W USA zademonstrowano pierwszy na świecie helikopter wyposażony w broń laserową

Kategorie: 

Źródło: Raytheon

Jeden z największych koncernów zbrojeniowych świata, Raytheon, oraz Armia Stanów Zjednoczonych informuje o udanym teście lasera wysokiej mocy zamontowanego na śmigłowcu Apache, który z powodzeniem trafił w wyznaczony cel. Był to pierwszy raz na świecie gdy w pełni zintegrowany system laserowy, zamontowany na helikopterze o szerokim zakresie trybów lotu, trafił w cel z odległości 1,5 km.

 

W raporcie stwierdzono, że w trakcie testu wojsko połączyło laser z wielofunkcyjnym systemem sterowania, który opiera się na elektrooptycznym czujniku podczerwieni. Broń laserowa jest wyjątkowa, ponieważ ludzie nie są w stanie usłyszeć ani zobaczyć strzałów. Jest ona także bardzo dokładna, posyłając wiązkę w linii prostej.

Amerykanie są pewni, że w przyszłości laser może stać się tańszą alternatywą dla karabinów maszynowych, co więcej, dla lasera nigdy nie zabraknie amunicji. Broń laserowa używa jednak dużo energii i póki co wiązka lasera nie przechodzi poprawnie przez kurz, dym oraz zamglenie.Amerykańskie wojsko planuje wyposażyć w broń laserową samoloty bojowe AC-130J, a także systemy obronne bombowców B-52. Armia USA planuje zacząć używać broni laserowej na szeroką skalę najpóźniej w 2023 roku.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet


Komentarze

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

I bardzo dobrze, że USA

I bardzo dobrze, że USA napędza swoimi wynalazkami rozwój technologiczny. W tym wypadku mamy militaria. Natomiast jedyną nacją, ktorej jedyne co wychodzi dobrze to produkowanie militariów jest RoSSja. Pokarzcie mi rosyjski produkt, który nie jest karabinem lub czolgiem, bo z tą wodką to też są przereklamowani Smile

Portret użytkownika UPAdlina

jedyne, co napędza bandycka

jedyne, co napędza bandycka uSSmania to niekończące sie wojny na tej planecie. Większość budżetu tego bandziora to kasa za broń, a jej produkcja napędzana jest przez podtrzymywanie permanentnej wojny na planecie. Dzięki Rosji i Chinom ten zaoceaniczny potwór jest już jednak powstrzymywany, co widzimy w Syrii.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj