W USA stworzono wibrokapsułki wywołujące uczucie sytości

Kategorie: 

Źródło: tg

Fizycy i lekarze ze Stanów Zjednoczonych opracowali kapsułki, które po umieszczeniu w żołądku mogą powodować uczucie sytości ze względu na wytwarzane przez nie wibracje. Przyjmowanie takiej kapsułki przed jedzeniem zmniejsza ilość spożywanego pokarmu o około 40%, podaje służba prasowa Massachusetts Institute of Technology (MIT).

 

 

„Osoby pragnące schudnąć mogą przyjmować nasze kapsułki przed każdym posiłkiem. Mogą stać się skuteczną alternatywą dla istniejących produktów odchudzających, z których wiele ma poważne lub nieprzyjemne skutki uboczne” – stwierdziła profesor nadzwyczajna MIT Shriya Srinivasan, cytowana przez służby prasowe uniwersytetu.

 

Opracowana kapsułka to urządzenie mechaniczne działające na wyspecjalizowane receptory w żołądku, na podstawie których układ nerwowy ocenia stopień rozciągnięcia ściany żołądka. Aktywacja receptorów uruchamia łańcuch sygnałów, które powiadamiają organizm o pojawieniu się uczucia sytości i powodują, że organizm ludzki wytwarza hormony związane z tym uczuciem.

 

Jak zauważają naukowcy, receptory te od dość długiego czasu wykorzystywane są do walki z nadwagą, w związku z czym lekarze umieszczają w układzie pokarmowym butle wypełnione płynem. Rozciągają żołądek, co sprzyja wczesnej produkcji hormonów sytości i zmniejsza ilość spożywanego pokarmu w ciągu pierwszych 10 - 12 tygodni po wszczepieniu balonu. Następnie układ nerwowy przyzwyczaja się do ciągłego rozciągania żołądka, w wyniku czego spada skuteczność terapii.

 

Fizycy i lekarze ze Stanów Zjednoczonych sugerują, że problem ten można obejść, chwilowo rozciągając brzuch tylko przed jedzeniem. Kierując się tymi rozważaniami, naukowcy stworzyli kapsułę o wymiarach 3 na 1 cm, wewnątrz której zbudowano specjalny silnik wibracyjny i źródło zasilania. Kiedy ta pigułka dotknie ścianek żołądka, zaczyna wytwarzać wibracje, które oddziałują na receptory w taki sposób, że układ nerwowy zaczyna wierzyć, że żołądek jest rozdęty i pełen jedzenia.

 

Naukowcy przetestowali działanie tych kapsułek w eksperymentach na świniach, do których przełyku badacze wkładali te urządzenia przed posiłkami. Długoterminowe obserwacje zachowań zwierząt wykazały, że wibrujące kapsułki zmniejszają typową masę pokarmu zjadanego przez świnie o 40% i nie powodują żadnych niebezpiecznych skutków ubocznych ani długotrwałych zmian w zachowaniu zwierząt. Naukowcy mają nadzieję, że urządzenia te będą działać w podobny sposób na ludziach.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

chciałem wszystkim

chciałem wszystkim przypomnieć że polski geniusz morawa bankster wynalazł "miskę ryżu" w postaci niebytu bo każdy musi zapier..lać za nieistniejącą miskę ryżu ! a z koleji ryży folksdojcz wynalazł całkowity brak wszystkiego, nawet nieistniejącej "miski ryżu" i zapierda...nie za darmo w obozie koncentracyjny eurosojuza !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

ty  jesteś zdrowo

ty  jesteś zdrowo niedorozwinięty , ale czego spodziewać się  po  zydzie ??    ich  głupota nie musi   być naszą     , wyśmiać debila    proponuję  . debil to debil    i nie ma na to  żadnego lekarstwa   

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika axell69

sTalinn - gdzie ty  te

sTalinn - gdzie ty  te głupoty  wynajdujesz ! !!  na jakiego  dzyndzla nam  wieści  o stanach zjebanej ameryki  prezentujesz ??   przecież    uny są   tak  upasieni   w dondziach keefsijach i innych   jadłodajniach że nie mieszczą się  żadne normalne drzwi !!   gdy taki pseudo   hamerykanin   zabaljet , to manithu  musi przyjechać  by  skurwiela     oderwać   od  telewizora   od  chipsa  i od  kanapy . Człowieku  jesteś tak pusty jak   hamerykanie dożywotnie pełni  głupoty  i  absolutnej  Niewiedzy 

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika BG-OG

To teraz McDonalds i inni

To teraz McDonalds i inni będą je dodawac do zestawów. Żeby ludzie mogli żreć "więcej" tego gówna, bo przecież propaganda potwierdzona "naukowo", objawi im że jest "kapsułka". LUdzie , przecież "akcjonariusze= oligarchia " stracić nie mogą, a mniejsza sprzedaż to mniej dochdu. 

Skomentuj