W USA trwają prace nad prototypem kolejki Hyperloop

Kategorie: 

Źródło: Hyperloop One

Po wielu miesiącach projektowania i organizowania konkursów, nadszedł czas na zbudowanie pierwszego prototypu superszybkiej kolejki Hyperloop. Na pustyni w Newadzie powstaje już tunel, który jeszcze w tym roku posłuży do przeprowadzenia odpowiednich testów.

 

Firma Hyperloop One, lider w pracach nad nową technologią, podzieliła się z nami pierwszymi zdjęciami. Widać na nich fragment tunelu, któremu nadano nazwę DevLoop. W chwili obecnej posiada on długość 500 metrów i waży ponad milion kilogramów.

Prace postępują i już za kilka miesięcy tunel będzie miał około 3 kilometry długości. Wtedy rozpoczną się bardzo ważne testy, które mogą potwierdzić czy opracowanie nowego superszybkiego środka transportu jest w ogóle możliwe.

Oczywiście w eksperymentach nie wezmą udziału ludzcy pasażerowie - przynajmniej nie teraz, ale kiedyś i tak musi to nastąpić. Kapsuły mają przewozić ludzi lub towary z prędkością około 1200 km/h. Nowy rodzaj transportu powinien funkcjonować w USA najpóźniej w 2020 roku.

Twórcy muszą liczyć się z przeogromnymi kosztami - w zeszłym roku wyciekły tajne dokumenty, które ujawniły, że koszt zbudowania kolejki Hyperloop w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wynosi łącznie 4,8 miliarda dolarów (ponad 19,5 miliarda złotych), tj. 30 milionów dolarów (122 miliony złotych) za kilometr. W przypadku Stanów Zjednoczonych wydatki mogą jeszcze wzrosnąć.

Elon Musk zaczął drążyć podziemny tunel pod Los Angeles gdyż uznał, że przynajmniej część transportu musi zostać przeniesiona do podziemi jeśli chcemy uniknąć w przyszłości gigantycznych korków. Zaczęły pojawiać się podejrzenia, że Musk będzie chciał umieścić fragmenty kolejki Hyperloop pod ziemią, co wydaje się być dobrym pomysłem.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Has$

Na YT Phill Schneider gadał

Na YT Phill Schneider gadał takie ,,kocopały,, że to aż trudne było to do uwierzenia, a potem dr Jaśkowski w ,,świat jest inny,, odc. 30 w 2 minucie posrednio potwierdza to co mówił Phill.

A mówił mniej więcej cos takiego ...że to oni mają już od lat 60 tych w USA ...małe naprowadzenie: operacja ,,Spinacz,, nie zaczęła się w 45ym tylko w 43 już i nie obejmowała , tam 200 naukowców w tym von Brauna (z naklejki) tylko 2 i pół MILIONA  ludzi .

Więc Elon Musk to podstawiony  ,,agent,, który ma dać na swiatło dzienne  to co stworzyły laboratoria wojskowe , dawno , dawno  temu.

Portret użytkownika nobody

Ostatnio odbywały się zawody

Ostatnio odbywały się zawody na najlepszą konstrukcję wózka "Hyberloop". Wyniki były .... dalekie od oczekiwań, jak narazie wygląda na to na czysty projekt marketingowy, gdyż praw fizyki nie da się niestety nagiąć. Pionierem transportu w próżni był Robert Goddard (początek XX w), więc nie jest to pionierski projekt a koncepcja jest bardzo stara (nie została do tej pory zrealizowana ze względu na ogromne problemy techniczne - m.in. rozszeżalność cieplną, utrzymanie próżni w tak gigantycznym tunelu oraz opłącalność i sensowność takiego projektu nie wspominając o budowie projektu na obszaże aktywnym sejsmologicznie)

https://www.youtube.com/watch?v=QXF2qcu-tFw

https://www.youtube.com/watch?v=Z48pSwiDLIM

Skomentuj