W Wielkiej Brytanii ogłoszono najwyższy stopień zanieczyszczenia powietrza

Kategorie: 

Londyn w smogu - źródło: Twitter

Brytyjskie Ministerstwo Środowiska ostrzegło mieszkańców z powodu silnego zanieczyszczenia powietrza na dużym obszarze kraju. Szczególnie odczuwalne jest to w południowo-wschodniej części kraju, w tym w Londynie. W kilku miejscach ogłoszono najwyższy stopień zagrożenia dla środowiska w 10 punktowej w skali.

 

Jedną z przyczyn kłopotów są cząstki piasku i pyłu z burz piaskowych w północno-zachodniej Afryce, które dotarły na północ, aż do Wielkiej Brytanii, gdzie mieszają się z ciepłym powietrzem i niekiedy dają podstawę jąder kondensacji. Wielu Brytyjczyków zauważyło również, że ich samochody pokrył dziwny pył. To właśnie rezultat reakcji zachodzących w atmosferze.

 

Oprócz tego czynnikiem zanieczyszczenia powietrza jest smog przemysłowy z Europy, który przemieścił się nad Wyspy Brytyjskie ze względu na południowo-wschodni wiatr. W środę we wschodniej i południowo-wschodniej Anglii zanieczyszczenie oceniano na 6 pkt., a w Londynie 5 pkt.

Oczekuje się, że wielkość ta będzie rosnąć. Według BBC oczekuje się najwyższego poziomu zanieczyszczenia powietrza w regionach wschodnich. We wtorek maksymalne skażenie zarejestrowano w hrabstwie Norfolk.

Pył z piasku Sahary, zmieszany z deszczem, nie po raz pierwszy dotarł do Wielkiej Brytanii. Podobne zdarzenia miały miejsce w innych częściach Europy, a w przeszłości widywaliśmy to nawet w Polsce. Eksperci uważają, że takie wydarzenia mogą przyciągnąć uwagę opinii publicznej na problematykę zanieczyszczenia powietrza.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika romana

W zeszłym tyg wracałem do

W zeszłym tyg wracałem do Polski z Austrii przez Czechy, i przez całe czechy i nad południową Polską był smog. Na niebie nie było widać żadnych smóg, a nawet wydawało się czyste bez chmór, teren w większości poza miejski i dziwna mgiełka niewiadomo skąd.

Portret użytkownika cyzxer5

Nie mam slow jak czytam wasze

Nie mam slow jak czytam wasze komentarze o opryskach.... az zal ze ojciec nie wyciagnal koncowki z matki w pore i ja w srodku OPRYSKAL czego efektem jestescie wlasnie wy. Shizofrenia - to sie leczy!!! Idzcie do psychiatry nim bedzie z apozno.

Wszystkie moje komentarze reprezentuja MOJA opinie na dany temat do ktorej mam PELNE PRAWO.

Portret użytkownika leming pospolity ;)

Mamy wszyscy nadzieję,że Ci

Mamy wszyscy nadzieję,że Ci ulżyło i teraz w spokoju będziesz mógł zjeść swojego hamburgera z maca i popić dużą ilością coli oglądając oficjalne wiadomości w komercyjnej tv,gdzie wcisną Ci nawet kit o pyle z sahary !!! :D  Debilizm - tego się niestety wyleczyć NIE da i będziesz musiał z tym żyć kolego !!!
Tak już na marginesie - czy ostatnio nie miał miejsca na słońcu jakiś rozbłysk klasy X przypadkiem ?! ;)   Pozdrawiam myślących LOGICZNIE !!! Smile

Portret użytkownika ARTUR

Opryski są problemem ale

Opryski są problemem ale największym jest spowolnienie ruchu obrotowego , możliwe że całego Układu Słonecznego w tym i Ziemi . Powoduje to spowolnienie ruchu prądów morskich i brak wymiany powietrza , na pewno jeszcze są dziadki co pamiętają wycie wiatru w drzewach lub na winklu domu ,gdzie są te ruchy powietrza ? Są natomiast zjawiska gwałtowne z dużą siłą wiatru gdyż nagromadzenie energii w jednym obszarze akwenu wodnego musi spowodować uwolnienie energii .

Portret użytkownika phoenixmonk

Dokladnie, to nie burze

Dokladnie, to nie burze piaskowe z Afryki (lol) tylko OPRYSK CHEMICZNY Z SAMOLOTOW, mieszkam w Portsmouth na poludniu Anglii i musze powiedziec ze zeby nie te zapryski to mielibysmy piekne sloneczne niebo z kilkoma naturalnymi chmurkami, A TAK MAMY CHEMTRAILSE  POZBAWIAJACE NAS PROMIENIE SLONECZNYCH I SWIATLA!
Truja nas i taka jest prawda! ...LUDZIE OBUDZCIE SIE ....

Strony

Skomentuj