W Wielkiej Brytanii, na niebie rozbłysł jasnozielony meteor

Kategorie: 

Źródło: Instagram

W sylwestrową noc, na niebie nad Wielką Brytanią rozbłyskały nie tylko fajerwerki. Około 17:30 czasu uniwersalnego zaobserwowano upadek meteoru, który rozjaśnił nocne niebo zielonym błyskiem. 

 

Tysiące osób donosiło o jasnym bolidzie, który przemknął na niebie nad hrabstwem Berkshire. W sieciach społecznościowych pojawiło się wiele zdjęć i nagrań przedstawiających moment eksplozji obiektu z kosmosu.

 

Brytyjska Sieć Obserwatorów Meteorów otrzymała ponad 700 zgłoszeń o tej dziwnej płonącej kuli. Meteor poruszał się zaskakująco powoli dlatego nie można wykluczyć, że w rzeczywistości Brytyjczycy obserwowali deorbitację jakiegoś sztucznego satelity.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Hostus

Bo zbliżamy się do końca

Bo zbliżamy się do końca czasów. Smile Coraz dziwniejsze to jest i coraz częściej będzie. Smile Katastrofy, pogoda, ludzkie rządy, ideologie, eskalacja ninawiści.... Ale nie ma się czym martwić - do wybuchu trzeciej wojny światowej lepiej nie będzie, a potem godni odbudują świat.

Skomentuj