W USA straż przybrzeżna uratowała żółwia, który utknął między kontrabandą kokainy wartej miliony dolarów!

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Pracownicy amerykańscy straży przybrzeżnej uratowali żółwia morskiego, który utknął między belami kokainy, informuje UPI. Przemycany towar ważył około 800 kilogramów.

 

Załoga łodzi straży przybrzeżnej Fetida odkryła zwierzę podczas patrolowania wód międzynarodowych we wschodniej części Oceanu Spokojnego. Żółw zaplątał się w liny, którymi związany był ładunek przemycany przez szmuglerów. Stworzenie próbowało się uwolnić. Splątało sobie szyję oraz płetwy, ale to go i tak całkowicie nie skrępowało.

 

Amerykańscy marynarze ostrożnie odcinali więzy i ratowali gada, aby go nie uszkodzić. Długość wszystkich sznurków łącznie wynosiła ponad 22 metry. Następnie z oceanu wyłowiono wiele bel kokainy, ważących ponad 800 kilogramów. Koszt takiej ilości narkotyku na czarnym rynku szacowany jest na około 53 miliony dolarów. W komunikacie prasowym US Coast Guard podano, że żółw został uratowany 19 listopada br., a potem, już bez obciążeń, wypuszczono go spowrotem na wolność.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj