W USA zademonstrowano pierwszy na świecie helikopter wyposażony w broń laserową

Kategorie: 

Źródło: Raytheon

Jeden z największych koncernów zbrojeniowych świata, Raytheon, oraz Armia Stanów Zjednoczonych informuje o udanym teście lasera wysokiej mocy zamontowanego na śmigłowcu Apache, który z powodzeniem trafił w wyznaczony cel. Był to pierwszy raz na świecie gdy w pełni zintegrowany system laserowy, zamontowany na helikopterze o szerokim zakresie trybów lotu, trafił w cel z odległości 1,5 km.

 

W raporcie stwierdzono, że w trakcie testu wojsko połączyło laser z wielofunkcyjnym systemem sterowania, który opiera się na elektrooptycznym czujniku podczerwieni. Broń laserowa jest wyjątkowa, ponieważ ludzie nie są w stanie usłyszeć ani zobaczyć strzałów. Jest ona także bardzo dokładna, posyłając wiązkę w linii prostej.

Amerykanie są pewni, że w przyszłości laser może stać się tańszą alternatywą dla karabinów maszynowych, co więcej, dla lasera nigdy nie zabraknie amunicji. Broń laserowa używa jednak dużo energii i póki co wiązka lasera nie przechodzi poprawnie przez kurz, dym oraz zamglenie.Amerykańskie wojsko planuje wyposażyć w broń laserową samoloty bojowe AC-130J, a także systemy obronne bombowców B-52. Armia USA planuje zacząć używać broni laserowej na szeroką skalę najpóźniej w 2023 roku.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

I bardzo dobrze, że USA

I bardzo dobrze, że USA napędza swoimi wynalazkami rozwój technologiczny. W tym wypadku mamy militaria. Natomiast jedyną nacją, ktorej jedyne co wychodzi dobrze to produkowanie militariów jest RoSSja. Pokarzcie mi rosyjski produkt, który nie jest karabinem lub czolgiem, bo z tą wodką to też są przereklamowani Smile

Portret użytkownika U_P_Adlina

jedyne, co napędza bandycka

jedyne, co napędza bandycka uSSmania to niekończące sie wojny na tej planecie. Większość budżetu tego bandziora to kasa za broń, a jej produkcja napędzana jest przez podtrzymywanie permanentnej wojny na planecie. Dzięki Rosji i Chinom ten zaoceaniczny potwór jest już jednak powstrzymywany, co widzimy w Syrii.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj