W Wenezueli nastała ciemność. W stolicy zapanował chaos komunikacyjny

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Przerwa w dostawie energii elektrycznej sprawiła, że prawie cała Wenezuela pogrążyła się w ciemności. W czwartek wieczorem czasu lokalnego, przynajmniej 18 spośród 23 stanów nie miało dostępu do prądu.

 

Miliony mieszkańców tego biednego państwa Ameryki Południowej ucierpiało w wyniku przerwy w dostawie prądu. W Caracas wystąpił chaos komunikacyjny – w stolicy przestało kursować metro. Energii zabrakło również na międzynarodowym porcie lotniczym.

Lokalne media piszą, że przerwa w dostawie energii elektrycznej spowodowana jest awarią pracy hydroelektrowni Simona Bolivara, która znajduje się na rzece Caroni w stanie Bolívar i zaspokaja około 70% zapotrzebowania energetycznego Wenezueli.

 

Władze oraz państwowa firma energetyczna Corpoelec natychmiast oskarżyły wspieranych przez USA działaczy antyrządowych o sabotaż. W kraju, w którym panuje bieda i głód, sklepy często świecą pustkami a inflacja przekroczyła milion procent, nastroje społeczne są bardzo słabe. Działalność sabotażowa wcale nie jest tu wykluczona.

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika euklides

"70% zapotrzebowania

"70% zapotrzebowania energetycznego Wenezueli."

A przy okazji, tak kończy się umiłowany przez naszych przywódców centralizm. Jeden kryzys, jedna wojna, jedna bombka na Centralny Port Lotniczy i nie mamy całego lotnictwa, jedna bombka w elektrownię atomową i nie mamy zasilania w całym kraju, jedna bombka w Warszawę i nie mamy całego biznesu, jedna bombka w GOP i nie mamy całego przemysłu.

Portret użytkownika euklides

Fajny socjalistyczny złodziej

Fajny socjalistyczny złodziej ten Maduro. Wiem, że jako ludzie o mentalności towarzysza szmaciaka bardzo go lubicie i podziwiacie, więc nie martwcie się o niego - on ma na pewno awaryjne zasilanie, je pyszne obiady i żyje w luksusie.

Portret użytkownika syriues

Skonczcie lepiej na tym po

Skonczcie lepiej na tym po ktorejjestescie stronie.Jak zawsze po stronie zla.Z tego czlowiek zawsze cos bedzie mial.Szatan zawsze cos da w zamian,jak nie wladze to przywileje.Zreszta spojrzcie na Polske po 1945.Kto sprzedawal swoich rodakow i za jaka cene.Po 1997 sprawdzcie kto sprzedal dalsza czesc po to by unia mogla wtargnac z tupotem na Polska ziemie.A teraz co mamy?Zabawe w kotka i myszke.

Teraz chca wam dac wybor,ktory z dyktatorow chociaz sa nimi sami,sa zli lub dobrzy.Tylko po to to robia by wami sterowac,manipulowac,gmatwac,niedaj Boze torturowac czy zabijac.Tak to jest.

A wy sie tam przescigacie kto lepszy komentarz napisze.

Wstyd nie tylko dla tych co na to patrza,ale tez i wstyd przed samym Bogiem,ktory dal wam swiatlo a wy wolicie ciemnosc.

Slepi jestescie czy glusi?Nie trzeba byc fizycznie uposledzonym,ale tez duchowo.

Przeciez widac,ze to manipulacja by przejac rope i zloto.A moze znalezli cos pod ziemia co nalezy do starozytnej cywilizacji i tego potrzebuja?Tego tez sie nie dowiecie.Ciekawi mnie to dlaczego wybrali Sumer (Irak)Syrie itd

Portret użytkownika Kwazar

Nie bądźmy naiwni. To jest

Nie bądźmy naiwni. To jest OCZYWISTE że, ten brak prądu jest wynikiem sabotażu albo dywersji.Trzeba jakoś podtrzymać niezadowolenie Wnezuelczyków tym bardziej, że ten samozwańczy prezydent, pachołek janków, coś stał się tam ogólnospołecznie mało wiarygodny. 

Portret użytkownika euklides

Może i był to sabotaż, ale

Może i był to sabotaż, ale kiedy kraj jest rozwalony przez socjalistycznego kretyna to sabotować jest niezwykle łatwo, a uczciwa praca się nie opłaca, bo państwo wszystko co człowiek sobie wypracuje zabiera... Oszukujcie się dalej, że jest inaczej.

Strony

Skomentuj