnie, to nie burze piaskowe z Afryki (lol) tylko OPRYSK CHEMICZNY Z SAMOLOTOW, mieszkam w Portsmouth na poludniu Anglii i musze powiedziec ze zeby nie te zapryski to mielibysmy piekne sloneczne niebo z kilkoma naturalnymi chmurkami, A TAK MAMY CHEMTRAILSE  POZBAWIAJACE NAS PROMIENIE SLONECZNYCH I SWIATLA!
Truja nas i taka jest prawda! ...LUDZIE OBUDZCIE SIE ....

Portret użytkownika eva11

pyl z pustyni to chyba cos

pyl z pustyni to chyba cos naturalnego,nie powoduje skazenia 
moze ktos kto mieszka aktualnie w Anglii sie wypowie ,to napewno nie jest  pyl z Sahary ,a nawet jesli tam dotarl to po wymieszaniu sie z naszymi ,,nieistniejacymi opryskami ,, daje taki efekt
tylko opryski tam, sa tak czeste ,ze nie da sie oddychac 
powietrze jest geste ,ze napewno podczas burzy piaskowej na Saharze 
jest lzej oddychac 
 

Portret użytkownika Admirał

Piloci mają takie

Piloci mają takie powiedzenie. Cirrus na nie pogoda się z.....e. mają to powiedzenie od 50 lat a ty widzisz tam jakieś śmieszne  opryski. Obudź się chłopie i przestań się kompromitować.

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. STANISŁAW LEM

Strony

Skomentuj