W USA znaleziono pięciometrową samicę pytona ze 122 jajami

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

W stanie Floryda w USA odkryto największego węża, jaki kiedykolwiek tu znaleziono - pytona birmańskiego o wadze 97,5 kg i długości 5,5 metra. Zwierzę okazało się samicą, w której w momencie schwytania rozwijały się 122 jaja - rekord świata wśród pytonów. Odkrycie zostało zgłoszone przez Departament Konserwacji na Florydzie.

Pytony birmańskie zostały sprowadzone do USA w latach siedemdziesiątych. Węże szybko się tam osiedliły i nie mając naturalnych wrogów i konkurentów, zaczęły nękać miejscową faunę i ludzi. Na przykład rekordzista pyton pożarł dorosłego jelenia wirginijskiego w całości. Biorąc pod uwagę ogromny rozmiar osobnika, może to być ten sam pyton, który uwolnił się 50 lat temu lub został wypuszczony przez niedbałego właściciela - jak zaczął się ten kłopot.

 

Aby zwalczyć ten odnoszący sukcesy gatunek inwazyjny, biolodzy angażują nawet członków społeczeństwa do corocznej pomocy w polowaniu na nie. Uczestnicy mogą rywalizować o różne nagrody, w tym 2500 $ za złapanie największej liczby pytonów w ciągu dwóch tygodni. W zeszłym roku na węże polowało ponad 600 osób z 25 stanów.

 

Naukowcy starają się skoncentrować swoje wysiłki na usunięciu dużych samic z ekosystemu, aby zakłócić cykl lęgowy węża. Aby znaleźć gigantyczną samicę, biolodzy użyli węża zwiadowczego o imieniu Dionizos z wszczepionym nadajnikiem radiowym. Poprowadził badaczy prosto do samicy. Walka z nią trwała 20 minut. Niestety naukowcy wybrali mniejsze zło i musieli humanitarnie uśpić węża.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

Przyjeżdża Duduś z wizyta do

Przyjeżdża Duduś z wizyta do Franciszka. Jest miło i sympatycznie.
Benedykt pyta:
-A jak tam u Was po wyborach?
-Wszystko w jak najlepszym porzadku Ojcze Święty.
-Wyborcy zadowoleni, szczęśliwi. Mówią, że takiej Polski chcieli.
Ojciec Swiety pokiwał głowa, uśmiechnął się i pokazał Dudusiowi 6 palców.
-A jak tam u Was z bezrobociem ?
-Doskonale Ojcze Święty. Jest tak dobrze, że młodzi ludzie juz zaczynają wracac do kraju z emigracji. Zarobki super, pracodawcy gwarantują doskonałe warunki zatrudnienia.
Ojciec Święty znów pokiwał głową uśmiechnął się i pokazał Dudusiowi 6 palców.
-A co w szkolnictwie ? -Wspaniale. Minister sprawdził się doskonale. Dzieciaki zadowolone, chcą nawet w sobote i niedziele chodzić do szkoly.
Ojciec Święty pokiwał głową uśmiechnął się i znów pokazał 6 palców.
Wizyta Dudusia sie zakończyła i wrócił do Polski i do swoich obowiazków.
Jednak sprawa pokazywania 6 palców nie dawała mu spokoju. Wybrał się więc do Glempa i pyta;
-Księże Prymasie byłem u papieża, opowiadałem mu co w kraju, a ten na każda moją odpowiedz pokazywał mi 6 palców. Co to znaczy?
-Jak to ? Ty katolik i nie wiesz, że chodzi o 6 przykazanie: nie cudzołóż?!
-Nie cudzołóż? A jak to sie ma do mnie?
-A co mial powiedzieć? Nie pierdol ?!

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj