W USA stworzono pierwsze syntetyczne DNA

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Amerykańscy naukowcy opracowali syntetyczne DNA, które różni się od „normalnego” pod względem budowy. Zespół dodał do niego cztery dodatkowe nukleotydy i w sumie posiada ich aż osiem.

 

Wszystkie żywe organizmy posiadają DNA. W skład kwasu deoksyrybonukleinowego wchodzą cztery zasady azotowe, zwane nukleotydami. Są to adenina, tymina, guanina i cytozyna. Zasady azotowe łączą się w pary – adenina z tyminą (A-T) i guanina z cytozyną (G-C).

 

Jednak kilka zespołów naukowców ze Stanów Zjednoczonych stworzyło syntetyczne DNA, do którego dodano cztery dodatkowe nukleotydy. Nowe DNA otrzymało nazwę Hachimoji, co w języku japońskim oznacza dosłownie „osiem liter”. Badania sfinansowane przez agencję NASA miały pokazać, że człowiek jest w stanie stworzyć podobne struktury z dodatkowymi molekułami.

Źródło: Indiana University School of Medicine

Zespoły badawcze stworzyły setki podwójnych helis z ośmioma literami w różnych kombinacjach naturalnych i syntetycznych par. Dalsze eksperymenty wykazały, że w przypadku DNA Hachimoji również można przewidzieć zachowanie tej syntetycznej struktury w konkretnych temperaturach i warunkach środowiskowych.

 

Według naukowców, najnowsze badania pokazały, że nasze DNA wcale nie jest takie wyjątkowe. Specjaliści z agencji NASA zastanawiają się, czy na innych planetach mogą istnieć organizmy z DNA zupełnie innym od naszego.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Jak można syntetyczne

Jak można syntetyczne struktury podobne w wyglądzie do DNA nazwać DNA syntetyczne? Dla mnie to nieporozumienie. Wiecie jak to daleko od DNA które kształtuje życie? Ludzka wiedza o tym jak działamy jest czysto teoretyczna a teoria jest jak d...a i każdy ma swoją. Tu macie ciekawy film oparty też o teorie. Oczywiście film w temacie. https://youtu.be/Qnl4qgMSuwU

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Nie masz racji. Syntetyczne

Nie masz racji. Syntetyczne DNA jest zbudowane z czynników biologicznych i moze posłużyć do produkcji biorobotów, wyposażonych w sztuczna inteligencję i do tego samoreprodukujących się. Takimi biorobotami są prawdopodobnie tzw. "Szaraki" Ktoś zmierza w tym samym kierunku. Dla eksploracji kosmosu,, który dla człowieka jest zabójczy.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Tak jest.

Tak jest.

A tu w końcu film ujawniający bardzo wiele z naszego matriksa.

https://www.cda.pl/video/3182921c2

To jest "Above Majestic" z polskimi napisami. Bardzo polecam. Na czasie i łączy wiele kropeczek w całość. Po obejrzeniu kompletnie zmienia się pogląd na takie "sensacyjne" info o naszym DNA. I w ogóle skala wiedzy o rzeczywistości.

Pozdrawiam.

Portret użytkownika Mojeimię44

Teoretycznie masz racje. W

Teoretycznie masz racje. W praktyce te syntetyczne DNA oprócz istnienia w takiej formie jakiej istnieje zapewne nie jest zdolne tworzyć nic więcej niż to czym jest. Jeszcze długa droga zanim te DNA zacznie się replikować, naprawiać a jeszcze dłuższa droga do tego zanim zacznie kształtować żywe struktury organiczno- syntetyczne. Zapewne nie działa te syntetyczne DNA jako programator budulcowy ( no chyba, że już tak pracuje).Moim zdaniem zanim zacznie działać jak prawdziwe DNA potrzebne jest zapanowanie nad fizyką kwantową i polami morficznymi a tu dopiero raczkujemy. No chyba że nauczą się stymulować te DNA jakąś formą kontroli elektronicznej ( taka możliwość też istnieje) to wtedy powstaną hybrydy biologiczno- elektroniczne czyli tak jak piszesz bioroboty jednak to też kolego jeszcze nie za naszego życia. Poza tym nie wiem czy da się stymulować impulsami elektrycznymi tak małe struktury jakim są nici DNA? Być może się da a być może już to robią. Nie wszystko podają do wiadomości publicznej.

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Cosiek

Tego komentarza się nie będę

Tego komentarza się nie będę czepiał. Ale to nie jest portal gdzie promuje się inne portale i brak odniesienia w komentarzu do tematu, a to atkurat jest u Ciebie notoryczne.

W tym akurat się wypowiedziałeś w miarę, a w większości swoich komentarzy piszesz trzy słowa, a reszta to cytaty i link do strony o wyznawanej religii. Jak chcesz tak dalej robić, to będę kasował twoje komentarze.

Tak przy okazji, istnieje tutaj coś takiego jak FORUM, ale macie to w 4 literach. Tam jest miejsce na rozwinięcie dyskusji.

Taaak, minusujcie.

Portret użytkownika Kangur.

Cosiek ...

Cosiek ...

Ja czytam komentarze magistra i śmiem twierdzić, że to, co napisałeś: " w większości swoich komentarzy piszesz trzy słowa, a reszta to cytaty" jest nieprawdą, mało tego, bardzo często zapodaje bardzo istotne informacje!!!....

Skoro jesteś tu moderatorem, to czemu taki Satowiec, który już dawno powinien mieć bana za chamstwo, nadal go niema...czemu taki iluminati13, który pisze zupełnie bez sensu, nie na temat i niemalże same cytaty, pisze nadal...hmm???, super.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Strony

Skomentuj