W USA wyprodukowano komercyjny hełm do czytania w myślach

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Amerykański startup Kernel przygotowuje się do wydania hełmu do analizy aktywności neuronalnej. Jak wyjaśnił założyciel i szef firmy, Brian Johnson, futurystyczne urządzenie pomoże w badaniu procesu starzenia się mózgu, różnych zaburzeń psychicznych, a także pozwoli lepiej zrozumieć ogólnie, jak działa ludzki układ nerwowy. 

W ciągu najbliższych tygodni pierwsze próbki hełmów Kernel trafią do dziesiątek klientów w Stanach Zjednoczonych (głównie instytutów badań mózgu). Pojawią się dwa modele: Flow i Flux, wycenione na około 50 tys. dolarów. Oba ważą kilka kilogramów, zawierają mnóstwo czujników i innej elektroniki, która analizuje impulsy elektryczne z mózgu. Rozwój urządzeń trwał pięć lat z inwestycją wynoszącą około 110 milionów dolarów.

Flow monitoruje natlenienie mózgu (poziom nasycenia tlenem we krwi), wysyłając impulsy laserowe i mierząc światło odbite od tkanek, podczas gdy Flux wychwytuje pola elektromagnetyczne, które powstają w wyniku określonej aktywności mózgu. W szczególności planuje się stosowanie „neuro-hełmów” do monitorowania mózgów osób po udarze lub cierpiących na choroby takie jak choroba Parkinsona. Zbadane zostaną również procesy zachodzące w mózgu, gdy ludzie ponownie uczą się chodzić i mówić.

 

Podstawowa technologia odczytu aktywności kory mózgowej istnieje już od wielu lat, ale potrzebny do tego sprzęt zajmuje całe pomieszczenie i może kosztować miliony dolarów. Według Johnsona startup chce zdemokratyzować technologię, czyniąc swój produkt tak łatwym w użyciu i przystępnym cenowo jak smartfon. Przedsiębiorca ma nadzieję, że urządzenia Kernela staną się powszechne w każdym amerykańskim domu do 2030 roku.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Gadasz tak jakby politycy w

Gadasz tak jakby politycy w innych krajach to byli sami szlachetni myśliciele .. tylko , że jakoś u nas nie ma zamieszek , nożowników na ulicach , płonących stosów opon i samochodów ani strzelanin w szkołach czy na placach zabaw , murzynów tnących plandeki TiR-ów i ciskających kamieniami gdzie popadanie  też nie ma - nie zauważyłeś ?! Może za długo jesteś w trasie i dawnoś w kraju nie był ? 

Portret użytkownika Maryjan_66

Niezależnie od materiału z

Niezależnie od materiału z jakiego zostanie wykonany i tak stawiam 1:0 dla kobit. Poza tym naukowcy śleczący nad takimi zabawkami powinni raczej raczyć sie towarzystwem kobiet dla których taki hełm to jednorazowa kiecka, po pierwszym załozeniu do wyrzucenia. Wtedy częsciej by ze swoich naukowych piwnic wychodzili, postrzeganie świata im by się rozszerzyło (nie jestem tu wyjątkiem..). Uosobnienie dobroci i łaskowości w kobiecej formie bardziej przydalo by sie jakimś furiatom czy psychopatom.

Strony

Skomentuj