W Wielkiej Brytanii na skałach odkryto tuszę olbrzymiego wieloryba

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Na skalistym brytyjskim wybrzeżu North Devon niedaleko przystani Hartland Quay znaleziono ogromnego wieloryba.

 

 

Lokalne media poinformowały, że dziewięciometrowy ssak zginął prawdopodobnie w morzu, a potem jego ciało zostało wyrzucone przez fale na skalisty brzeg. Wciąż jednak pozostaje tajemnicą, jak zwierzę takiej wielkości trafiło na szczyt urwiska.

 

Aby rozwiązać ten problem, naukowcy postanowili pozostawić padlinę w miejscu, gdzie ją znaleziono, aby sprawdzić, czy fale nie zabiorą jej z powrotem. Richard Heist, jeden z przedstawicieli władz lokalnych, powiedział, że jeśli wieloryba morze jednak nie zabierze, władze lokalne będą zmuszone pochować, bądź zutylizować szczątki ssaka na własny koszt. Wydano zalecenia, aby lokalni mieszkańcy i ciekawscy przybyszy trzymali się z daleka od martwego zwierzęcia ze względów bezpieczeństwa.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Natenczas Wojski

To jest współczesna odmiana

To jest współczesna odmiana walenia górskiego. Wybrał się na przechadzkę, ale potknął się, upadł i zabił. Ale niektórym udaje się pomaszerować daleko w głąb lądu, żeby umrzeć sobie spokojnie na łące gdzieś w pięknej okolicy. 

Skomentuj