W wieku 119 lat zmarła najstarsza kobieta świata

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Tanaka Kane, kobieta która została uznana przez Księgę Rekordów Guinnessa za najstarszą osobę na świecie i najstarszą osobę w Japonii, zmarła 19 kwietnia w szpitalu w Fukuoce w południowo-zachodniej Japonii. Miała 119 lat!

 

Urodziła się we wsi Wajiro, obecnie dzielnicy miasta Higashi, 2 stycznia 1903 roku. W marcu 2019 roku Księga Rekordów Guinnessa uznała Tanakę za najstarszą żyjącą osobę na świecie. Tanaka we wrześniu 2020 roku stała się najstarszą osobą, jaka kiedykolwiek mieszkała w Japonii, wyprzedzając Tajima Nabi, który był mieszkańcem Kikai Town w prefekturze Kagoshima, również w południowo-zachodniej Japonii, i który zmarł w 2018 roku w wieku 117 lat i 260 dni.

Tanaka Kane w wieku 20 lat w 1923 roku

Według źródeł, w tym rządu prefektury Fukuoka, Tanaka przez długi czas prowadziła wraz z mężem sklep z ryżem. W 2005 roku, kiedy skończyła 102 lata, Tanaka zamieszkała w domu opieki w Fukuoka City. Tanaka, która uwielbiała czekoladę i gazowane napoje bezalkoholowe, takie jak cola. W ostatnich katach życia komunikowała się z pracownikami domu opieki głównie za pomocą gestów, takich jak podnoszenie kciuka.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jwan Samolicz

Wszystko nie prawda, bo

Wszystko nie prawda, bo najstarszą kobietą świata jest ukrainka. I nie umarła tylko rozwaliła 30 ruskich czołgów, a potem 5 helikopterów. Na koniec ruscy sołdaci ukradli jej ostatnią kromkę bułki z chlebem.

Portret użytkownika syriues

W wieku 21 zmarlo lub

W wieku 21 zmarlo lub usmiercono z powodu cowida ponac milion babc na świecie, zrobiono wojenke na Ukrainie by przykryc to czyms ,co jest nazwane wojenka manipulowaną. Zabija sie dalej ludzi,a my dostajemy wiadomosci ze gazu nam moze zabraknąć 

Przeciez to jest juz zaklamane do potegi entej

Powinno sie tych polityków i innych wykluczyc ze społeczeństwa, a bogatych nalezaloby oskubac do ostatniego centa.taka jest prawda.

Zlo sie karze 

Portret użytkownika popekmonster

nareszcie ktoś na tym forum,

nareszcie ktoś na tym forum, kto gada z sensem! Wink

bogaci (mowa tu o tych obrzydliwie bogatych szefach gigantycznych korporacji na przykład) odpowiadają za większość zła, które się dzieje na świecie, drenują nas z zasobów naturalnych tylko po to, żeby napełnić właśnie kieszenie. przez tą przyszłym pokoleniom na Ziemii pozostanie niewiele, nie tylko zasobów potrzebnych do nowych odkryć i lepszego poznania świata, ale też nawet tych podstawowych zasobów, niezbędnych do przeżycia! już nie wspominając o zatruwaniu i niszczeniu naszej planety..

jedyny sposób na koniec wojen na naszej planecie i ogólny dobrobyt (i w sumie to możliwość dalszego życia na Ziemi) to sprawiedliwy podział zysków pomiędzy mieszkańcami - właścicielami planety. i korzystanie z jej zasobów nie w celu wzbogacenia się i zdobycia władzy a w celu dalszego poznawania rzeczywistości, odkrywania nowych rzeczy i zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych wszystkich mieszkańców 

niestety nigdy się to nie stanie

 

pozdrawiam Wink

Portret użytkownika Q

Już kiedyś pospólstwo

Już kiedyś pospólstwo postanowiło przywrócić "sprawiedliwość społeczną" odbierając władzę i bogactwo nielicznym by "dać" to wszystko pozostałym ... i tak narodził się komunizm. Działanie powodowane emocjami i poczuciem krzywdy ZAWSZE prowadzi do wypaczeń , przynosząc szkodę całemu narodowi . Nie tędy droga !

Portret użytkownika Rumcajs

bacologia.wordpress.com 2022

 

PGNiG potwierdził wstrzymanie przez Rosję dostaw gazu do Polski.

Spółka państwowa Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo otrzymała dziś pismo od Gazpromu informujące, że dostawy rosyjskiego gazu do kraju zostały całkowicie wstrzymane od 27 kwietnia.

Europejskie ceny gazu w ciągu jednego wieczora wzrosły o 17% po doniesieniach o możliwym wstrzymaniu dostaw rosyjskiego gazu do Polski.

Putinflacja, nie inaczej. Miejmy nadzieję, że demokratyczny gaz, z molekułami wolności zza oceanu dotrze do Polski w zamian za totalitarnie-agresywne rosyjskie paliwo. Oczywiście, będzie dwukrotnie droższy... Ale wartości demokratyczne nie są za darmo.

 

Tylko czemu myślę że to nie Rosja nam odcięła gaz a te pierdolone żydki nazywające Polskę Polinem? To są próby wszczęcia wojny domowej w Polsce!

 

Dobra mam znalazłem - dobrze myślałem!

Polska rezygnuje z rosyjskiego gazu. Pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski na pytanie dziennikarzy, jaką decyzję podjęła Polska ws. płacenia Gazpromowi za dostawy rosyjskiego paliwa w rublach, odpowiedział: «Nie zapłacimy». «Są rozważane wszystkie możliwości i ryzyka, jesteśmy na nie przygotowani» — dodał pełnomocnik.

Przypomnijmy słynne powiedzenie Dmitrija Pieskowa: "nie ma pieniędzy [rubli], nie ma gazu".

t.me/pl_news_front/1608

 

 

bacologia.wordpress.com 2022.04.24 szybkie wieści
bacologia.wordpress.com 2022.04.24 szybkie wieści

Rosja na którą cały czas szczują i tworzą niezliczoną ilość kłamstw Wojtek Normandia

  1. Rosja na którą cały czas szczują i tworzą niezliczoną ilość kłamstw Wojtek Normandia

     

     

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika Kot732

Oj tam, oj tam, nastawia sie

Oj tam, oj tam, nastawia sie wiatraczków, bateryjki na dach, a w razie jakby sloneczka i wiaterku nie było, to Poliniak kupi sobie dodatkowe kołderki, do nocowania w chlewie, garażu lub szopie rzecz jasna, bo chate oddał Ukraińcowi   :)  :D  Biggrin

Norwegowie musieliby być jebnięci, żeby Poliniakom nie dopierdolić teraz maksymalnej ceny za gaz z tej bałtyckiej Pipy  Biggrin

A poza tym uważam, że NATO, UE i USA muszą zostać zniszczone.

Portret użytkownika Q

I z czego tu się cieszyć ?

I z czego tu się cieszyć ? Kobita na starość była już kaleką niezdolną ani do poruszania się ani do komunikowania z kimkolwiek - co to za życie ? Z chwilą gdy kończy się samodzielność i sprawność nadchodzi moment na opuszczenie tego świata , chyba że ktoś lubuje się w "cierpieniu" - ale ja nie.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj